Skocz do zawartości

GEOMETRIA KÓŁ jakie urządzenie


czmarek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam pytanie jak w temacie, jakie urządzenie byście polecali szczególnie przydatne przy badaniach aut powypadkowych na PSKP. Tak żeby w miarę sprawnie i szybko wykonać takie badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkdog napisał:

a mam Beissbarth też super sprzęcik

ja też ale mam uwagi co do szybkości działania, niby sprzęt serwisowany a czasami trzeba kilka razy przetaczać pojazd, żeby maszyna skompensowała bicie felg i  sczytała parametry, precyzja urządzenia ok, na drugiej filii jest john bean i jakby mniej problemów sprawiał, pracowałem też na gto quatro laser też dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 25.06.2018 o 14:36, darkdog napisał:

ja mam Beissbarth też super sprzęcik

wracam do tematu a możesz podać jaki to model ? bo na rynku jest sporo tych ofert , chciałbym trafić na coś dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkdog napisał:

wszystko zależy od kwoty którą posiadasz :biggrin:

jasne to zrozumiałe, ale nie odpowiedziałeś konkretnie co Ty polecasz, na czym pracujesz, bo to Twoje stwierdzenie przecież ;

 

Dnia 25.06.2018 o 14:36, darkdog napisał:

ja mam Beissbarth też super sprzęcik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2018 o 13:12, czmarek1 napisał:

Witam kolegów, mam pytanie jak w temacie, jakie urządzenie byście polecali szczególnie przydatne przy badaniach aut powypadkowych na PSKP. Tak żeby w miarę sprawnie i szybko wykonać takie badanie.

Szukasz do kontroli geometrii podczas badania technicznego czy  też do usługi ustawienia geometrii całego pojazdu ewentualnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, simtek napisał:

Szukasz do kontroli geometrii podczas badania technicznego

badanie aut po wypadku-do kontroli, ale dokładne z wydrukiem koniecznie i jak wyżej zapytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każe urządzenie z komputerem umożliwia drukowanie tego raportu. Zwróć uwagę na dostępność serwisu - czas do usunięcia usterki po zgłoszeniu do serwisu.

Komputerowe urządzenia do geometrii w zasadzie można podzielić na dwie grupy: z kamerami CCD (potocznie nazywane 2D) oraz urządzenia 3D. 

Zarówno 2D jak i 3D umożliwia w ciągu 5-6 minut dokonać pomiaru pełnej geometrii - kątów pochylenia i wyprzedzenia, zbieżności  połówkowej i całkowitej, przesunięcia  poszczególnych osi,  nierównoległości osi  oraz odchylenie geometrycznej osi jazdy od osi symetrii. To są standardowe pomiary wystarczające na skp.

Urządzenia 3D umożliwiają ponadto pomiar rozstawu osi i kół oraz obwodu  koła. W standardzie nie są chyba dostępne te parametry.

Zwróć uwagę czy kompensacja bicia felgi możliwa jest przez przetoczenie po posadzce, jeżeli tak to czy 90 stopni czy 180 stopni obrotu koła.   Kąt obrotu koła podczas kompensacji podczas przetaczania pojazdu ma istotny wpływ na długość stanowiska kontrolno pomiarowego.  W pojazdach z napędem na cztery koła bywa problem z kompensacją bicia felg po podniesieniu osi.

Zwróć uwagę na jakość uchwytów do montażu głowicy pomiarowej do felg. Najwięcej błędów w pomiarach geometrii to pokrzywione uchwyty lub luzy na prowadnicach. Nie polecam uchwytów tak zwanych bez kompensacyjnych zwłaszcza na stacje.Warto również zainwestować w porządne uchwyty do głowic i adaptery do uchwytów.

 

Według mnie stacje wystarczy urządzenie klasy 2D z funkcja kompensacji bicia felgi  poprzez przetoczenie pojazdu o kąt 90 stopni  ( kąt przetoczenia ma wpływ na wymaganą długość stanowiska kontrolnego do geometrii) wraz z opcja pomiaru rozstawu kół i osi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2018 o 19:28, simtek napisał:

Według mnie stacje wystarczy urządzenie klasy 2D

Hmmm , dzięki za wykład, a jakieś konkretne urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego - pierwsze pytanie  - czy to urządzenie ma zarabiać dodatkowo czy to ma "być bo ma być"

Jeśli na "być bo ma być" to jakieś tanie 2D a jak ma zarabiać na siebie to dobre 3D ale w takim przypadku blokujesz stację na czas badania - ustawiania

Ogólnie to płyta wystarcza do większości pomiarów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Ma obsługiwać szybko i sprawnie zakres badania po wypadku! ;-)

Tak w pierwszym poście stoi. 

Dokładnie o takie urządzenie chodzi, bez podtekstów

1 godzinę temu, IVVO napisał:

pierwsze pytanie  - czy to urządzenie ma zarabiać dodatkowo czy to ma "być bo ma być"

Nie nie takie "co ma być' to mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czmarek1 napisał:

Hmmm , dzięki za wykład, a jakieś konkretne urządzenie?

Masz kanał czy podnośnik na stacji?

Jeżeli masz  podnośnik to jaki czterokolumnowy czy nożycowy?

Czy masz

W jakiej miejscowości lub powiecie leży ta stacja?

 

3 godziny temu, IVVO napisał:

Panie kolego - pierwsze pytanie  - czy to urządzenie ma zarabiać dodatkowo czy to ma "być bo ma być"

Jeśli na "być bo ma być" to jakieś tanie 2D a jak ma zarabiać na siebie to dobre 3D ale w takim przypadku blokujesz stację na czas badania - ustawiania

Ogólnie to płyta wystarcza do większości pomiarów 

Dlaczego uważasz, że urządzenie 3D jest lepsze od 2D?

Co rozumiesz przez słowo "dobre", czym powinno się charakteryzować dobre urządzenie do geometrii twoim zdaniem?

Edytowane przez simtek
uzupełnienie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określ do jakiej kwoty ma być urządzenie do geometrii , wtedy będziesz wiedział na co cię stać , i może w pobliżu ciebie ktoś takie ma to pojedziesz i zobaczysz jak wygląda praca jakie ma plus i minusy i wybór będzie łatwiejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczytałem aby chodziło o pieniądze. Koedze idzie zaiste o info:

pracowałem na takim, a takim i jest szybkie i łatwe w obsłudze - polecam,

a moje kompensacje robi przez przetaczanie - nie polecam, bo stanowisko krótkie i wytacza mi się samochód na podwórek,  :evil:

pracowałem na i non stop błędy a serwisu brak - nie polecam

No po co tworzyć niestworzone historie wchodząc do kieszeni pytając co, za ile i do czego, jak można w kilku zdaniach sprzęt zaanonsować. ;-)

Pracowałem na chińskim A-B - polecam, jest OK. Siedem minut i raport z pomiarów mam na stole. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

No po co tworzyć niestworzone historie wchodząc do kieszeni pytając co, za ile i do czego, jak można w kilku zdaniach sprzęt zaanonsować

Widzę że  chyba jedna osoba mnie zrozumiała, dzieki:piwo

28 minut temu, simtek napisał:

Masz kanał czy podnośnik na stacji?

Mam kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paprock napisał:

Nie wyczytałem aby chodziło o pieniądze. Koedze idzie zaiste o info:

pracowałem na takim, a takim i jest szybkie i łatwe w obsłudze - polecam,

a moje kompensacje robi przez przetaczanie - nie polecam, bo stanowisko krótkie i wytacza mi się samochód na podwórek,  :evil:

pracowałem na i non stop błędy a serwisu brak - nie polecam

No po co tworzyć niestworzone historie wchodząc do kieszeni pytając co, za ile i do czego, jak można w kilku zdaniach sprzęt zaanonsować. ;-)

Pracowałem na chińskim A-B - polecam, jest OK. Siedem minut i raport z pomiarów mam na stole. ;-) 

To podaj nazwę tego urządzenia?

Jak skompensujesz bicie felgi bez przetaczania w pojeździe z napędem na dwie osie?

 

 

5 minut temu, czmarek1 napisał:

Widzę że  chyba jedna osoba mnie zrozumiała, dzieki:piwo

Mam kanał

Przetoczenie o 90 stopni dla 16 calowych felg wymaga cofnięcia pojazdu o 130 cm. Masz tak długi kanał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.