Skocz do zawartości

UDT


stabilo

Rekomendowane odpowiedzi

Można co najwyżej o to zapytać kierującego

Wystarczyłaby mała zmiana w zarządzeniu komendanta głównego policji, ale kto ma na to czas, skoro policja musi na siebie zarobić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłaby mała zmiana w zarządzeniu komendanta głównego policji

 

A co ma zarządzenie do mich obowiązków jako kierowcy na drodze?? :shock:

 

Januszu - Komendant Główny Policji, to może wydać zarządzenie, żeby od jutra np. Policjanci podczas kontroli wręczali kwiaty kierowcom... Ale zarządzenia KGP nie stanowią zewnętrznego aktu prawa mogącego do czegoś zmuszać obywateli...

 

Nałożenie jakichś obowiązków na kierowcę mogłaby nałożyć w zasadzie tylko ustawa, względnie jeśli prawodawca będzie sprytny to zrobi to rozporządzeniem w ramach istniejących delegacji ustawowych. A zmiana tych aktów, to jak wiesz jest już jednak problem w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to dostaliśmy odpowiedź z UDT więc zamieszczam dla potomnych że trzeba wołać o dozór dla takich pojazdów. Ciekawe kto będzie to sprawdzał na drodze ;)

UDT_Lohry.thumb.jpg.d79f2ec76f9af2c293f38a842f417671.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest podstawa prawna, żeby posiadać ze sobą na drodze dokument z dozoru?

Żadna oczywiście, to było pytanie retoryczne :lol:

Ciekawe na ilu SKP się zapytają o dozór przed OBT :P pewnie na niewielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ilu SKP się zapytają o dozór przed OBT
o gaz się niektóre nie pytają ,a ty chcesz aby takim czymś du..ę sobie zawracać i tracić pieniążki bo klient obrażony pojedzie gdzieś indziej................................. :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
11 minut temu, IVVO napisał:

w/g mnie podlega - też po zmianach nie mogę namierzyć tego pisma

poprosić Paprocka (dla mnie mistrz nie tylko w tym względzie i nie jest to żadne słodzenie) lub modów oni znajdą to migiem:hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie poruszenie tematu. czy to może chodzi o Dz U z 2012 poz. 1468  § 1 pkt 6)e) ?

Cytat

e) dźwigniki (podnośniki), w tym systemy do parkowania samochodów, z wyjątkiem dźwigników stanowiących wyposażenie pojazdów, dźwigników do pochylania stołów technologicznych i dźwigników przenośnych z napędem ręcznym,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwiera się, nie pokazuje, za pioruna nie wiem co jest pod linkiem wklejonym przez moderatora. :-?

 

Lohry, które spotkałem takie coś ponaklejane miały: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12731-egzamin-teoretyczny-warszawa-140218/&do=findComment&comment=247055

 

Według wytycznych UDT wszystko co dźwiga ładunki podpada pod ich dozory. No można spotkać kilka wyjątków jak drabina strażacka bez kosza, ale już ta z koszem/balkonem robi użytkownikowi pojazdu problem, bo się nie chce o dozór wystąpić. ;-) 

Z ostatnich obserwacji wynika, że do poddozorowego zbioru bramowców wciągnięto również hakowce.  Jako sierotek została się taka wysuwana platforma, w niektórych pojazdach pomocy drogowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lohry i bramowce podlegają pod UDT.

13 godzin temu, Paprock napisał:

Jako sierotek została się taka wysuwana platforma, w niektórych pojazdach pomocy drogowych.

Bo platforma ta nie podnosi pojazdu, tylko się przesuwa i zmienia kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

Nie otwiera się, nie pokazuje,

 

działało do chwili, gdy 

19 godzin temu, Jacdiag napisał:

2 tematy stały się jednym 

 

teraz poprawiłem i działa 

 

ps.

szukany załącznik jest na 2 stronie tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to się odmyka i wszystko idzie przeczytać. Materiały ogólnie znane. Idzie głównie o to, że niektóre z tych sprzętów dzieli cieniuśka linia. I tak, co do śmieciarek z ustrojstwem z tyłu na przykład, to tak jakoś ich widok oklepał się i spowszedniał, że nikt do takiego wozidła o dozór się nie wychyla.

Ale już któryś raz słyszałem wypowiedzi przedstawicieli zacnego urzędu w tonie zmierzającym do objęcia tych urządzeń dozorem. Szczególnie wyczuwa się zakusy na śmieciarki z załadunkiem od przodu, od kabiny, tak zwane nosorożce. No ale przecież nie strona, nie kierunek załadunku definiuje objęcie urządzenia dozorem i na dzisiaj sprawa spoczywa na niczym. Bo albo wszystkie śmieciary pod dozór, albo żadne - co nie. ;-)

Z bramowcami i hakowcami było podobnie. Najpierw bramowce, bo jednak pojemnik unoszą/dźwigają, a teraz coraz częściej spotyka się oklejone plakietkami UDT i hakowce. Samo życie. ;-) 

 

7371282_smieciarka-hs-z-przednim-zaladun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam

Mam pytanie czy nowy dzwignik kanałowy pneumatyczno- hydrauliczny który musimy wymienić musi posiadać dozór z UDT. Dzwignik posiada CE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.