Skocz do zawartości

UDT


stabilo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie jest ładunkiem to czym jest?

W takim razie podlega pod definicję "urządzenie służące do załadunku/rozładunku pojazdu", czyli również powinien podlegać pod UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stół technologiczny

 

§1.Dozorowi technicznemu podlegają następujące rodzaje urządzeń technicznych:

...

6)maszyny służące do przemieszczania osób lub ładunków w ograniczonym zasięgu:

a)wciągarki i wciągniki,

b)suwnice,

c)żurawie,

d)układnice,

e)dźwigniki (podnośniki), w tym systemy do parkowania samochodów, z wyjątkiem dźwigników stanowiących wyposażenie pojazdów, dźwigników do pochylania stołów technologicznych i dźwigników przenośnych z napędem ręcznym,

 

Czyli tak jak się spodziewałem nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Świętoszowie na I Konferencji (m.in. pod patronatem UDT) Pan Marek Eckert prowadzący prezentację wraz z Dyrektorem Urzędu Dozoru Technicznego oddział Zielona Góra Panem Ryszardem Klimowskim odpowiedzieli na wszystkie pytania wyczerpująco - a muszę przyznać, że było ich sporo.

 

A ja po lekturze tego wątku nadal nie wiem, czy tzw."lohra" podlega pod UDT, czy nie, a odpowiedź ketiwa, że rzekomo na Konferencji OSDS to tłumaczono wpisuje się dla mnie w mantrę typu "na seminarium było to szeroko omawiane"... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz blakop tak to jest jedni rozumieją i wiedzą, a inni niestety nie. ;)

Ja na przykład nie mogę zrozumieć jak ktoś pretendujący do stanowiska kierownika OSKP takich rzeczy nie wie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po lekturze tego wątku nadal nie wiem, czy tzw."lohra" podlega pod UDT, czy nie, a odpowiedź ketiwa, że rzekomo na Konferencji OSDS to tłumaczono wpisuje się dla mnie w mantrę typu "na seminarium było to szeroko omawiane"... :razz:

 

Ja mam nadzieję poznać oficjalne stanowisko UDT, wysłaliśmy pismo i czekamy na odpowiedź trzeba to doprowadzić do końca. Tylko jak ja zacznę wymagać a inne SKP w okolicy nie, to gdzie pojadą te pojazdy ode mnie :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie trzeba będzie poczekać, jak zaczną wymagać - drogówka i ITD

 

Dzwoniliśmy do ITD również myślisz że ich to obchodzi :lol::lol: do drogówki sobie daliśmy spokój skoro krokodyle mają to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie trzeba będzie poczekać, jak zaczną wymagać - drogówka i ITD

Na to bym nie liczył :(

Ciekaw jestem, czy jest podstawa prawna aby Policja czy ITD mogły żądać tych dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił w Leszczynku szef wojewódzkiej ITD to im i policji nie wolno żądać dokumentów na urządzenia dozorowe (dźwigi, gaz) no chyba, że z nimi na kontroli jest również inspektor TDT,UDT to oni to sprawdzją. A tak to samowolka. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z urządzeń dozorowych to w sumie tylko gaz jest poparty wpisem w DR (przy czym wpis tez nie wymaga okazania protokołów/decyzji przecież), natomiast jest jeszcze cała masa urządzeń innych przecież. Te z kolei mają przeważnie nalepki dozorowe (legalizacyjne) - ale czy ktoś to sprawdza w trakcie kontroli drogowej?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nimi na kontroli jest również inspektor TDT,UDT to oni to sprawdzją.

 

Chętnie poznam podstawę prawną, że trzeba posiadać dokument z dozoru podczas kontroli drogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poznam podstawę prawną, że trzeba posiadać dokument z dozoru podczas kontroli drogowej.

Ale dokument z badania technicznego już by można wymagać, a w nim wzmianka o dozorze być powinna ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że się nie rozumiemy ?

Było (jeśli mnie pamięć nie myli)na forum ,że zatrzymano DR za brak aktualnych badań mimo zaświadczenia.(było zaświadczenie z ważnym OBT ale nie było w DR-klient nie wymieniłDR)

 

[ Dodano: 27-10-2014, 20:00 ]

Znalazłem

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12772&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.