Skocz do zawartości

Pojazd z Anglii z kierownicą po lewej stronie bez M1


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, michal_k napisał:

Ciekawe czy jeśli minister wyda opinię inną niż kieleckie WK to WK zmieni zdanie

Tego nie wiem, a co więcej niespecjalnie mnie to będzie interesowało, natomiast przestanę kręcić się w kółko, więc 

Cierpliwości 

jak rzekł 

@DARIO64

:pada:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezary napisał:

O matko !!!

Mam nadzieję, że moich wypowiedzi nie odebrałeś personalnie, nie taki był mój zamiar.

Już w tym tygodniu kilka rozmów na temat "braku możliwości rejestracji samochodów z GB po 31.12.2020" odebrałem, po zgłębieniu tematu docieramy do cytowanej strony, po kilku minutach się okazuje, że nikt jej do końca nie doczytał i zaczyna się wolna amerykanka. Teraz Ty @cezary podałeś interpretacje WK Kielce - to możesz się domyślać co się za chwilę zacznie dziać :)  Znakomita część odwiedzających forum czyta pojedyncze posty wyrywając je z kontekstu.

Tylko tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 14:30, michal_k napisał:

A jakaś podstawa poza widzimisię Pana Jarosława?

Dla mnie stanowisko WK było by wystarczającą podstawą prawną. Jako diagnosta, wystąpiłem kiedyś do Departamentu Transportu Drogowego przy MI, z prośbą o interpretację. Uzyskałem taką odpowiedź.

obraz.thumb.png.c9e9bfb66abb6532c393a586b8ef0a85.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy treść tego pisma, było całe na forum.

Jak i znamy treść pisma MI co do "-----" (kresek) w zaświadczeniu dla pojazdów sprowadzonych, a którą uznały, jako wykładnię, chyba wszystkie WK, rozsyłając do podległych sobie stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mecher napisał:

chyba wszystkie WK, rozsyłając do podległych sobie stacji.

Nie wszystkie. Ja takich bzdur po stacjach nie rozsyłam.

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I jak tam rejestrujecie te angliki 😉 Ja przed wczoraj zabrałem się za takowe badanie i tak sobie zajrzałem na eurodiagnostę i wklejaną w tym temacie informację. Z tego co pamiętam na początku roku było tam info że pojazdy które były zarejestrowane na terenie WB do końca tamtego roku robimy po staremu. A teraz na czerwono że różne interpretacje itp.

Zbity z tropu dzwonie do WK Zielona Góra i po 24 godzinach dostaje odpowiedź że: Absolutnie NIE można zrobić takiego badania z wynikiem pozytywnym ze względu na i tu uwaga: punkt 0.2j w tabeli usterek. 

I oczywiście że pojazd i tak nie zostanie zarejestrowany, a jeśli badanie będzie pozitiv to zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Generalnie jak ktoś wyżej napisał nie bardzo zależy mi na przeprowadzeniu tego badania wiec nie będę się jakoś specjalnie sprzeciwiał. Piszę tylko dla przestrogi żeby jednak kontaktować się z tymi WK bo puki co jest naprawdę problem ze wspominaną interpretacją.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Dar-jusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dar-jusz napisał:

Absolutnie NIE można zrobić takiego badania z wynikiem pozytywnym ze względu na i tu uwaga: punkt 0.2f

A cóż to ma wspólnego z pojazdem z wysp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało być 0.2j oczywiście sorry

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dar-jusz napisał:

Mało być 0.2j

No OK.

32 minuty temu, Dar-jusz napisał:

Zbity z tropu dzwonie do WK Zielona Góra i po 24 godzinach dostaje odpowiedź że: Absolutnie NIE

A te info. masz na ( popierze  czy na " buźkę " przez telefon ) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dar-jusz napisał:

Absolutnie NIE można zrobić takiego badania z wynikiem pozytywnym ze względu na i tu uwaga: punkt 0.2j w tabeli usterek

"j) Brak dokumentu potwierdzającego, że pojazd był zarejestrowany na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej (dotyczy pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do mchu lewostronnego z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu)."

Według mnie "był" to czas przeszły.No i ten pojazd "był" zarejestrowany na terenie UE. Anglia była w UE? no tak czy nie😉

(oczywiście mowa o dokumencie wystawionym kiedy Anglia jeszcze była w UE....)

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to trochę podobnie do rozważań, że w czasie bytności Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, to w tym zdaniu powinno stać :

"j) Brak dokumentu potwierdzającego, że pojazd jest zarejestrowany na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej (dotyczy pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do mchu lewostronnego z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu)."

Jakby nie patrzył, to lipa. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dar-jusz napisał:

a jeśli badanie będzie pozitiv to zostaną wyciągnięte konsekwencje.

A ja bym to odwrócił - jeśli badanie będzie N z powodu j/w to powinny zostać wyciągnięte konsekwencje :P

Dlatego "bezpieczniej" nie robić nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cezary napisał:

wystarczy rejestrować w WK u @michal_k i problemu nie będzie

Do tego uważamy, że każdy osobowy z mocy ustawy jest M1 :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Ciekawe czy w Niemczech

Tu jest ten problem że Niemcy nie są zainteresowani rejestrowaniem śmieci więc Polsce przypadł tytuł śmietnika europy i tylko u nas powstają dylematy czy można czy nie można :-D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie rozmawiałem z kilkoma starostwami - ogólnie nie powinno być problemu z pojazdami do 31/12 - takie ponoć były "zalecenia" z MI - oficjalnie nie ma żadnej wykładni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

Tu jest ten problem że Niemcy nie są zainteresowani rejestrowaniem śmieci

Osoby "o ciemnej karnacji" rejestrują w Niemczech angliki, ale to jest margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aboz napisał:

rejestrują w Niemczech angliki

A z Niemiec anglika w Polsce można rejestrować?

Bo może tak będzie szybciej niż doczekać się interpretacji ministerstwa....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, leski66 napisał:

A te info. masz na ( popierze  czy na " buźkę " przez telefon ) :smile:

Telefonicznie....

 

19 godzin temu, Paprock napisał:

"j) Brak dokumentu potwierdzającego, że pojazd jest zarejestrowany na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej (dotyczy pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do mchu lewostronnego z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu)."

Jakby nie patrzył, to lipa. :?

To tak jak:

§ 1. 1) b) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:
„2a. Dopuszcza się umieszczenie kierownicy po prawej stronie pojazdu w pojeździe kategorii M1 o rodzaju samochód osobowy, nowym objętym świadectwem homologacji typu WE pojazdu, albo uprzednio zarejestrowanym na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, pod warunkiem, że pojazd jest wyposażony w:.

"uprzednio zarejestrowany"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

A z Niemiec anglika w Polsce można rejestrować?

Można, bo Niemcy w UE są.

 

4 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Bo może tak będzie szybciej niż doczekać się interpretacji ministerstwa....

Widać rok czasu było za mało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aboz napisał:

Widać rok czasu było za mało ;-)

Na badanie HAKa czekamy od ponad dwudziestu a Ty się się roku czepiasz :giggle:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.