Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

 

Posiadam traktor zbudowany 40 lat temu przez wujka czy jest jakaś możliwość zarejestrowania tego pojazdu nie ma ramy ochronnej itp wymagania jak 40 lat temu czyli światła klakson itp. same podstawny. Jedyne ,kraje które mnie interesują to Niemcy lub Czechy bo mam tam znajomych. Wiem tylko ,że jeszcze gdzieś taki traktor jeździ bo jest zarejestrowany na Sama.

 

Pozdrawiam 

Napisano

Ależ oczywiście. Dostosuj go do dzisiejszych warunków, potem procedura rejestracji SAM'a w wyznaczonym instytucie (np. ITS) i możesz cieszyć się rodzinną pamiątką do woli.

Tylko czy taka rejestracja nie popsuje walorów tego pojazdu? 40 lat bez rejestracji, a Ty nagle chcesz to cudo blachami oszpecić? :)

Napisano

A za granicą nie można łatwiej zarejestrować? Chce się nim poruszać po drogach. Czy w całej UE te same wymagania?

Napisano

A Czechy lub Niemcy?  Można prosić o jakieś konkrety bo na necie też nic nie ma 

Napisano

Jacdiag - dałeś linka do nieobowiązującego (strego) stanu prawnego, kiedy SAMy badały jeszcze okręgówki.

Umknęło Ci, że to się zmieniło? :)

Napisano

Podlinkowałeś wypowiedź PSUJ'a, w której daje on link do takiego artykułu na WP.PL, gdzie czytamy m.in.:

 

" Zakres oraz sposób przeprowadzenia badań zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zbudowanych przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury (Dz.U. Nr 238, poz. 2395). Niniejsze badanie polega na sprawdzeniu prawidłowości konstrukcji i montażu pojazdu, weryfikacji, czy auto spełnia wymagane warunki techniczne oraz czy stan faktyczny pojazdu odpowiada temu, co zgłosił właściciel samochodu we wniosku o przeprowadzenie badania pojazdu marki "SAM". Obowiązku tego można dopełnić w okręgowych stacjach kontroli pojazdów lub niektórych podstawowych stacjach posiadających odpowiednie uprawnienia (dawniej możliwe to było w każdej stacji)."

 

Komentarz?

Napisano

A teraz można tylko na bosmalu w Bielsku i gdzieś jeszcze. A mi zależy jak w Czechach można i w Niemczech. Bo u nas to zbyt zawiłe i nie opłacane 

Napisano

Jakie trzeba spełnić wymagania co drugie forum pisze idz zarejestruj w Czechach ale nie pisze jak ani gdzie 

Napisano

To myślisz że na forum diagnostów dostaniesz instrukcję jak się "wyślizgać" 

Wszystkie drogi prowadzą do . . .

... trumny

Napisano

Chodzi o to jakie wymagania musi spełnić czy te same co u nas albo gdzie tam się zgłosić 

Napisano

musisz zorientować się w jakie wymagania ma spełniać tam gdzie będziesz robił to badanie , kiedyś dopuszczenia jednostkowe swoich wyrobów robiła w dekrze mega w nysie może oni udziela ci informacji 

Napisano

No na pewno w tych Czechach mniejsze wymagania niż u nas skoro tak chwalą, nie? A pisałeś że masz tam znajomych to ich pytaj. Albo tych co mówią że tam łatwiej, bo jak widzisz nie jest to takie proste. 

Napisano
4 godziny temu, Blusik napisał:

Chodzi o to jakie wymagania musi spełnić czy te same co u nas albo gdzie tam się zgłosić 

Skoro na co drugim forum piszą jedż do Czech (jak sam piszesz), to pewnie i wiedzą o wymaganiach :]

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.