Skocz do zawartości

Przyczepka do straży z PSP


Blusik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja straż pożarna dostała z PSP przyczepkę niemieckiej marki (VEB coś tam) ma tabliczkę znamionową. Żadna z 3 przyczepek jaką miała PSP nie została nigdy zarejestrowana brak też dokumentów. Jedynie jedna kiedyś na Sama inna straż zarejestrowała jak dostała. Czy jest możliwość rejestracji tej przyczepki czy tylko przez opcje homologacji (jednostkowe zgłoszenie) i potem normalnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U naszych zachodnich sąsiadów takie przyczepki najczęściej agregaty pianotwórcze itp nie podlegają rejestracji,  problem jest wtedy jak ktoś dostanie to w darze i problem jak to użytkować zgodnie z prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam u naszych zachodnich sąsiadów i z takich przyczep typu agregaty, sprężarki regularnie korzystam od kilku lat. WSZYSTKIE podlegają rejestracji (zielone numery - zwolnione z podatku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też straż dostała takie przyczepy pare lat temu ale bez dowodów rej. i ciągną to bez tablic , może  to się zmieniło albo jak straży to nie podlega rejestrcji jak u nas przyczepa rolnicza specjalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepki psp dostała w PRL-u a nam i innej jednostce dala może z 20 lat temu.

Nikt tego nie zarejestrował prócz innej jednostki która też ją dostała. Oni zarejestrowali ją na sama a my wcale i co teraz zrobić czy musimy ją zarejestrować z homologacja która trzeba odbyć? 

 

Chodzi o taką przyczepę (zdjęcie poglądowe) ma ona zainstalowany hamulec ręczny.

644080199_1_644x461_przyczepka-strazacka-pozarnicza-osp-choszczno.jpg

Edytowane przez Blusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologuje się duże partie nowych pojazdów.Żadna procedura dopuszczenia pojazdu do ruchu przewidziana dla nowego pojazdu nie ma tu zastosowania.

Możecie jedynie na zabytkową ją pchać.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest homologacja jednostkowa ale to chyba nie można tylko na sama.

A jeśli będzie zabytkiem to można ją dalej używać bo taki ma być zamiar. Aby ją zarejestrować i używać dalej. Więc jak to najlepiej zrobić. 

Edytowane przez Blusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, smaug napisał:

Ta u mnie jest podobna tylko ma tabliczke znamionową z masa powyzej 750 kg.

A u was jest zarejestrowana czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczenie jednostkowe dotyczy NOWYCH POJAZDÓW i nie jest sposobem legalizacji takich staroci.

 

Poza tym o co chodzi? 20 lat nie chciało Wam się rejestrować, a teraz nagle jest potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy nikt nie rejestriwal bo po co jak tylko na zawody była. Teraz miasta wymaga od nas aby ją zarjestrowac i miasto ma pokryć tą rejestracje. Wiec pytam się jak ja zarejestrować aby dalej służyła itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jakoś wcześniej nie trafiłem na ten temat, ale przechodziłem przez rejestrację takiej przyczepki w 2017 roku. Kupiłem ją na umowę kupna od pewnej OSP, która dawno temu otrzymała czy też nabyła ją z wojska, gdzie również nie była ona zarejestrowana. Na szczęście po wielkich trudach (niemalże detektywistyczna robota, ustalanie jej pochodzenia, setki telefonów i dziesiątki maili do różnych komórek organizacyjnych Wojska Polskiego) udało się dostać papiery z wojska potwierdzające jej pochodzenie. Na tej podstawie została zarejestrowana, w dowodzie jest F.1 - 900 kg, F.2 - 750 kg (rodzaj pojazdu: przyczepa lekka). Mój egzemplarz w ogóle nie posiada hamulca (niektóre miały postojowy, inne nie - może to zależy od rocznika?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.