mirek_handlarz Napisano 2 Lipiec 2018 Napisano 2 Lipiec 2018 MC wydał komunikat (29.06) odnośnie wymogu posiadania "przy sobie" DR i potwierdzenia polisy OC podczas jazdy na terenie RP pojazdem zarejestrowanym w RP. Szczegóły: https://www.gov.pl/cyfryzacja/od-1-pazdziernika-pojedziesz-bez-dowodu-rejestracyjnego Cytuj
danielg539 Napisano 2 Lipiec 2018 Napisano 2 Lipiec 2018 Cytat Zniesienie obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego wiąże się również ze zmianą dotyczącą zatrzymywania i zwrotu tych dokumentów. Do tej pory dokument był zatrzymywany fizycznie. Od dnia 1 października 2018r. w przypadku, gdy pojazd nie spełnia wymagań ochrony środowiska, zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego uprawniony organ odnotuje zatrzymanie dokumentu w systemie informatycznym. Informacja o zatrzymaniu ma być przekazana do Centralnej Ewidencji Pojazdów, a kierujący otrzyma, jak dotychczas, pokwitowanie. Zwrot dokumentu będzie mógł odnotować zarówno organ (np. urząd miasta), który go wydał, jak i dowolna jednostka w ramach podmiotu, który go zatrzymał. Czyli niby jak to ma wyglądać? Logika podpowiada, że po przeprowadzeniu dodatkowego BT, któro zostanie wysłane do Cepik-u ustanie przyczyna zatrzymania DR i żadna wizyta w WK nie powinna być potrzebna. Cytuj
mirek_handlarz Napisano 2 Lipiec 2018 Autor Napisano 2 Lipiec 2018 Wygląda to na "wirtualne" zatrzymanie dowodu, gdyby delikwent chciał się nim legitymować to wtedy mu go fizycznie zatrzymają. Cytuj
blakop Napisano 2 Lipiec 2018 Napisano 2 Lipiec 2018 A w Niemczech nikt się w dowody nie bawi. Skoro pojazd zagraża - choćby porządkowi ruchu tylko (np. nieprzerejestrowanie pojazdu) na środku ulicy odkręcają tablice, auto na pobocze i tyle. A to co tu opisano to faktycznie bzdura. Skoro nic nie zatrzymano fizycznie, to co mam niby odbierać? Zgłaszać do WK fakt, który jest mu znany z urzędu? To wbrew kpa. To nie przejdzie... Cytuj
michal_k Napisano 2 Lipiec 2018 Napisano 2 Lipiec 2018 3 godziny temu, blakop napisał: Zgłaszać do WK fakt, który jest mu znany z urzędu? Zgłaszać ustanie przyczyny zatrzymania. Cytuj
jarek1 Napisano 3 Lipiec 2018 Napisano 3 Lipiec 2018 (edytowane) Tak Organ kontroli zatrzyma , a DR i tak w domu ,dobry projekt i klient śmiga za granicę do NIEMIEC z DR i się śmieje . Edytowane 3 Lipiec 2018 przez jarek1 Cytuj
Nikita_Bennet Napisano 3 Lipiec 2018 Napisano 3 Lipiec 2018 albo kierowca passata straci wirtualnie dowód u drogówki jadąc na przejście z rosją, białorusią czy ukrainą a na przejściu przejedzie bo dowód jednak był w aucie a nie w domu Cytuj
blakop Napisano 3 Lipiec 2018 Napisano 3 Lipiec 2018 Zwyczajnie - gadżet kompletnie nie dostosowany do reszty przepisów. Ale cioty w resorcie zwyczajnie nie widzą problemu. Eh... Życie... Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.