Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Komunikat MC w sprawie posiadania DR i potwierdzenia polisy OC


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Cytat

 

Zniesienie obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego wiąże się również ze zmianą dotyczącą zatrzymywania i zwrotu tych dokumentów. Do tej pory dokument był zatrzymywany fizycznie. Od dnia 1 października 2018r. w przypadku, gdy pojazd nie spełnia wymagań ochrony środowiska, zagraża bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego uprawniony organ odnotuje zatrzymanie dokumentu w systemie informatycznym. Informacja o zatrzymaniu ma być przekazana do Centralnej Ewidencji Pojazdów, a kierujący otrzyma, jak dotychczas, pokwitowanie.

Zwrot dokumentu będzie mógł odnotować zarówno organ (np. urząd miasta), który go wydał, jak i dowolna jednostka w ramach podmiotu, który go zatrzymał.

 

 

Czyli niby jak to ma wyglądać?

Logika podpowiada, że po przeprowadzeniu dodatkowego BT, któro zostanie wysłane do Cepik-u ustanie przyczyna zatrzymania DR i żadna wizyta w WK nie powinna być potrzebna.

Napisano

Wygląda to na "wirtualne" zatrzymanie dowodu, gdyby delikwent chciał się nim legitymować to wtedy mu go fizycznie zatrzymają.

Napisano

A w Niemczech nikt się w dowody nie bawi. Skoro pojazd zagraża - choćby porządkowi ruchu tylko (np. nieprzerejestrowanie pojazdu) na środku ulicy odkręcają tablice, auto na pobocze i tyle.

 

A to co tu opisano to faktycznie bzdura. Skoro nic nie zatrzymano fizycznie, to co mam niby odbierać? Zgłaszać do WK fakt, który jest mu znany z urzędu? To wbrew kpa. To nie przejdzie...

Napisano
3 godziny temu, blakop napisał:

Zgłaszać do WK fakt, który jest mu znany z urzędu?

 

Zgłaszać ustanie przyczyny zatrzymania.

Napisano (edytowane)

Tak Organ kontroli zatrzyma , a DR i tak w domu ,dobry  projekt i klient  śmiga za granicę  do NIEMIEC z DR i się śmieje .

 

Edytowane przez jarek1
Napisano

albo kierowca passata straci wirtualnie dowód u drogówki jadąc na przejście z rosją, białorusią czy ukrainą a na przejściu przejedzie bo dowód jednak był w aucie a nie w domu ;)

Napisano

Zwyczajnie - gadżet kompletnie nie dostosowany do reszty przepisów. Ale cioty w resorcie zwyczajnie nie widzą problemu. Eh... Życie...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.