Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone "amerykańskie"


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
25 minut temu, cezary napisał:

o zmniejszonych tablicach

Hmm...Hm.... Zastanawiam się po co zakładać małe tablice do pojazdów ze standardowym mocowaniem. Polacy to jednak ............:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po kilku dniach po wprowadzeniu zmniejszonych tablic rejestracyjnych widziałem najzwyklejszego Passata zaopatrzonego w tablice zmniejszone, ba nawet ramki pod tablice miał o standardowym rozmiarze.

50 minut temu, leski66 napisał:

Zastanawiam się po co zakładać małe tablice do pojazdów ze standardowym mocowaniem

Mniej więcej po to po co kierowcy Tirów montują jakieś dziwne światełka na przednich atrapach, umieszczają jakieś flagi czy foldery na pojazdach - to takie zboczenie aby wyróżniać się na drodze.

3 minuty temu, blakop napisał:

szpan...

To właściwe określenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnicza nadgorliwość + niewiedza właścicieli. W rozporządzeniu mowa jest o oświadczeniu (zwykłym), więc urzędnik nie ma prawa wymagać oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k oświadczenie dotyczy informacji, że pojazd ma zmniejszone miejsce na TR? Bo jeśli tak, to chyba urząd może cofnąć decyzję o rejestracji w sytuacji, gdy "dowie" się, że oświadczenie było niezgodne ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz może zawieraÄ: samochód, niebo i na zewnÄtrz

Przykład tablicy spotkany na mieście. Tablica mała a miejsca dużo. weszła by normalna 520x120 mm

Co z takim ajentem na przeglądzie, WK nie widzi na oczy auta, od tego jest SKP , może byłoby lepiej jak WK odeśle petenta na dodatkowe BT w celu weryfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "NIC" i w tym problem , diagności będą się podpisywać pod badaniem , auto będzie jeździć, i czekać aż wymyśla nową ustawę i rubrykę w tabeli usterek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sojer1disco napisał:

diagności będą się podpisywać pod badaniem

a dlaczego miałbym się nie podpisać z tego powodu, dokonam identyfikacji pojazdu z wydanymi dokumentami, jest zgodność, dla mnie  w tym przypadku jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to problem jest po stronie WK, ale oni auta nie widzą?

20 minut temu, cezary napisał:

a dlaczego miałbym się nie podpisać z 

 

 

Właśnie zastanawia mnie , skoro za takie zatajanie prawdy właściciel auta może siedzieć  do 8 lat  , to przecie przestępca z niego, to żebyś współudziału nie dostał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby miejsce na tablicę rej. nie spełniałoby wymagań przepisów i ja bym to zlekceważył to mój błąd, ale gdzie w przepisach jest, że jak tablica jest zgodna z przepisami ale nie pasuje wymiarami do miejsca  montowania to przestępstwo?, prędzej pokusiłbym się stwierdzić, że nr rej to dane wrażliwe i ich ujawnianie bez zgody to przestępstwo.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sojer1disco napisał:

może byłoby lepiej jak WK odeśle petenta na dodatkowe BT w celu weryfikacji

 

Nie ma takiego prawa. Właściciel składa oświadczenie i tyle.

Dnia 7.10.2018 o 21:49, aboz napisał:

Bo jeśli tak, to chyba urząd może cofnąć decyzję o rejestracji w sytuacji, gdy "dowie" się, że oświadczenie było niezgodne ze stanem faktycznym.

 

Nie sądzę, żeby takie uchylenie decyzji zostało utrzymane w organie odwoławczym. To już bardziej można by zmienić decyzję wydając normalne tablice. Problem będzie jednak z udowodnieniem, że w chwili składania oświadczenia miejsce nie było "ograniczone".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 11.10.2018 o 12:00, cezary napisał:
Dnia 11.10.2018 o 11:49, sojer1disco napisał:

Co z takim ajentem na przeglądzie

 nic 

Hmm, a u nas jednak nie takie nic. Mamy nakaz zatrzymywania DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK w dniu 16.10 rozsyłał pismo do SKP. No mam wyraźnie napisane zatrzymać i przesłać :/

podstawa: zał. nr 5 wymagania dotyczące miejsca przewidzianego do umieszczania tablic rejestracyjnych

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ZAŁĄCZNIK Nr 5
WYMAGANIA DOTYCZĄCE MIEJSCA PRZEWIDZIANEGO DO UMIESZCZENIA TABLIC REJESTRACYJNYCH" (Dz. U. z 2016r., poz. 2022 z późn. zm.)

Mówi o wymaganiach dotyczących MIEJSCA przewidzianego do umieszczenia TR, nie o wyglądzie (wymiarach) samej TR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.