Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone "amerykańskie"


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

No ciekawe jak takie coś zawita na stację.

 

Kopcą silnikami na postoju. Bez różnicy czy zimą się grzeją lub latem chłodzą. Jeżdżą na dziennych, bo mijania nie potrafią włączyć podczas nieodpowiedniej widoczności. Kierunkowskazem kliknąć sygnalizując zaplanowany manewr. Tablic rejestracyjnych zamówić... Szczerze, to mógł sobie ciągnikowe założyć. Jakie auto taki pan i nie pogadasz, bo i o czym tu gadać! :?

 

 

Zmniejszone tablice.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżdżą na dziennych, bo mijania nie potrafią włączyć podczas nieodpowiedniej widoczności. Kierunkowskazem kliknąć sygnalizując zaplanowany manewr. Tablic rejestracyjnych zamówić...

A przystosowany chociaż dla osoby niepełnosprawnej ?

Pomijam fakt o rodzaju niepełnosprawności, że nie tylko umysłowa najpewniej. :]

 

Może ubezwłasnowolniony był a co w danej chwili włączyć decydował ktoś z fotela pasażera ? 

A ogólnie to stosuję zasadę - Nie stawaj w miejscu dla osoby niepełnosprawnej, bo nie chciałbyś być na jej miejscu.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎07‎-‎06 o 20:30, michal_k napisał:

Na bagażniku też musi być pomniejszona, bo normalna nie może zawierać tak mało znaków.

czyli rozumiem ,że jesli pojazd ma mniejsze tablice to legalnie i oficjalnie można zamówić  trzecią pomniejszoną na bgaznik/hak ?  czy można zamówić tablice zmniejszone indywidualne ? np C IUL ,  C WEL ,  K WIT ,  P AUL , W AWA ,  Z IOM  itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

jesli pojazd ma mniejsze tablice to legalnie i oficjalnie można zamówić  trzecią pomniejszoną na bgaznik/hak ?

 

Tak. Tablica na bagażnik musi być identyczna jak "główne", więc musi być również zmniejszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piter1973 napisał:

czy można zamówić tablice zmniejszone indywidualne ? np C IUL ,  C WEL ,  K WIT ,  P AUL , W AWA ,  Z IOM  itp ?

 

- taka kombinacja nie przejdzie, bo na indywidualnych wyróżnik województwa składa się z litery i cyfry.

Pierwsza przykład można ułożyć tak: [C1 ULL] lub [C1 ULIK]. Czwarty wyszedłby tak: [P4 ULA]

W moich okolicach śmigają lawety z tablicami [D0 BOJU], [D0 WOZU].

 

§ 31. 1. Numery rejestracyjne są tworzone ze zbioru następujących 25 liter: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, X, Y i Z oraz cyfr od 0 do 9.
2. Poszczególne litery i cyfry numeru rejestracyjnego pełnią następujące funkcje:

4) na tablicach rejestracyjnych indywidualnych – litera i cyfra stanowią wyróżnik województwa, zaś kolejne litery w liczbie od 3 do 5 stanowią wyróżnik indywidualny pojazdu, w którym nie więcej niż dwie ostatnie litery można zastąpić liczbą;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy na zmniejszonych indywidualnych też jest wyróżnik z litery i cyfry ?  czy mozna miec indywidualne zmniejszone , mają zmniejszoną pojemność znaków . poczekam na odp Michała.

2 godziny temu, Paprock napisał:

W moich okolicach śmigają

a w moich jest E i cięzko coś dobrać ale widziłam ninja , helga ale na normalnych tablicach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piter1973 napisał:

 ale widziłam ...

Obym następnym razem gafy  nie walnął pisząc, kolega piter1973 :P

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne "UWAGA: Kierowca przewozi DPM28", Tak wygląda mniej więcej z rysunku broni.

Jest to pojazd, który ma na tylnej szybie jeszcze nalepkę z reklamą strzelnicy historycznej:

http://www.strzelnicahistoryczna.pl/

Nie jestem w stanie wkleić zdjęcia z reklamą na szybie, bo jest tu:

No popatrzcie... udało się...

A ja nie mam i mieć nie będę "pejsbuka".

Edytowane przez wrc69
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wrc69 napisał:

Kierowca przewozi DPM28

Diegtiariow Piechotnyj -  " troszkę huczy ":wink: Jednak na Tym forum nie ma rzeczy niemożliwych :ok Dzięki.

12 minut temu, wrc69 napisał:

mieć nie będę "pejsbuka".

я тоже:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od pierwszego dnia, gdy zamieściłem ten post codziennie tematem diagności żyją. I bardzo dobrze. Regularnie czytam opinie. Miałem przyjemność opiniować najnowsze polecenie KGP zatrzymywania dowodów rejestracyjnych za zbyt małą tablicę, dla KWP. 

Analiza dzisiejszego stanu prawnego zawęża się do:

1. rozporządzenia o warunkach technicznych zał nr 5

2. rozporządzenia ws rejestracji pojazdów w zakr par 2 i 27-31

3. rozporzadzenia o sposobie wykonywania badań technicznych w zakresie zal nr 1 Lp 0.1.

 

Powiem tak mamy bardzo rozsądnych policjantów w woj kuj-pom. 

 

Liczymy na podobny rozsądek w MI i zmianę stanu prawnego w tym zakresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Maćkowski napisał:

Liczymy na podobny rozsądek w MI i zmianę stanu prawnego w tym zakresie ?.

 

Z tym będzie gorzej.:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogusław Maćkowski napisał:

3. rozporzadzenia o sposobie wykonywania badań technicznych w zakresie zal nr 1 Lp 0.1.

Którą usterkę zatem proponujesz?

 

20 godzin temu, Bogusław Maćkowski napisał:

1. rozporządzenia o warunkach technicznych zał nr 5

Ale załącznik dotyczy miejsca na umieszczenie TR, a nie samej tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bogusław Maćkowski napisał:

Analiza dzisiejszego stanu prawnego zawęża się do:

1. rozporządzenia o warunkach technicznych zał nr 5

2. rozporządzenia ws rejestracji pojazdów w zakr par 2 i 27-31

3. rozporzadzenia o sposobie wykonywania badań technicznych w zakresie zal nr 1 Lp 0.1.

To poprosimy o zapodanie efektów tej analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboz - najważniejsze w tym jest dla mnie to, że ten załącznik nr 5 określa to miejsce jako takie, dla którego absolutnie tablica pomniejszona nie jest konieczna. To po co w ogóle ona? :) Ten przepis to chyba piekarz pisał albo fryzjer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielg539 napisał:

To poprosimy o zapodanie efektów tej analizy. 

Moja ocena polecenia zatrzymywania dowodów rejestracyjnych za zbyt małe tablice rejestracyjne z powodu naruszenia porządku była przekazana jako negatywna. Przepisy w tych 3 rozporządzeniach muszą brzmieć inaczej, aby skutecznie wyeliminować przypadki nadużyć oświadczeń składanych w WK. Policjanci uważają podobnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem to w obecnym stanie prawnym brak jest podstaw do zatrzymania DR za zmniejszone tablice pomimo, że pojazd posiada normalne wymiary pola numerowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.