Skocz do zawartości

Zatrzymany dowód


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2019 o 15:08, leski66 napisał:

Na wniosek klienta wykonano okresowe badanie techniczne pojazdu, które nie powinno stanowić podstawy zwrotu zatrzymanego ( elektronicznie - wirtualnie ) dowodu rejestracyjnego z powodów innych niż "brak aktualnego badania technicznego pojazdu" .

"Podziwiam" kolegów, którzy robią na wniosek klienta OBT, bez pokwitowania z policji OBT z wirtualnie zatrzymanym DR.

Przecież DR może być zatrzymany np. za złe masy pojazdu, dwa numery VIN nabite na pojeździe itd... 

Jak DR zatrzymany elektronicznie, nie ważne co mówi klient, ma okazać zaświadczenie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz bądź uprzejmy wskazać odmowę wykonania okresowego badania technicznego z powodu zatrzymania elektronicznego.

Stawiam się na stacji z Kartą Pojazdu i wnioskuję o badanie okresowe. Mogę?

Słucham, co ma do powiedzenia diagnosta, aby do badania nie przystąpić.

Podpowiem, że na dodatkowe podjadę sobie potem. Jeszcze nie wiem, na którą stację, ale potem. Powtórzę - mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego @leski66 zapodaje do uwag treść, coby organ odblokowujący chwilkę się zastanowił.

 

17 minut temu, radekd2 napisał:

A czy jest jakiś przepis, który zabrania mi odmowy wykonania badania? Pytam się poważnie, bez ironii.

 

- nie ma przepisu = nie ma odmowy. Chyba, że czyn zagraża życiu lub zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

nie ma przepisu = nie ma odmowy.

Jeżeli nie ma przepisu zabraniającego odmowy to MOGĘ odmówić, nie odwrotnie. Co nie jest zabronione to jest dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

Jeżeli nie ma przepisu zabraniającego odmowy to MOGĘ odmówić, nie odwrotnie. Co nie jest zabronione to jest dozwolone.

 

Ciekawe co o pracowniku WK bym sobie pomyślał, który w przypadku odmowy rejestracji podobny tekst by mi zapodał. Pewnie poleciałbym na skargę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie jest prawo. "Co nie jest zabronione to jest dozwolone" jest jednym z filarów prawa od czasów rzymskich.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nulla_poena_sine_lege

Teraz, Rafi90 napisał:

A mało to razy pracownik WK bezpodstawnie odmawiał rejestracji?

Ty składasz wniosek o rejestrację na piśmie i prosisz o podanie na piśmie przyczyn odmowy. Ciekawe co WK wpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pod patronatem ITS? Bo jeśli nie to raczej nie będą skłonni pomagać. Po prostu- dzwonisz, konsultujesz się z odpowiednią osobą, panowie specjaliści rozmawiają między sobą, z działem prawnym itd. Wyszukują Ci przepisy dokładne, podają na tacy interpretacje , ewentualnie jakieś pismo z ministerstwa dorzucą i mogą podać Ci to na maila np no i możesz to przedstawić WK. Urząd nie odmówi działań które są zgodne z przepisami, a odmowa jest spowodowana niewiedzą pracownika. Miałem przypadek że po mailu z ITS, pół WK się zleciało żeby przeczytać że nie mają racji, ale szczegółów nie udzielam bo to była prywatna sprawa. Skończyły się dyskusje i bezpodstawne odmowy. Oczywiście nic naciągane, wszystko zgodne z prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmówił jak odmówił, ale nie na zadzie "widzimisię". Podparł się (nie)wiedzą i tyle. Nikt nie stosuje "nie, bo nie", no oprócz branży rzeczonej może. Poza tym wniosek ustny czy umowa ustna obie strony zobowiązuje.

Także ponawiam pytanie: proszę uzasadnić odrzucenie wniosku o przeprowadzenie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

Także ponawiam pytanie: proszę uzasadnić odrzucenie wniosku o przeprowadzenie badania.

A ja ponawiam odpowiedź, iż w świetle obowiązującego prawa nie muszę uzasadniać odmowy.

Po prostu nie będę przeprowadzał OBT jeżeli auto ma zabrany dowód na nieznaną mi usterkę. I uważam, że takie stanowisko jest łatwiej obronić.

W mojej okolicy żadna stacja nie zrobi mu takiego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radekd2 napisał:

A ja ponawiam odpowiedź, iż w świetle obowiązującego prawa nie muszę uzasadniać odmowy.

Kolego - pracujesz na stacji komercyjnej - czyli wypadało by dla szefa zarabiać - nie bo nie to żadna odpowiedz - osobiście czułbym się troszeczkę nie zręcznie jakby klient wrócił z innej SKP ze zrobionym bez problemu badaniem i powiedział mi iż jestem lekko "nie douczony" - lekko ujmując  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, IVVO napisał:

osobiście czułbym się troszeczkę nie zręcznie jakby klient wrócił z innej SKP ze zrobionym bez problemu badaniem i powiedział mi iż jestem lekko "nie douczony"

Jak klient pojedzie na "pocztę" to na 100% taka będzie konkluzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IVVO napisał:

Kolego - pracujesz na stacji komercyjnej - czyli wypadało by dla szefa zarabiać - nie bo nie to żadna odpowiedz - osobiście czułbym się troszeczkę nie zręcznie jakby klient wrócił z innej SKP ze zrobionym bez problemu badaniem i powiedział mi iż jestem lekko "nie douczony" - lekko ujmując  

Gdzie pracuje nie ma nic do rzeczy. I nie czuł bym się niezręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danielg539 napisał:

Jak klient pojedzie na "pocztę" to na 100% taka będzie konkluzja.

Mówimy tu o konkretnym przypadku - braku pokwitowania - a to z pocztą nie ma za wiele wspólnego 

 

3 minuty temu, radekd2 napisał:

I nie czuł bym się niezręcznie.

Jesteś jeszcze chyba  "młodym" w zawodzie i na takie niuanse nie zwracasz uwagi  - dla mnie jako starszego w branży to potwarz - jeśli coś jest możliwe do zrobienia to się to robi a jak nie to się zastanawia "dlaczego" - opcja  "nie bo nie" nie wchodzi w rachubę - i nie uznawaj tego za afront w twoim kierunku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem. Masz zatrzymany DR, nie znasz zakresu ani powodu zatrzymania, robisz powypadkowe i zakres okresowego 94+98 i jesteś czysty

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

Ja już pisałem. Masz zatrzymany DR, nie znasz zakresu ani powodu zatrzymania, robisz powypadkowe i zakres okresowego 94+98 i jesteś czysty

Także dotyczy to auta z LPG gdzie usterką istotną jest brak dokumentu z TDT wydanego po skierowaniu na badanie? Klient powie, że zatrzymali dowód za łyse opony.

Także dotyczy to lawety, która miała zabrany DR za złą masę własną. W rzeczywistości G równa się prawie F1? Lawecie zrobisz badanie powypadkowe + okresowe i uważasz, że może dalej wozić auta?

Szanuje Twoje zdanie ale dla własnego bezpieczeństwa robię inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.