Skocz do zawartości

Zatrzymany dowód


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Demart napisał:

art.81.1.11

pkt.

6) w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

To jak możesz zrobić badanie 4.2?

Ja mówie o podpunkcie 11 (1!) a nie 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, yogi1984 napisał:

bo ja wróżka nie jestem i nie mam takich darów jasnowidzenia bądz wiary w slowa klienta jak kilku kolegów i wykonałem całość

 

A ustawa i rozporządzenie nakłada obowiązek wykonania konkretnego badania w konkretnym zakresie. Wszystko inne jest naciąganiem, które szczerze mówiąc sprawdzi się pewnie w 99% przypadków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja miałem klienta któremu zatrzymali dowód wirtualnie za "brak badań" natomiast w cepie info o zagrożeniu bezpieczeństwa. Z pytaniem o pokwitowanie za zatrzymany dowód dostałem odpowiedź że jego nie dostał bo funkcjonariusz miał problem z systemem i nie mógł go dać i kazał jechać do mnie żeby odblokować dowód???. Skończyło się na telefonach ze strony klienta na policję i jakiś niby przełożonych znajomych że badania nie chcę wykonać. Pojechał wyjaśnić sytuację na komendę. Po jakimś czasie dostałem telefon od dyżurnego policji o co chodzi bo klient przyjechał i mówi coś o odblokowaniu dowodu że mu nie chciałem tego zrobić. Wyjaśniłem że rozchodzi się o pokwitowanie którego niby nie dostał i sam policjant potwierdził że musiał dostać bo funkcjonariusz ma taki obowiązek i że już wie co zrobić (pewnie wystawić duplikat czy coś).  Minęła może godzina i dzwoni klient czy już coś wiem w tej sprawie?? Odpowiedziałem że jedynie tyle że policjant powiedział że wie co ma zrobić i zapewne wydał już kopię etc pokwitowania. Zdziwiony klient powiedział że policjant nie mógł znaleźć tej interwencji i że to prawdopodobnie straż graniczna była i kazał mu do nich jechać a oni znowu na policję i koło się zamknęło. Zakończeniem kazałem mu jakoś ogarnąć to pokwitowanie, nie moja głowa w tych przepychankach/kombinacjach. Dowód zatrzymany - proszę o pokwitowanie i koniec. Sami wyciągnijcie wnioski. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan zgubił pokwitowanie lub nie chciał go okazać bo pewnie zagrożenie bezpieczeństwa było też w pokwitowaniu z opisem co jest walnięte.
Pokwitowanie dostanie od S.Granicznej zawsze ;) nawet czytelniejsze niż od policji.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej89-u parę dni temu tłukliśmy w podobnym temacie i generalnie, choć nie obligatoryjnie powinno być tak jak tu :

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14783-dowód-zatrzymany-fizycznie-i-elektronicznie-a-badanie-okresowe/&do=findComment&comment=283133

 każdy ma swoje racje, ale najważniejsze żeby w sprawie zaognionej umieć podać argumenty na swoją obronę, jak masz to ok. :wink:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, śledziłem ten wątek. Niemniej gdyby było zatrzymanie tylko za brak badań (podobne info w cepie jest bo już takie przypadki były przerabiane ale było pokwitowanie) to okresowe strzelić nie problem (ewentualne konsekwencje gdyby się ktoś czepił to dlaczego bez pokwitowania zrobione) ale skoro miałem informację że zatrzymanie za zagrożenie bezpieczeństwa to wolę to pokwitowanie mieć bo w nim jest co i jak oraz wiadomo ile kasy z klienta pobrać. Bez niego na zdrowy rozsądek powypadkowe + okresowe i niby sprawa zamknięta ale co jak wówczas się pokwitowanie cudem odnajdzie i dostanę zarzut od klienta że bez potrzeby skroiłem go na $, Lepiej spać spokojnie, wolałem wybrać mniejsze zło.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
4 minuty temu, Rafi90 napisał:

nie zatrzymali ?

Zatrzymali zatrzymali ale nie wiem z czego to się bierze bo praktycznie przy każdym zatrzymaniu dowodu czy przez itd czy policje jest właśnie tak jak tutaj czyli - skierowano na BTP: nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 13:43, BOY96 napisał:

Zatrzymali zatrzymali ale nie wiem z czego to się bierze bo praktycznie przy każdym zatrzymaniu dowodu czy przez itd czy policje jest właśnie tak jak tutaj czyli - skierowano na BTP: nie

U mnie bardzo często jest wpisana 1 usterka nawet często niezwiązana z tym co było z autem. Zazwyczaj również w CEP nie widać skierowana na DBT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.