Skocz do zawartości

Przyczepa lekka z zagranicy


cipsy123

Rekomendowane odpowiedzi

DODATKOWE badanie techniczne pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do rejestracji.

Edytowane przez kosma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cipsy123 napisał:

A DIP trzeba?

Nie trzeba. Dip wystawiasz tylko do okresowego przed I rej. Są diagności którzy wystawiają ale to ich sprawa i nadzoru. Wystawisz zaświadczenie, rodzaj badania: dodatkowe, w uwagach wpisujesz parametry niezbędne do rejestracji. Nie wiem na jakim programie pracujesz ale pewnie jest tabelka to ją wypełniasz i 61 zł masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, cipsy123 napisał:

Pani z wydziału chce badanie techniczne....

Jak widać nie wiemy nawet o jakie badanie się pani z WK rozchodzi.

Może by od tego zacząć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mecher napisał:

o jakie badanie się pani z WK rozchodzi.


pewnie o takie jakie można wykonać, bo

Cytat


10. Przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegają okresowym badaniom technicznym. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio przyczepkę lekką z zagranicy (nigdy nie rejestrowaną) najpierw urząd, czerwone blachy i PC z adnotacją że trzeba zrobić przegląd pierwszy w kraju wraz z wystawionym dipem oczywiście i dopiero właściwa rejestracja.

 

Data pierwszej rejestracji wpisana z PC, miałem tylko problem z określeniem rodzaju badania (no bo jak można zrobić badanie przed pierwszą rejestracją jak pojazd ma PC?) ale ostatecznie zrobiłem okresowe przed pierwszą i nie było problemu.

W terminie następnego badania XXXX-XX-XX.

 

Przynajmniej tak to u mnie wyglądało.

Edytowane przez DURP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłeś zapytać na forum przed napisaniem takich głupot na zaświadczeniu !!! Przyczepa lekka nie podlega okresowym badaniom technicznym więc nie wykonujemy również okresowego przed pierwszą rejestracją !!!

Tylko i wyłącznie badanie dodatkowe -ustalenie danych niezbędnych do rejestracji i absolutnie nie można dodawać do niego DIP!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, markes30 napisał:

Tylko i wyłącznie badanie dodatkowe -ustalenie danych niezbędnych do rejestracji i absolutnie nie można dodawać do niego DIP!!!

ale  do tego badania są potrzebne próbne tablice i Pc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, markes30 napisał:

A mogłeś zapytać na forum przed napisaniem takich głupot na zaświadczeniu !!! Przyczepa lekka nie podlega okresowym badaniom technicznym więc nie wykonujemy również okresowego przed pierwszą rejestracją !!!

Tylko i wyłącznie badanie dodatkowe -ustalenie danych niezbędnych do rejestracji i absolutnie nie można dodawać do niego DIP!!!

 

No masz rację, mogłem napisać i faktycznie wersja z badaniem dodatkowym mi się bardziej podoba :) Przynajmniej na przyszłość będę wiedział.

Ps. Jeszcze się nie nauczyłem, że urząd nie zawsze ma rację. Ale jestem młody stażem i może to sobie wraz z siłą doświadczenia przyswoję.

Edytowane przez DURP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cipsy123 napisał:

Pani z wydziału chce badanie techniczne.Jakie dokumenty wypelniam ,  jak to się robi?

Paprock pytanie zredagowane kiepsko, ale pewnie to nie diagnosta je zadaje tylko klient ?   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oceną okresowego przed 1 rejestracja to byłbym ostrożny bo zgodnie z ustawą : art  81.3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

1) nowy pojazd, dla którego wydano świadectwo zgodności WE, świadectwo zgodności, dopuszczenie jednostkowe
pojazdu, decyzję o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwo dopuszczenia indywidualnego WE
pojazdu;
2) zarejestrowany pojazd:
a) na którego typ wydano świadectwo homologacji typu WE pojazdu – w okresie od dnia pierwszej rejestracji za
granicą do dnia terminu okresowego badania technicznego, ustalonego na podstawie ust. 5, lub
b) w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego
przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie
ważności

Jakoś nie widzę tu używanej ( nie nowej ) przyczepy lekkiej która za granicą nie podlega rejestracji, i myślę ze art.81.4 określa jakie pojazdy mają mieć obt przed 1 rejestracją a art.81.10 mówi o obt a to są różne badania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jeszcze prócz literki a, czyli ustalenia danych, literka b. Choć mało prawdopodobna, to jednak .....

A skoro nie diagnosta pyta, to zapewne w WK powiedzieli jakie badanie należy wykonać (czyt. jakiego oczekują)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smaug napisał:

Jakoś nie widzę tu używanej ( nie nowej ) przyczepy lekkiej która za granicą nie podlega rejestracji, i myślę ze art.81.4 określa jakie pojazdy mają mieć obt przed 1 rejestracją a art.81.10 mówi o obt a to są różne badania

 

To są "te same" badania. Dlatego nie wykonuje się OBT przyczepy lekkiej nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, smaug napisał:

Z oceną okresowego przed 1 rejestracja to byłbym ostrożny bo zgodnie z ustawą : art  81.3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś z naciskiem na słowo OKRESOWE !!! Przyczepy lekkie nie podlegają badaniom okresowym !!! Jeśli coś nie podlega badaniom okresowym to tym bardziej nie można wykonać badania okresowego przed pierwszą rejestracją

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smaug napisał:

zakres może taki sam ale nazwy badań inne a dla prawnika to będą różne badania

Cytat

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami
technicznymi.

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej.

10. Przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegają okresowym badaniom technicznym.

I już wiesz, że to to samo BT. I prawnik też będzie o tym wiedział.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panowie dodam zapytanie aby nie zakładać kolejnego tematu.

Również wykonywałem BD dla przyczepy lekkiej sprowadzonej z zagranicy. Oczywiście ustalenie danych potrzebnych do rejestracji pojazdu, dane te zostały zamieszczone na zaświadczeniu. W moim przypadku nie miałem PC tylko zagraniczny dowód rejestracyjny z Niemiec. Otrzymałem telefon od miłej pani z WK że nie mogą zarejestrować przyczepki ponieważ nie jest w CEP. Pracuję na Patronacie i dla tego typu badania nie widziałem możliwości Prerejestracji? Jeśli dobrze myślę to jest możliwa tylko dla OBT przed pierwszą rejestracją w kraju?  

Z góry dziękuję za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DaMa90 napisał:

Otrzymałem telefon od miłej pani z WK że nie mogą zarejestrować przyczepki ponieważ nie jest w CEP

Dlatego właśnie powinno być PC. WK wstępnie wprowadza dane do CEP na PC wykreślają datę pierwszej rejestracji i na tej podstawie robimy badanie dodatkowe czyli ustalenie brakujących danych. I nie ma problemu że przyczepka nie ma tablicy. Oczywiście WK wystawie również skierowanie na BD.

Edytowane przez Dar-jusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DaMa90 napisał:

Otrzymałem telefon od miłej pani z WK że nie mogą zarejestrować przyczepki ponieważ nie jest w CEP.

Niech się douczy, że takiego badania nie będzie w CEP, bo nie wykonuje się prerejestracji. Do tego niech nie pieprzy głupot, że nie może zarejestrować - może normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.