Skocz do zawartości

Przyczepa lekka z zagranicy


cipsy123

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym miesiącu robiłem badanie lekkiej przyczepy z Belgii. Miała belgijskie tablice rejestracyjne, natomiast żadnych dokumentów, ponieważ tam podobno nie rejestruje się przyczep lekkich. Po prostu właściciel wyrabia dodatkową tablicę taką jak ma na zamontowaną na samochodzie i montuje do przyczepy.
Wykonałem badanie dodatkowe za 60+1, zaznaczyłem PRE-REJESTRACJĘ, wypełniłem dane techniczne potrzebne do dowodu. Przyczepa bez problemu została zarejestrowana, żadnych telefonów z WK, klient zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sven napisał:

Wykonałem badanie dodatkowe za 60+1, zaznaczyłem PRE-REJESTRACJĘ

Który program takie coś puszcza.

Prerejestracja jest przypisana do okresowego przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DARIO64 napisał:

Który program takie coś puszcza.

Prerejestracja jest przypisana do okresowego przed pierwszą rejestracją.

Program SKP PRO puszcza.
Starostwo, w którym była przyczepa rejestrowana twierdzi, że jeżeli nie ma pojazdu w CEPiKu to zawsze zaznaczamy PRE-REJESTRACJĘ. Dzwoniłem już kiedyś osobiście w tej sprawie i takie jest ich stanowisko i taka jest procedura za każdym razem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

Niech się douczy...

@michal_k, proszę bez nerwów, sam wiesz że w każdym zawodzie trafiają się mniej kumaci, przecież na tym forum mamy częste informacje, że niektórzy wykonujący badanie techniczne nie wiedzą jak użyć niektórych urządzeń, więc prawdą jest w ich przypadku, że się nie da.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DaMa90 napisał:

Pracuję na Patronacie

Też miałem takie spięcia, WK marudził i odsyłał klienta bo nie chciało się komuś tam wprowadzać,  teraz robię tak.

Zaczynam jak do okresowego przed 1 rej, po zrobieniu pre-rej. zmieniam tytuł badania i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sven napisał:

 Miała belgijskie tablice rejestracyjne, natomiast żadnych dokumentów, 

Wiesz od czego ta tablica była? albo inaczej , numer na niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wojteczek napisał:

Zaczynam jak do okresowego przed 1 rej, po zrobieniu pre-rej. zmieniam tytuł badania i problem rozwiązany

Wszystko można aby ktoś był zadowolony....Tylko czy zgodnie z przepisami????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

Niech się douczy, że takiego badania nie będzie w CEP, bo nie wykonuje się prerejestracji. Do tego niech nie pieprzy głupot, że nie może zarejestrować - może normalnie.

Dziękuję panowie za sugestie, rozmowa była dość długa, wszystko pani wytłumaczyłem, jakie są moje obowiązki w zakresie tego badania oraz jakimi aktami prawnymi w tej sytuacji się kieruję. Powiedziała że nie wykonuje często takich rejestracji i musi porozmawiać z przełożonym. Zasugerowałem że jeśli to taki problem to niech skieruje do mnie klienta z PC, wtedy ona dokona prerejestracji w CEP ale jak usłyszałem że ona w takim przypadku dokonuje jakiegoś rejestru wewnętrznego, i nie ma to nic wspólnego z CEP to stwierdziłem że chyba do niczego ta rozmowa nie doprowadzi. Poprosiłem aby skonsultowała się z przełożonym, ewentualnie niech mnie z nim połączy. Zobaczymy w pon co z tego będzie. Teraz wiem że moje działania są poprawne. Dziękuję panowie!

27 minut temu, wojteczek napisał:

Też miałem takie spięcia, WK marudził i odsyłał klienta bo nie chciało się komuś tam wprowadzać,  teraz robię tak.

Zaczynam jak do okresowego przed 1 rej, po zrobieniu pre-rej. zmieniam tytuł badania i problem rozwiązany.

Wojteczek powiem szczerze że też o tym pomyślałem, ale zobaczę jak się sprawa potoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sven napisał:

Miała belgijskie tablice rejestracyjne, natomiast żadnych dokumentów, ponieważ tam podobno nie rejestruje się przyczep lekkich.

Aha. I tak sobie bez dokumentów zrobiłeś DBT ustalenie danych i prerejestrację do tegoż badania. Najs. Całkiem po pocztowemu...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 13:26, aboz napisał:

I tak sobie bez dokumentów zrobiłeś DBT ustalenie danych i prerejestrację do tegoż badania.

Bez dokumentów i do tego z tablicą rejestracyjną od jakiegoś auta. 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co czytać, przecież 

W dniu 22.08.2020 o 09:54, sven napisał:

Przyczepa bez problemu została zarejestrowana, żadnych telefonów z WK, klient zadowolony.

I gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.