Skocz do zawartości

opłata ewidencyjna a płatność kartą


hary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  w jaki sposób pobieracie opłatę ewidencyjną przy płatności kartę? na paragonie  1zł nie jest ujęte wiec jak ściągnąć tą kwotę ?ewentualnie jak wytłumaczyć przed urzędem skarbowym że to nie jest dochód i nie płacę za to podatku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie.

Klient płaci kartą 99 złotych, a ticket z kasy fiskalnej opiewa na 98 złotych.

Chyba jest comiesięczny obowiązek z tych złotówek się rozliczać i nie ma potrzeby wymagać czegokolwiek więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo opłata ewidencyjna nie podlega fiskalizacji. Po prostu, choćbyś nawet miał pęc, to i tak ta złotóweczka przez kasę fiskalną nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolego w poniedziałek zrobię skan paragonu z kasy fiskalnej i jak się uda wkleję, zobaczysz czy 1 zł widnieje i czy końcowa kwota to 99 zł.:hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Wklej i opisz czy ta złotóweczka jest przez fiskusa z podatku okrojona, czy tak tylko sobie doklejona. Coś na podobieństwo dopisywania Opłaty Ewidencyjnej do faktury.

Jest zawarta na dokumencie, ale VAT z niej nie ruszony. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież wiadomo, że oe nie podlega opodatkowaniu ale na paragonie u mnie  jest i ja klientowi tłumaczyć się  nie muszę dlaczego tu 98 zł a zapłacić trzeba 99 zł, ale Ty coś dziwnie dzisiaj i tu, i obok także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystawiam żadnych paragonów. Stacja pracuje tylko i wyłącznie na fakturach, do których drukowany jest ticket z kasy fiskalnej. Czasami potwierdzenie z terminala, jeżeli klient płaci kartą. Poza tym drukowane jest potwierdzenie KP na kwotę badania oraz dodatkowe potwierdzenie KP na kwotę Opłaty Ewidencyjnej. KP dotyczy płatności gotówkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2018 o 22:01, Paprock napisał:

Stacja pracuje tylko i wyłącznie na fakturach, do których drukowany jest ticket z kasy fiskalnej.

I uważasz, że to jest poprawne ??

Jedynie w myśl zasady, że każdy robi inaczej i wszyscy robią dobrze ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy poprawnie i nie wiem czy dobrze. W każdym razie wygodnie.

Jest faktura i koniec. Nie ma, że klient wraca po trzech miesiącach i prosi o fakturę do paragonu, bo nagle przypomniało mu się, że ciężarowe Seicento na żony koleżanki firmę zarejestrowane i inne takie sprawki...

Płatność do wyboru; karta, przelew, gotówka, a do tego faktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samą OE interpretacji skarbowych jest sporo i są różne. Jedne pozwalają fiskalizować ją na stawce ZW lub 0%, inne nakazują wprowadzanie poza fiskalizacją. O to niech się martwią księgowi, a nie diagności.

 

Co sedna wątku. Płatność kartą nie ma nic wspólnego z fiskalizacją i tu nie ma problemu. Klient płaci kartą kwotę jaką jest zobowiązany uiścić i US nic do tego. Możesz też wymagać od klientów posiadania złotówki w pieniądzu i wtedy płatność kartą jest zgodna z paragonem. Tylko jaki to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Paprock napisał:

W każdym razie wygodnie.

Ja w wystawianiu FVAT żadnej wygody nie widzę. W poprzedniej firmie też fakturowaliśmy każde badanie - źle ten okres wspominam.

Teraz paragon, a na nim opłata zwolniona stawka "G" i tyle. Prosto i przejrzyście.

 A i środowisko naturalne oszczędzone i to znacząco (kilkadziesiąt kilogramów papieru mniej) :)

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, OK. Widzę, widzę. U mnie tak nie ma. U mnie na 'Paragonie Fiskalnym' jest tylko kwota podlegająca fiskalizacji.

Co do faktur... Cóż, gust nie podlega dyskusji. Jeden woli ziemniaki, drugi makaron lubi.  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirek_handlarz napisał:

Teraz paragon, a na nim opłata zwolniona stawka "G" i tyle.

Tylko jak zwolnić opłatę, która nie podlega fiskalizacji. Z czego ją zwolnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adam1501 napisał:

Tylko jak zwolnić opłatę, która nie podlega fiskalizacji.

są od tego księgowi, skoro tak mam to tak może być, nie mnie w to wnikać, osobiście cieszę się,że tak mam teraz, w poprzedniej skp musiałem stemplować na paragonie pieczątkę  z tym 1 zł i już co poniektóry klient krzywo patrzył czy aby go nie nacinam, teraz na paragonie kwota końcowa i spokój.

@Jacdiag, mam, mam  i nie tylko, i nawet potrafię co nieco obrobić w temacie, "ino" @Paprock-a chciałem jak najszybciej zadowolić :hihi: i kliknąłem nieprzygotowany scan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2018 o 21:36, cezary napisał:

no przecież wiadomo, że oe nie podlega opodatkowaniu ale na paragonie u mnie  jest i ja klientowi tłumaczyć się  nie muszę dlaczego tu 98 zł a zapłacić trzeba 99 zł, ale Ty coś dziwnie dzisiaj i tu, i obok także.

No właśnie nie podlega  a na paragonie fiskalnym jest zwolniona a to wielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1 jeżeli to dla Ciebie tak istotne musisz pytać księgowych o wyjaśnienie. Wszystko to wina @Paprock-a, który jak niewierny Tomasz musiał zobaczyć żeby uwierzyć :evil: 

Edytowane przez cezary
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1, z interpretacjami us podobnie jak z diagnostami w skp, u jednego usterki kwalifikujące się na N a u drugiego na P, życie, ale Ty masz mieć tak jak narzucają Ci,  którzy tam decydują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem ?

Andrzej , cezary i adam , każdy robi inaczej a wszyscy mają dobrze.

Polska to faktycznie piękny kraj ,,,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

cezary ma dobrze bo opłata jest zwolniona z podatku VAT

Andrzej65 nie ma dobrze, bo opłata nie jest opodatkowana podatkiem VAT w wysokości 0%, tylko jest zwolniona.

adam1 powinien zapytać swojego US na jakiej podstawie ma pobierać ten 1 zł (KP, pieczątka i podpis na jakiejś karteczce, zeszyt?) żeby przy jakiejś kontroli nie wyszedł na przestępcę.

To są minimalne różnice, ale jakże ważkie dla kontrolera karno-skarbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrc69 napisał:

cezary ma dobrze bo opłata jest zwolniona z podatku VAT

Nie można zwolnić czegoś pod co nie podlega, więc jakie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrc69 nie czytasz dokładnie. Opłata nie jest zwolniona bo nie ma nic wspólnego z fiskusem a tym bardziej ze stawkami vat bo pod żaden vat (zwolniony czy zerowy, czy inny) nie może podlegać, więc na paragonie być jej nie może. Fiskus to się zainteresuje, dlaczego jest w dokumencie fiskalnym jeżeli nie ma nic z nim wspólnego. Stacja w myśl rozporządzenia jest poborcą, przekaźnikiem do tego jest ewidencja opłat i nic więcej.

Edytowane przez adam1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.