Skocz do zawartości

Nissan Patrol Brak F.3 a Hak


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam y taki problem przyjechał dzis do nas Nissan Patrol z 1992 r na OBT samochód był rok temu sprowadzony z zagranicy takie dane ustalono

F.1 2450kg

F.3 2450 kg

F.3 4900 kg

o.1 2450

o.2 750 

Problem polega na tym że nie wiem skad wzieło sie 4900 kg i jak sytuacja z hakiem skoro brak F.3 na Tabliczc epodam nr VIN JN10KYY60U0861684

Jk podejśc do Badania technicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak F.3 na tabliczce, to 4900 wzięło się z prostego równania: F.1+O.1.

Tak sobie pododawał Diagnosta podczas badania okresowego po raz pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wrc69 napisał:

Tak sobie pododawał Diagnosta podczas badania okresowego po raz pierwszy.

a może niekoniecznie, może otrzymał takie info z  autoryzowanego serwisu, może z katalogu ITS, może od rzeczoznawcy,  lepiej nie wyrokować  autorytatywnie nie znając sedna.

W moim katalogu rozpiętość O.1  od 1650 do 3500

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, cezary napisał:

a może niekoniecznie, może otrzymał takie info z  autoryzowanego serwisu, może z katalogu ITS, może od rzeczoznawcy,  lepiej nie wyrokować  autorytatywnie nie znając sedna.

W moim katalogu rozpiętość O.1  od 1650 do 3500

Wlaśnie a co mam zrobic przy OBT jak brak F.3? na TZ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w studni??? W lesie...lesie...

Sorki, taki żart.

Dodaj F.1 i O.1. jeśli coś wygląda jak kaczka i kwacze jak kaczka, to jest kaczką.

A sprawdziłeś choć jedno z tych źródeł?

Zadałem sobie trud i zadzwoniłem do lokalnego dealera - nie ma takich informacji do tego numeru VIN.

Katalog COIDE nic jednoznacznie nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzwoniłem i szukam w katalogach w necie niestety do studni nie patrzyłem? . Nawet do Wk żeby pani odszukała w archiwum 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mercedesach też nie ma F3 a przyczepy są i świat się nie zawala. Nie masz innych zmartwień? Nie masz z czym porównać to znaczy, że to co jest zapisane w DR jest właściwe. Analogicznie jak będzie TZZ, też będziesz dociekał czy oby na pewno takie masy jak w DR zapisane?

Edytowane przez adam1501
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adam1501 napisał:

Analogicznie jak będzie TZZ, też będziesz dociekał czy oby na pewno takie masy jak w DR zapisane?

Mając jakieś dane jak typ/wariant/wersja, co w przypadku większości francuzów i niektórych innych marek jest do ogarnięcia, to za każdym pierwszym razem sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Robert27 napisał:

Jk podejśc do Badania technicznego

 

- ja bym podszedł normalnie i nie roztrząsał braku parametru na tabliczce znamionowej, już nie mówiąc o zastępczych tabliczkach, gdzie nic z danych nie ma, a przecież i tak wszystko z dowodem współgra! ;-)

Z danymi mas przyczep raczej nikt nie przesadził, więc ja bym zakończył badanie pozytywem i stempel tam gdzie trzeba finalnie przystawił. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1501 wszyscy użytkownicy Patronatu mają go obecnie za darmo. Jest w katalogu DIAGOGOL/INSTALUJ. Uruchamiamy setup_CEPKI2.exe i po instalacji cieszymy się z dostępu do danych homologacyjnych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboz, pisałeś już o tym obok i jakoś nie dopytałem, teraz poproszę o wskazówki, oczywiście jak byś mógł

i wymiękam czy kliknąć, czy coś nie teges 

1528264779_Beztytuu.png.cd4296b74b78ae51970010ef97654001.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikaj dalej. Jak nie pójdzie, to odinstalujesz i spróbujesz jeszcze raz. Albo zadzwoń do ITS-u, to Ci powiedzą co i kiedy zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, aboz napisał:

wszyscy użytkownicy Patronatu mają go obecnie za darmo

Nie każdy pracuje na Patronacie. Nie każdy pojazd, w tym katalogu ma dane nam potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1501 dlatego napisałem "sprawdzam". O ile oczywiście to możliwe, bo jeśli nie mam wystarczająco dużo danych lub w katalogu nie mogę zlokalizować konkretnego pojazdu, to ręce mam związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.