Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
sebokru

Opisowe Kraków 18.07.18

Polecane posty

sebokru

Kraków Opisowe 18.07.18

Na badanie okresowe przyjechał ciągnik samochodowy przewożący materiały sypkie…) pod koniec pytania okazało się, że cysterna…ciśnienie próbne 3 bar, robocze 2 bar.

Kto pamięta pytanie dokładnie proszę o korektę.

1.Jakie dokumenty wymaga diagnosta?

2. Jakie będzie to badanie i jaki zakres?

3. Jakie dokumenty wystawi po badaniu?

Ustalamy czy badamy całość zestawu wtedy sprawdzamy ważność protokołu i decyzji TDT wraz z identyfikacją czy jest z tego pojazdu, czy może tylko ciągnik i TDT nas nie interesuje. Nie było podane, jaki materiał wozi, więc wykluczyłem badanie ADR w opisywaniu.

Dodałem, że jak nie ma wymaganego protokołu odstępuję od badania cysterny…, bo art. 81 ust. 12. Dz. U z 2017 poz. 1260 ,że ciśnienie przekracza 0,5 bar i nie ma przebacz… podlega pod dozór.

Później napisałem czynności przed badaniem: Pobranie danych z CEP, opłata zgodnie z tabelą, zaznaczyłem, że przeprowadzamy dwa badania okresowe i pobieramy dwie opłaty, (okazało się, że niektórzy zinterpretowali to pytanie, jako pojazd cysterna i robili jedno badanie).

Ad 1. Dokumenty: dowody rejestracyjne pojazdów lub karata pojazdu i dane z CEP, lub pokwitowanie i dane z CEP, protokół TDT, jeżeli badamy też cysternę.

Ad 2. Zakres badania okresowego określa §2 Dz.U z 2015r poz. 776 z późn zm. i obejmuje on…. Przepisałem dziennik dodając coś od siebie do każdego punktu:

Identyfikacja pojazdu identyfikację pojazdu, w tym sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w: dowodzie rejestracyjnym, pozwoleniu czasowym, karcie pojazdu łącznie z danymi i informacjami z CEP, pokwitowaniu łącznie z danymi CEP, sprawdzenie prawidłowości oznaczeń legalizacji i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

Dodatkowe wyposażenie pojazdu

·         Sprawdzenie i ocenę prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska, w tym sprawdzenie i ocenę:

– stanu technicznego ogumienia, w tym prawidłowości doboru obciążenia, prędkości i przeznaczenia właściwego dla danego typu pojazdu,

– prawidłowości działania, ustawienia i własności świetlnych świateł zewnętrznych, w tym prawidłowości działania urządzeń sygnalizacyjnych,

– stanu technicznego, skuteczności i równomierności działania hamulców,

– prawidłowości działania układu kierowniczego, stanu technicznego jego połączeń oraz wielkości ruchu jałowego koła kierownicy, w tym prawidłowości ustawienia i zamocowania kół jezdnych,

– stanu technicznego zawieszenia,

– instalacji elektrycznej,

– stanu technicznego nadwozia, podwozia i ich osprzętu oraz przedmiotów wyposażenia,

– stanu technicznego układu wydechowego w uzasadnionych przypadkach pomiaru poziomu hałasu zewnętrznego podczas postoju oraz ocenę stanu technicznego sygnału dźwiękowego,

– emisji zanieczyszczeń gazowych lub zadymienia spalin, jeżeli pojazd jest napędzany silnikiem o spalaniu wewnętrznym;

Wymagania dotyczące kontroli oraz wytyczne dotyczące oceny usterek dokonywanej podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu określa załącznik nr 1 do rozporządzenia Dz.U z 2015r poz. 776 z późn zm.

Ad 3. Wprowadzamy dane do systemu CEP (usterki, przebieg, termin NOBT), wystawiamy zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym osobne dla każdego pojazdu wynik badania zależy od stwierdzonych usterek UD pozytywny ustalamy termin kolejnego badania i pieczątka w dowód, UI i USZ wynik negatywny i 14 dni na badanie poprawkowe. W zaświadczeniu wzór - załącznik nr 3 Dz.U z 2015r poz. 776 z późn zm. w pkt 1. Uwagi, wpisuję numer i datę protokołu TDT dla cysterny.

Na pewno czegoś brakuje ale w moim przypadku wystarczyło.

Pierwsze podejście zdane. Dziękuje Simp- Automex Tarnów za przygotowanie merytoryczne i szanownym kolegom z forum Norcom za dużo materiału do nocnych analiz:). 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek5401

Takie samo pytanie było w Lublinie o 8.30.

Wszystko zdane za pierwszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.