Skocz do zawartości

Usterki związane z gazem


soraj

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Ustawa PoRD jest podstawą a nie interpretacje.... 

Będziesz łaskaw wskazać to badanie we wspomniane ustawie PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, o którą czkawkę się rozchodzi. Na bank nic takiego nie ma w artykule 81 ustęp 11, który właśnie odpowiada za podział/definicję badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, aboz napisał:

wskazać to badanie we wspomniane ustawie PoRD

Art. 71.

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

A ten zapis nie wskazuje na wykonanie ( dodatkowego badania technicznego ) - tylko rodzaj badania mi nie pasuje teraz -  " inne czynności ":icon_wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego? Jakiego? Jakiego?

Jakiego badania? Czego badania?

Zakres, czynności kontrolne punkt po punkcie poproszę wytypować, a raczej wyczarować. 

Dziękuję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

Jakiego badania?

Badanie dotyczące haka jest badaniem z zakresu „czynności dodatkowych” i w chwili obecnej nie jest przekazywane do CEPiK2.0. Aktualnie w trakcie procesu legislacyjnego jest nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadzająca badania dotyczące haka, jako kolejną kategorię badań dodatkowych. Po wprowadzeniu przepisów, badanie dotyczące haka będzie również przekazywane do CEPiK 2.0 zgodnie z przepisami obligującymi do przekazywania do ewidencji wszystkich badań dodatkowych.

Po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wyposażonego w hak/instalację gazową, SKP wystawia zaświadczenie, na podstawie którego organ rejestrujący dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego adnotacji o haku/instalacji gazowej.

źródło :http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/komunikat-dla-skp-w-sprawie-wykonywania-badan-technicznych-pojazdow-wyposazonych-w-hak-instalacje-gazu-lpg-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups..... dopiero się " kapłem ", że w temacie jest o usterkach gazowych ale i tak wcześniej zapodałem o haku. Przepraszam za bałagan.:$

Może Mod. coś wykombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj tych mondrych  dlaczego CEP zatrzymanych dowodów nie pokazuje, a nie...

A info o zatrzymanym dowodzie jak najbardziej jest wskazane w ustawie aby wyświetlić diagnoście przed badaniem, co nie. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

aby wyświetlić diagnoście przed badaniem, co nie

Ależ oczywiście ( komornicy maja wgląd ) , a my....... " co nie ":silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Zakres, czynności kontrolne punkt po punkcie poproszę wytypować, a raczej wyczarować.

no to czarujmy ;

1. sprawdzenie i ocena tabliczki znamionowej haka

2. sprawdzenie i ocena zaczepu (główki) - znak bezpieczeństwa ( czy jak to się tam nazywa :wink:)

3. sprawdzenie i ocena  zamontowania haka do pojazdu

4. sprawdzenie i ocena poprawności podłączenia elektrycznego

5. ..... może ktoś coś jeszcze do tego doda.:wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i chyba nikt nie będzie miał wątpliwości ,że HAK jest badaniem.I całą tą dyskusję można dać do kosza.....

Troszkę cierpliwości a ma być:

 

§ 5. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

 

5)  skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu sprawdzenia przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczepy – obejmuje sprawdzenie, w sposób określony w pkt 0 i 10.6 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia

3 godziny temu, leski66 napisał:

Badanie dotyczące haka jest badaniem z zakresu „czynności dodatkowych”

Fajna interpretacja....

Wychodzi,że wykonanie ZTZ też jest badaniem z zakresu "czynności dodatkowe". Brawo....

A  tu jeszcze lepsza interpretacja. Ciekawe co Michał na to:

 

" Po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wyposażonego w hak/instalację gazową, SKP wystawia zaświadczenie, na podstawie którego organ rejestrujący dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego adnotacji o haku/instalacji gazowej. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy. Na chwilę obecną nie bardzo kapuję po co zmieniać jakże jasne zapisy skoro wszystko jest czytelnie i prosto podane. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

" Po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wyposażonego w hak/instalację gazową, SKP wystawia zaświadczenie, na podstawie którego organ rejestrujący dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego adnotacji o haku/instalacji gazowej. "

dosyć dawno ale przecież już tak było, chyba miesiąc (może dwa tyg., nie pamiętam) czasu  miał klient na dokonanie wpisu o gazie na podstawie  'papierów" od 'gazownika", jeżeli termin minął, musiał zrobić badanie dodatkowe i dopiero wk wpisywał do dr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przed rokiem 2000 to diagności wpisywali do DR zarówno HAK jak i GAZ, ale przepisy się pozmieniały.

Potem było:

31 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

 

" Po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wyposażonego w hak/instalację gazową, SKP wystawia zaświadczenie, na podstawie którego organ rejestrujący dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego adnotacji o haku/instalacji gazowej. "

A teraz do wpisu GAZ potrzebne jest homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, cezary napisał:

[...] jeżeli termin minął, musiał zrobić badanie dodatkowe i dopiero wk wpisywał do dr. 

 

- no widzisz, a ja w ościennym temacie, tym z brakiem gazu w dowodzie ale w zamian słuszny wpis był i jest w KP otrzymałem dzisiaj  dowód rejestracyjny rzeczonego pojazdu z poczynioną adnotacją ---GAZ LPG---, gdzie termin badania wyszedł hoho, albo jeszcze dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, danielg539 napisał:

Przed rokiem 2000 to diagności wpisywali do DR zarówno HAK jak i GAZ

no właśnie i co było w tym złego? nic, a nawet przeciwnie, mniej bałaganu.

 

2 minuty temu, Paprock napisał:

, gdzie termin badania wyszedł hoho, albo jeszcze dawniej.

ok. ale dawniej, że ho ho temu, jak było okresowe a delikwent nie miał wpisu, to badanie się wykonywało, zaświadczenie z P bez wpisu do dr, klient dymał do wk, wracał i wpis terminu NBT do dr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

---GAZ LPG---

Można ...... można. Ale co się nasłuchałeś ........ ( oczywiście od klienta ) zostawię to bez komentarza:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

To też było swojego rodzaju naciąganie

toteż najlepszą opcją było, wpis do dr  GAZ/HAK przez diagnostę podczas badania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cezary napisał:

GAZ/HAK przez diagnostę podczas badania

Do dzisiejszego dnia takowe stempelki w szufladzie się walają ( nie mylić z chlewikiem ):icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

Do dzisiejszego dnia takowe stempelki w szufladzie się walają...

 I do dzisiejszego dnia klienci na wpisanie adnotacji GAZ/HAK do DR przyjeżdżają .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wpisu GAZ w DR na chwilę obecną to UI, wcześniej było UD . Ja dalej dawałem UD-aż do dzisiaj, (bo nie wiedziałem że się zmieniło) i zadzwoniła do mnie " Miła Pani "z WK i się okazuje że cofnęli klienta z tym badaniem i jutro ma do mnie wrócić po UI. Może miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sojer1disco napisał:

cofnęli klienta

no to się ciesz  kolego, że Tobie nic nie chcieli cofnąć, niemniej w małym zdziwieniu jestem, przecież już rok minął o takiego funkcjonowania usterek w tym przypadku, no chyba że jako żarcik miało być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sojer1disco napisał:

Ja dalej dawałem UD-aż do dzisiaj

Ciekaw jestem jaki program tak pozwalał na samowolne klasyfikowanie cięzaru usterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.