Skocz do zawartości

Usterki związane z gazem


soraj

Rekomendowane odpowiedzi

Co do programu, to rzeczywiście ciekawa sprawa.

A co do cofniętych zaświadczeń, to przecież nie jedno odrzucili. :wink:

 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to nie błahostka, a urzędowy dokument wystawiony niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Trzeba zdawać sobie sprawę też z tego, że lepsze takie cofnięcie, niż wyłapanie niezgodności podczas kontroli stacji kontroli. A znam przypadki, że koniecznym było się pisemnie tłumaczyć z takich mini-niedociągnięć choćby:

- skąd się wzięła i wpisała do rubryki zaświadczenia kategoria pojazd skoro w dowodzie jej nie ma,

- skąd taki rok produkcji do DiP-u zapodany,

- dlaczego nie zaznaczono, że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom dla HAKA,

- dlaczego informacji o przystosowaniu pojazdu do zasilania gazem nie podano w DiP-ie.

 

To są papiery, które mają opracowane wzory i instrukcje wypełniania do nich. Jak nic trzeba się stosować do przepisów i nie brać za przykład sposobu wystawiania dowodów. No chyba że za kontr-przykład. Co, nie. ;-)

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smaug napisał:

Lub kiedy wykonano ostatnią aktualizacje programu 

Wersja pozwalająca na UD nie współpracuje z Cep 2 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, danielg539 napisał:

są jeszcze stacje, które całymi miesiącami nie wysyłały badań do CEPIK-u

gdzieś tam w mediach nie tak dawno przeczytałem (o ile mediom można wierzyć :silent:), że skp jest ok 4500 z czego ponoć 10% nie ma łączności z cepikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, cezary napisał:

ponoć 10% nie ma łączności z cepikiem.

 

Na stronie http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0  jest link do pliku "Ważność certyfikatów_SKP " 

 

Wykaz ten kończy się na poz. 5477 

 

Od poz 1 do poz. 1000 jest ~89 SKP, które są w wykazie 2 i więcej razy (np. DZG/001 4x ) 

Jeżeli dla dalszych "1000"  weźmiemy podobny procent - to  i tak będzie zdecydowanie więcej certyfikatów niż liczba SKP  

 

 

1 godzinę temu, cezary napisał:

o ile mediom można wierzyć 

 

NIE :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jacdiag napisał:

Od poz 1 do poz. 1000 jest ~89 SKP, które są w wykazie 2 i więcej razy (np. DZG/001 4x ) 

Jeżeli dla dalszych "1000"  weźmiemy podobny procent - to  i tak będzie zdecydowanie więcej certyfikatów niż liczba SKP  

 

Ja jestem 3 razy. Jeden certyfikat SSL, który wygasł w sierpniu. Drugi, aktualny do tej karty. Trzeci do drugiej, dodatkowej, karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 17:33, JANUSZ60 napisał:

Wersja pozwalająca na UD nie współpracuje z Cep 2

 

Dnia 23.11.2018 o 15:47, sojer1disco napisał:

A czasem  nie pisałem  w zaświadczeniu UD tylko brak wpisu Gaz i do WK

Ręce opadły mi do samej ziemi. I dziwić się, że chcą nam zacieśnić pętlę na szyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

I dziwić się, że chcą nam zacieśnić pętlę na szyi.

Wcale mnie to nie dziwi, jak również to czym skrupulatniejszy diagnosta tym częściej musi pracę zmieniać.

Właściciele SKP sami sobie zgotowali ten los, tylko, że ta cała maszyna ciągnie za sobą też diagnostów.

Zmian w cenniku nie było i jest płacz, że się nie opłaca, ale z drugiej strony na gratisy kasa jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku ubyło 37 SKP (jest na nagraniu z komisji). Mój właściciel powiedział, że jak wejdą zmiany to zamyka OSKP i będzie wymieniał olej w ciężarówkach. Przy 3000 badań w roku nie stać go na modernizację za 200 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej stacji kilka tygodni temu padł hamulec elektromagnetyczny napędu rolek hamulcowych,( blokuje rolki przy wyjeżdżaniu )koszt ok 20 000. Szef zapowiedział, że nie ma mowy o wymianie , serwis ma przeprogramować rolki ( jeszcze nie dojechał) . A gdzie mowa o kosztowniejszej modernizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne analizy robione na potrzeby projektowanych zmian zakładają, że pozostanie ok 2500-3000 SKP a reszta będzie musiała się przebranżowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, danielg539 napisał:

Pewne analizy robione na potrzeby projektowanych zmian zakładają, że pozostanie ok 2500-3000 SKP a reszta będzie musiała się przebranżowić.

 

a na tych 2500- 3000 SKP, będą pracowały AUTOMATY samoobsługowe z TDT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem pojazd z gazem , a tu w Patronacie taki opis ( ciekawe czy z hakiem jest podobnie, a może i zatrzymany DR już widać )

 

patr.JPG

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, leski66 napisał:

e, a może i zatrzymany DR już widać )

 

 

Chyba nie widać, przynajmniej nie spotkałem się z taką informacją,  Ostatnio rozmawiałem z Policja-ntką, która zatrzymuje DR, i dowiedziałem się że oni też nie mają wglądu w informacje, i nie wiedzą nawet że była UD , uwagi, lub jakiś wpis na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2018 o 14:32, leski66 napisał:

Niedawno miałem pojazd z gazem , a tu w Patronacie taki opis ( ciekawe czy z hakiem jest podobnie, a może i zatrzymany DR już widać )

 

Ta informacja jest w rodzajach paliwa. Będzie pisać paliwo bazowe i alternatywne. Takie rzeczy w cepiku widzę cały czas (SKP PRO), haka nie widać bo jest on w adnotacjach, a do nich niestety podgląd nam zabrali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.