Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy TAK MUSI BYĆ... I tyle... Bo może nie było by o czym pisać? 8)

 

To nagle tak jakby politycy przestali kraść i oszukiwać... To co to za świat? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
i nic, tz. poprawy nie widać

 

Tylko jeden z czterech autobusów szkolnych nadawał się do jazdy

 

Trzy spośród czterech skontrolowanych przez WITD w Szczecinie autobusów szkolnych wiozących dzieci do podstawówki nie nadawały się do dalszej jazdy.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie skontrolowali cztery autobusy przewożące dzieci z pobliskich miejscowości do szkoły podstawowej w Pyrzycach. Po przeprowadzonej kontroli stanu technicznego okazało się, że w dalszą drogę nie pojadą trzy pojazdy, którym zatrzymano dowody rejestracyjne.

Główne usterki autobusów to: wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmiernie zużyte ogumienie, niesprawny układ pneumatyczny a w jednym z nich także uszkodzony mechanizm otwierania drzwi. Dzieci mogły wsiadać tylko środkowymi drzwiami, ponieważ tylne zostały zanitowane na stałe, a przednie podparto drewnianym klockiem. Ten sam autobus przekroczył również dopuszczalną normę zadymienia spalin.

Wszystkie spośród skontrolowanych pojazdów należą do urzędu gminy.

 

http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/tylko-jeden-z-czterech-autobusow-szkolnych-nadawal-sie-do-jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Dzieci mogły wsiadać tylko środkowymi drzwiami, ponieważ tylne zostały zanitowane na stałe, a przednie podparto drewnianym klockiem.

Wszystkie spośród skontrolowanych pojazdów należą do urzędu gminy..."

Ciekawe, a diagnosta też gminny? Włosy się jeżą na głowie jak wozi się DZIECI do szkół - a po tragedii na drodze odpowiedzialność się rozmyje i dalej to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak to zobaczyłem to mi ręce opadły :(

W DR miejsc 7 , w samochodzie 9 foteli .

Demontaż przedniego fotela ( przesunięcie go do drugiej linii :mad: , a miejsce fotela w przednim rzędzie 2 fotele - chyba od seicento ?.

Pasów bezpieczeństwa BRAK na dwóch przednich fotelach i całym drugim rzędzie siedzeń .

Chyba zaczynam się przekonywać do zmian po 01.07.2016 i "jednostce uprawnionej"

 

I najciekawsze w całej sprawie : CZEGO SIĘ PAN CZEPIASZ !!!!! TOŻ TO SUPER JE ZROBIONE :razz:

Nie dyskutowałem z głupkiem ,bo najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później zniszczy doświadczeniem :evil:

DR do odebrania w wydziale komunikacji .

20161102_104653.thumb.jpg.dc14998253aefbffcc008e90f7e1937b.jpg

20161102_104711.thumb.jpg.022aa3ef9f9a981d5b8870fc4a44d958.jpg

20161102_104705.thumb.jpg.56bf2acf2d6ec302e27b769ace711ee3.jpg

20161102_104701.thumb.jpg.1eb7524dd31bfd94c56f790b1fcc4168.jpg

20161102_104645.thumb.jpg.342ff1516d0e6c0a9d44439ca1d92668.jpg

20161102_104626.thumb.jpg.230cb825b81bc39089531a4434e247e6.jpg

20161102_104623.thumb.jpg.c42d80a1a82066b2788fdd5545e71ef7.jpg

20161102_104605.thumb.jpg.1a2712f2648abafdea0475b77757e754.jpg

20161102_104601.thumb.jpg.9133b290c3c66420e34b17ab49b17e3e.jpg

20161102_104610.thumb.jpg.e2d1fb65c3efa198b5f32e02fc71e06b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.interwencja.polsatnews.pl/ z dnia 07.11 - Piętnastolatka potrącona na pasach .Hamulce były niesprawne . -- pokazano patologię gdy przewoźnik ma swoją SKP i jak wyglądają jego pojazdy którymi wozi ludzi i o mało nie zabił młodej dziewczyny na przejściu , bo hamulce były niesprawne ..... Ogólnie tabor tego pana jest opisany poprzez ilość kontroli i zatrzymanych dowodów - więc czy SKP działa w jego firmie bez nacisków i diagności wykonują swoją pracę bez nacisków i uczciwie - jestem tego ciekaw...... :cool::x

 

 

 

 

Śledczy przebadali autobus. Trzy tygodnie wcześniej pojazd przeszedł pozytywnie badania techniczne.

- To stary autobus, ma 27 lat. W wyniku sprawdzenia stanu hamulców stwierdzono, że układ hamulcowy był niesprawny i był skoordynowany. Zadamy pytanie, czy ten autobus powinien przejść przegląd techniczny – mówi Jacek Żak z Prokuratury Rejonowej w Dębicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mało nie zabił młodej dziewczyny na przejściu , bo hamulce były niesprawne

W tym wypadku to nie wina hamulcy tylko dziewczyny.Moim zdaniem to jest wtargnięcie na jezdnie.

 

....Prawidłowe korzystanie z przejścia dla pieszych wiąże się z obowiązkiem zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego. Pomimo tego, że dysponuje on pierwszeństwem na przejściu, powinien on swoje zachowanie dostosować do sytuacji. Przede wszystkim gwałtowne wejście na przejście pod nadjeżdżający samochód może być potraktowane jako wtargnięcie na jezdnię. Jak zauważył Sąd Najwyższy w wyroku z 15 maja 2002 r. (sygn. IV KKN 149/97)....

 

Art. 14 Prawa o ruchu drogowym zawiera katalog zakazów dla pieszych. Zgodnie z jego treścią zabrania się pieszym:

...

- wchodzenia na jezdnię

bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych;

- przebiegania przez jezdnię;.....

 

pokazano patologię gdy przewoźnik ma swoją SKP i jak wyglądają jego pojazdy

To juz inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku to nie wina hamulcy tylko dziewczyny.Moim zdaniem to jest wtargnięcie na jezdnie.
Ale prorok szuka jelenia, no to najłatwiej diagnostę zamknąć. Na miejscu kierowcy od razu bym pisał zażalenie na postanowienie proroka o zatrzymaniu PJ. Jeśli stwierdzą winę kierowcy, to będzie widać o co chodziło w tym postępowaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest banalnie proste. Wystarczy by diagnosta był pracownikiem np. ITD, oddelegowanym rotacyjnie na SKP w swoim powiecie. I może sobie właściciel firmy transportowej mieć 10 SKP. 0 dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my to wiemy, tylko "zmusić" ustawodawcę do wprowadzenia takiej zmiany???
Ciekawe jak to już wiesz, to jak chcesz to osiągnąć?

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Ty jako Prezes OSDS wskażesz mi drogę jak to osiągnąć, bo ja przyznaje, że nie wiem jak tego dokonać, ba nawet jestem pewien ze jest to niewykonalne, bo likwidacja tego całego burdelu z badaniami technicznymi najwyraźniej nie jest na rękę rządzącym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Ty jako Prezes OSDS wskażesz mi drogę jak to osiągnąć,
No jasne jak każdemu członkowi. Ty już się chyba zapisałeś?
nie wiem jak tego dokonać, ba nawet jestem pewien ze jest to niewykonalne

Ja myślę inaczej i dlatego razem z kolegami coś robimy np poprzez członkostwo w OSDS-e dajemy wyraz wsparcia dla tych co chcą działać w tym nono profit Stowarzyszeniu, a dla czego inni nie chcą - tego nie mogę zrozumieć:shock:

, bo likwidacja tego całego burdelu z badaniami technicznymi najwyraźniej nie jest na rękę rządzącym :(
Ja to ujmę inaczej - nie jest na rękę diagnostom. :x

Inaczej już dawno by się zjednoczyli celem stworzenia silnej organizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastolatka zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa przechodziła przez pasy
No to gratuluję znajomości zasad , bo mnie uczono innego zachowania przy przechodzeniu przez jezdnię.

Czy możliwe jest zatrzymanie Autosana który waży 9t na długości około 20-30 m , z niesprawnymi hamulcami ? Widać że spod lewego przedniego koła idzie dym , mówi się o różnicy powyżej 30% ,ale nic o skuteczności hamowania . Pytanie czy po tak gwałtownym hamowaniu nie doszło do przypalenia okładzin , stąd różnica w siłach hamowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, z niesprawnymi hamulcami
czyli jak zbliżam się do przejścia dla pieszych to muszę sie zastanawiać czy ten pojazd co sie zbliża ma sprawne hamulce ,czy w ogóle jest sprawny ............ :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zbliżam się do przejścia dla pieszych to muszę sie zastanawiać

 

To jest tzw zasada ograniczonego zaufania. A pieszy zbliżając się do przejścia to powinien się przede wszystkim zastanowić, czy jak wyjdzie na pasy 5 metrów przed osobówka jadącą 40 km/h to kierowca zdąży zahamować czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodząc do przejścia, pieszy ma zachować szczególną ostrożność i upewnić się czy może na przejście wejść. Na filmie widać, że dziewczyna wtargnęła na przejście. Kierowca, nawet nowym autobusem z wszystkimi systemami bezpieczeństwa, miałby problem, żeby bezpiecznie wyhamować. Dziwi mnie jedynie postawa proroka, który idzie z postępowaniem w jednym kierunku. Być może chodzi o uwalenie przedsiębiorcy skrzydeł i trafił się pretekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedynie postawa proroka, który idzie z postępowaniem w jednym kierunku.

Po postach kowala widać , że prorok nie jest jedyny który idzie w jedną słuszną stronę .

 

[ Dodano: 10-11-2016, 11:45 ]

dziewczyna wtargnęła na przejście

 

Nawet przed przejściem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który idzie w jedną słuszną stronę
nie idę w jedną stronę ,tylko wszyscy wiemy jak jest i zawsze wiadomo ,że jak dochodzi do nieszczęścia to jest jakaś suma okoliczności które decydują o nieszczęściu - bo gdybym wiedział ,że takie coś się stanie to nie ruszał bym sie wcale z domu .

 

A przykład mogę pokazać - pojazd po badaniu technicznym , pieczątka w dowodzie -a po paru dniach na warsztacie w innej miejscowości niż badanie ma naprawiane hamulce ,bo podczas badania na pewno ich nie miał jaki i wiele innych niesprawności.....

DSCN0189-300x225.jpg.d2165e0b25382a6b4c4eb0734ae9004d.jpg

DSCN0185-300x225.jpg.df16bf95f87fd07a6b84df8d1f83dfe3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piesi zachowują się tak jakby mieli włączone GOD MODE niestety nie ma takiej opcji. Jeżeli chodzi o przechodzenie do do innego tematu wrzuciłem sytuację jaka miała miejsce na drodzę, którą akurat wracałem.

http://www.dzienniklodzki.pl/na-sygnale/wypadki-w-regionie/a/smiertelny-wypadek-w-wisniowej-gorze-kierowca-kii-potracil-pieszego-zdjeciafilm,11416571/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piesi
dlaczego tylko piesi a kierowcy

 

http://www.tvn24.pl/wypadki-na-przejazdach-kolejowych-przerazajace-nagrania-z-kamer-pkp,691106,s.html

 

dlaczego jak kierowca nie uważa i wjeżdża na przejazd kolejowy z zaporami - nie wiem dlaczego wszyscy nagminnie mówią strzeżony , niestrzeżony - czy tam stoi wartownik z psem i go strzeże -nie .Przejazd z zaporami i bez zapór - jak mówi prawo o ruchu drogowym.I jak kierowca wjeżdża na ten przejazd z zaporami wprost pod pociąg to są winni wszyscy w koło tylko nie kierowca który nie zachował dostatecznej ostrożności i zaufał ,że jak szlaban otwarty to można walić - ja wyznaję zasadę - zawsze zatrzymuje się przed przejazdem każdym i twierdzę ,że zasada ta powinna być uznawana prze wszystkich . A ze jak jest kolizja pieszego na przejściu to jest winny pieszy bo wszedł na przejście przed pojazdem .Ale jak wpadł pojazd pod pociąg - to dróżnik albo maszynista -nie kierowca ................ :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.