Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Unimogi też bywały rejestrowane jako ciągniki rolnicze. Jest duża szansa, że ta IFA za granica była zarejestrowana jako ciągnik rolniczy i tak została sklasyfikowana przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma ogranicznik prędkości jak niektóre Unimogi, to nie widzę przeciwwskazań.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci u nas dostatek. :657:

https://www.olx.pl/oferta/ifa-4x4-ciagnik-roln-pr-jazdy-b-unimog-mercedes-CID5-IDD0ypE.html#d040e1ca3e

Fragment z opisu :

Pojazd do zadań specjalnych - 4x4 IFA W50 LAZ TRAKTOR

Oryginalna wersja rolnicza .
Pojazd zarejestrowany jako ciągnik rolniczy - wymagane prawo jazdy kat B albo na traktor.
Prędkość max . 75 km/h
Przeglądy techniczne co dwa lata (72 złote) OC 104zł na rok.

Gdyby zniknął link , zamieszczam foto.

ifa 4x4.jpg

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, danielg539 napisał:

Jest duża szansa, że ta IFA za granica była zarejestrowana jako ciągnik rolniczy 

Jest to możliwe , w DDR- ówku.

Ale stąd juz blisko do :https://40ton.net/lekka-ciezarowka-zarejestrowana-jako-ciagnik-rolniczy-czyli-ciekawostka-z-komunikatu-witd-katowice/

 

Ale to nie tylko u nas :https://40ton.net/volvo-fm-zarejestrowane-jako-pojazd-wolnobiezny-oszczednosci-na-kontenerach-i-tylko-97-euro-kary/. Tak wiec  Quad z tematu: "Jak ugryźć temat Can Am Maverick X3?" to drobnostka

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu założyłeś, że pojazdy miały ważne BT? Z tekstu i komunikatu ITD to nie wynika.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sebeklca napisał:

Na litość boską, kto dopuszcza coś takiego i co ma w głowie. 

Sprawdziłeś że te pojazdy były dopuszczone do ruchu i miały zrobione badania :( więc po co ferujesz wyroki z góry, a potem się dziwisz że psy na diagnostach wieszają skoro sam bedąc diagnostą (chyba) srasz we własne gniazdo :( NIE ŁADNIE 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy kilkanaście dni temu z okręgówki poleciał jeden diagnosta za podbicie dowodu samochodu który rzekomo miał być już zezłomowany. Miała to być zaplanowana prowokacja z podstawionym klientem. Także coś zaczynają u nas działać z takimi osobami. Kilka miesięcy temu to w miejscowości kilkanaście km dalej poleciało 3 z jednej stacji, ukryli gdzieś kamerę przed stacją i sprawdzili co nagrała z rejestrem badań stacji i poszło. Także gdyby ten w/w pojazd miał ważne badanie to wiadomo jak zostało ono zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo lubię korzystać z tego forum i znajduje się tu masa cennych informacji. Ale jest to temat zawarty w pod forum ciekawostki i tak na prawdę mógłbym go skomentować jak tylko mi się podoba. Chodziło mi tu o to, że co trzeba mieć w głowie łącząc tak wyeksplatowany pojazd z naczepą i to jeszcze z dosyć ciężkim ładunkiem. Polecam każdemu chociaż raz w życiu przejechać się czymś co ma więcej niż 40t dmc i samemu się przekonać jak to zachowuje się na drodze. Swoją drogą mimo, że jestem diagnostą to nie bolą mnie słowa, że żyjemy w kraju patologii, przekrętów i pocztowców. Nie każdy polityk to złodziej, ksiądz - pedofil ,a diagnosta pocztowiec. Proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sebeklca napisał:

Na litość boską, kto dopuszcza coś takiego i co ma w głowie. 

a gdzie w tym powyższym zdaniu jest stwierdzenie, że jakiś diagnosta wykonał badanie techniczne z wynikiem pozytywnym? nie ma, tym dopuszczającym do poruszania się po drogach publicznych  mógł być każdy z przełożonych tego szofera jak i sam szofer będący sam sobie szefem.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebeklca napisał:

... Chodziło mi tu o to, że co trzeba mieć w głowie łącząc tak wyeksplatowany pojazd z naczepą i to jeszcze z dosyć ciężkim ładunkiem...

Może i ci o to chodziło, jednak wpis był inny ...

 

2 godziny temu, sebeklca napisał:

... i tak na prawdę mógłbym go skomentować jak tylko mi się podoba....

i tak właśnie zrobili inni komentując twój wpis ...

 

2 godziny temu, sebeklca napisał:

... Proste. 

bo to powinno działać i działa w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to konkretne było srebrne, samochód wyjechał z taką ilością UI, że właściciel prawdopodobnie od razu odstawił go na złom. Nawiasem mówiąc dziwne uczucie jak hamuje się na płycie, a fotel pasażera mało nie wybija szyby czołowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ta przyczepka waży 250kg, to wszystko gra. Właściciel deklarował, że potrzebował jej do przewożenia ładunku długiego, ale lekkiego (do 500kg).

A reszta to taki marketingowy bełkot. Generalnie pojazd (zestaw) jest "możliwy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd zdziwienie? Mieliśmy w swoich zamierzchłych czasach produkt, który miał podobne możliwości ładunkowe jako solówka jak rzeczony Peugeot. Był to swego rodzaju rodzyn, ale kulał się po polskich drogach. Chodzi o Żuka A16B autolawetę PZM. https://archiwum.allegro.pl/oferta/zuk-prototyp-a16b-ciagnik-siodlowy-laweta-i7537940099.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.