Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Wacek napisał:

Brak ocechowania szyb

Ale szyb w tych tylnych drzwiach by nie było jak w wielu takich "Partnerach" :P

P.S. Panowie, oby to polowanie na czarownice nie było tylko takim czczym gadaniem, takim wirtualnym NEGATYWEM. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czolgista napisał:

Plus braki w oświetleniu

Ja jeszcze widzę dwie różne opony na tylnej osi i brak adnotacji HAK w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 15:48, Andrzej89 napisał:

ktoś ładował piankę gdzie się da.

Zabrałem  kiedyś dowód za taką usterkę też w takim samochodzie. Spojrzałem za jakiś czas na historia.gov.pl i co za tydzień auto zmieniło właściciela, wyspawało się i zrobiło przegląd z wynikiem P w sąsiednim powiecie (problem w tym że się nie wyspawało informacja potwierdzona) 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wacek napisał:

dałbyś mu badanie z wynikiem P ? 

bo ja bym dał usterkę 

d) Brak ocechowania szyb. i wynik N

Peugeot 206 w wersji ciężarowej 2 miejscowej miał fabrycznie wstawione blachy zamiast tylnych bocznych szyb!

Jak jest szyba to ma być ocechowana ale jak zamiast szyby jest blacha to ja osobiście problemu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielg539 napisał:

fabrycznie wstawione blachy

ok, jak fabrycznie to tematu nie było, ale czy fabrycznie wychodziły te pojazdy z jedną szybą i jedną blachą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wacek napisał:

ale czy fabrycznie wychodziły te pojazdy z jedną szybą i jedną blachą

Może rodzaj pojazdu : ciężarowo-osobowy. :P

---------------------

Fakt jest taki, że w tym " trupku od dawna brak OBT " 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wacek napisał:

ale czy fabrycznie wychodziły te pojazdy z jedną szybą i jedną blachą ?

A to zabroniona jest wymiana drzwi na wersję z pełnego blaszaka? Trochę Cię jednak poniosło z tym tekstem:

 

20 godzin temu, Wacek napisał:

tu świetny przykład jak diagności wykonują badania- pojazd bez szyby 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wacek napisał:

dałbyś mu badanie z wynikiem P ? 

bo ja bym dał usterkę 

d) Brak ocechowania szyb. i wynik N

Możesz mi łaskawie wyjaśnić swoją ideę życiową ? Jeżeli w pojeździe jest zamontowana szyba to ma być odpowiednio ocechowana - po to aby ktoś sobie nie zamontował tam szyby z okna kuchennego. Jeżeli nie ma tam szyby i jest zamontowana blacha to jest to po prostu blacha i tyle w temacie. Już nie pierwszy raz się okazuje, że na tym forum są ludzie, którzy potrafią się dopierdzielić czegoś co sami sobie ubzdurali (tutaj odsyłam do któregoś tematu dotyczącego właśnie szyb i co za tym idzie wyjść awaryjnych).  Brak słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aboz napisał:

A to zabroniona jest wymiana drzwi na wersję z pełnego blaszaka

nie

 

Godzinę temu, sad_madman napisał:

Jeżeli w pojeździe jest zamontowana szyba to ma być odpowiednio ocechowana

zgadza się, odrobiłeś lekcje.

 

Godzinę temu, sad_madman napisał:

jest zamontowana blacha to jest to po prostu blacha i tyle w temacie

jeżeli jest to faktycznie fabryczna blacha to już pisałem, że nie ma tematu (przyjrzyj się dobrze tym drzwiom , dla mnie jest to jakaś Płyta Pilśniowa), nie wieżę wierzę , że to oryginał, bo jak kolega @leski66wspomniał , że w tym " trupku od dawna brak OBT ".  

Kilka razy miałem już takie kwiatki  na badaniu i to nie były blachy , czy ofoliowane szyby, tylko jakaś pleksi lub płyta pilśniowa. 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wacek napisał:

przyjrzyj się dobrze tym drzwiom , dla mnie jest to jakaś Płyta Pilśniowa

Dla mnie te drzwi są metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wacek napisał:

jeżeli jest to faktycznie fabryczna blacha to już pisałem, że nie ma tematu (przyjrzyj się dobrze tym drzwiom , dla mnie jest to jakaś Płyta Pilśniowa), nie wieżę wierzę , że to oryginał, bo jak kolega @leski66wspomniał , że w tym " trupku od dawna brak OBT ".  

Kilka razy miałem już takie kwiatki  na badaniu i to nie były blachy , czy ofoliowane szyby, tylko jakaś pleksi lub płyta pilśniowa. 

Nie wrzucaj w dyskusje rozróżnienia na to czy rozwiązanie jest "oryginalne" czy nie. Rozważ to w dwóch aspektach:

1. Czy dane rozwiązanie nie stwarza zagrożenia na drodze.

2. Czy dane rozwiązanie jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami - czy to krajowymi czy europejskimi czy też EKG ONZ. 

Twój zasięg wzroku kończy się na cytowaniu przepisu, który nie ma nic wspólnego z omawianym przypadkiem. Jeżeli przepis nie wymaga aby coś było obecne w danej kategorii pojazdu ale mimo wszystko to występuje to musi spełniać wymagania im stawianym. Więc jeżeli ktoś zamontuje szybę to musi mieć ona odpowiednią homologację. Jeżeli ktoś sobie wspawa/przykręci/przynituje/przyklei kawałek blachy to nie masz najmniejszych powodów aby się tego czepiać.  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sad_madman napisał:

Jeżeli ktoś sobie wspawa/przykręci/przynituje/przyklei kawałek blachy to nie masz najmniejszych powodów aby się tego czepiać.  

Pod warunkiem, że nie zrobi tego w przednich drzwiach i/lub szybą czołową :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sad_madman napisał:

Jeżeli ktoś sobie wspawa/przykręci/przynituje/przyklei kawałek blachy to nie masz najmniejszych powodów aby się tego czepiać

I wystające blachowkręty na 20-30 mm. wewnątrz sam. też Ci nie sprawiają kłopotu?  Owszem zgodzę się z Tobą, ale musi to być zrobione fachowo.

Ah.... to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zbitur napisał:

I wystające blachowkręty na 20-30 mm. wewnątrz sam. też Ci nie sprawiają kłopotu?

Na podstawie tego zdjęcia stwierdziłeś obecność wkrętów wystających do wewnątrz pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UDS musi widzieć więcej 🙂

Zauważcie - tak właśnie będzie wyglądało sprawdzanie badań na podstawie zdjęć przez kontrolujących w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zbitur napisał:

tak właśnie będzie wyglądało sprawdzanie badań na podstawie zdjęć przez kontrolujących w przyszłości.

Skąd takie wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zbitur napisał:

I wystające blachowkręty na 20-30 mm. wewnątrz sam. też Ci nie sprawiają kłopotu? 

Jeżeli to przestrzeń ładunkowa a nie przedział pasażerski to mi nie przeszkadzają. Jeżeli zamiast szyby zamontowana jest płyta pilśniowa to też problemu nie widzę (ukłony dla tych, którzy pamiętają jeszcze Trabanty). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

Skąd takie wnioski?

Masz rację. Zagalopowałem się. A jestem zwolennikiem robienia zdjęć na SKP podczas BO. Przez diagnostyków tracimy cały czas zaufanie i poszanowanie - dlatego rządzący próbując naprawić ten układ starają się kierować nami jak kukłami czy szkolniakami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zbitur napisał:

I wystające blachowkręty na 20-30 mm. wewnątrz sam. też Ci nie sprawiają kłopotu?  Owszem zgodzę się z Tobą, ale musi to być zrobione fachowo.

Ah.... to już inny temat.

Jakiś przepis zakazuje mi na paca wykonać taki sposób montażu ? Jak sobie zamarzę to wrzucę tam długie śruby po to abym mógł sobie na postoju palnikiem kiełbaski grillować. Ogólnie jeżeli coś nie jest zakazane to jest dopuszczalne. Inne kwestia to walory użytkowego danego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sad_madman napisał:

 Jak sobie zamarzę to wrzucę tam długie śruby po to abym mógł sobie na postoju palnikiem kiełbaski grillować.

No i mamy pojazd specjalny BAR, tylko czy to druciarstwo jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.