Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Andrzej89 napisał:

Czasami się zastanawiam, co właściciel takiego pojazdu ma w głowie

Nic innego jak " sieczkę ". 8/

U mnie ostatnio pojawił się " nowy trend " wśród użytkowników pojazdów - a mianowicie  :

- pada pytanie : " czy mógłby Pan " wjechać i powiedzieć czy przejdzie...

Zawsze odpowiadam, że opłata za BT jest uiszczana przed wjazdem na stanowisko kontrolne - po mojej odpowiedzi tak pytających brak ! :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce obejrzeć samochód przed badaniem to proszę bardzo 30 zeta i można rzucić okiem. Wiążące to nie jest, badaniem też nie jest. Kwestia sprawdzeń nigdzie nie jest uregulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem klienta, ale nie zrobiłem zdjęcia bo mi zdechł tel. Gość miał w Seacie, w miejscu progu, włożoną na piance.... deskę! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, thefilinek napisał:

Klient przyjechał na sprawdzenie samochodu bo właśnie go kupił...

Ale... kupił, czy dostał - bo " darowanemu koniowi do gęby się nie zagląda ". :evil:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, leski66 napisał:

Ale... kupił, czy dostał

Ludzka głupota i ignorancja jest tak nieograniczona, że śmiało można założyć, że jednak kupił. 

W niedalekiej rodzinie był podobny przypadek.  Pojechali oglądać samochód w cenie nieco wyższej od średniej rynkowej. Auto na oględzinach nawet nie odpaliło (padnięty akumulator)... Oczywiście kupili, a sprzedający pod wrażeniem na jakich frajerów trafił sam im to auto przywiózł pod dom następnego dnia.  Jakie potem jaja powychodziły to głowa mała, łącznie z tym, że licznik był 2x "przekręcony" i realnie auto miało 600 tys. nalotu. Od początku w pl,  więc zmotane na 100 różnych sposobów.

Na pytanie czemu nie poprosili o pomoc przy kupnie, podała odpowiedź " bo byś za dużo wydziwiał, a skoro auto było droższe niż pozostałe to myśleli, że jest w spoko stanie"

W sumie to może lepiej, że im nie doradzałem przy kupnie :cool:

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
46 minut temu, adam1501 napisał:

(...) ale P czy N na OBT

Ze względu na  " powagę sytuacji - mobilne ołtarze " skłaniałbym się przy wyniku " P ".  :evil:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mają rozmach... Także przesją dziwić "wypadnięte" blachy z klocków hamulcowych spotykane raz na jakiś czas na szosach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czolgista napisał:

Mają rozmach...

Ano mają, po prostu "inteligentny" układ kierowniczy. Ot co !:faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj podjechał "fajny chłopak" takim BMW podobnym do tego ze zdjęcia (miał mniejszy negatyw na pochyleniu kół, ale i tak wystawały poza obrys pojazdu) i chciał żebym mu zrobił badanie, na co ja, że mu zrobię, ale na pewno z wynikiem negatywnym za niezgodną z rozporządzeniem przeróbkę zawieszenia, a nie wiem co jeszcze znajdę, no i chłopak z kumplami odjechał twierdząc, że wymyślam. Chciałbym poznać Wasze zdanie, kolegów po fachu. Dodam tylko, że na przeróbki nie posiadał żadnych dokumentów.

85204239_507139476898042_5457989083640599430_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Slawex napisał:

Chciałbym poznać Wasze zdanie, kolegów po fachu. Dodam tylko, że na przeróbki nie posiadał żadnych dokumentów.

Wiesz, ja się nie dotykam amerykanów, a co dopiero głupawych wynalazków. Nawet by mi się nie chciało wgłębiać w badanie takiego pojazdu wraz z zastosowaniem usterek istotnych i/lub zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego skutkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 13:12, Slawex napisał:

Chciałbym poznać Wasze zdanie, kolegów po fachu. Dodam tylko, że na przeróbki nie posiadał żadnych dokumentów.

Postąpiłeś tak jak należy! Znając realia i tak już pewnie ma BT, no ale Ty postąpiłeś zgodnie z sztuką.

Również bym nie podejmował się BT na takim wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.