Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie tez dziś dzwonił klient z pytaniem czy karta wystarczy bo dowód zgubił, dzwonią i szukają jeleni. 

Miałem też przed chwilą panią która zarzuciła mi że popsułem jej samochód, pokrywa silnika nie chciała się zamknąć, powiedziała "przecież widział pan że maska była zamknięta jak przyjechałam  popsuł to pan, dzwonie do męża"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dominik_z napisał:

A ja dzisiaj odesłałem klienta z takiego samego powodu do WK po PC i wrócił za 2h z PC 

Czyli da się to zrobić bez marudzenia.

3 minuty temu, Boguslaw napisał:

Miałem też przed chwilą panią która zarzuciła mi że popsułem jej samochód, pokrywa silnika nie chciała się zamknąć

Oj tak, ja też już nie raz walczyłem z zamkiem klapy. Na szczęście jakoś zawsze się udawało w końcu zamknąć. Często linka dobrze się nie cofnie przy mechanizmie w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 16:50, thefilinek napisał:

bez problemu zrobiła badanie techniczne na podstawie KP

Inna  sytuacja - zgubione PC i badanie wykonane na M-obywatelu. Bo tam wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam problem z otwarciem lub zamknięciem czegoś, wołam właściciela i albo ogarnia sam albo zostaje. Kiedyś jeden mówi że maska się nie otwiera (a Vin na scianie grodziowej), mówi że na poprzednich BT sprawdzali tabliczke tylko. Pytam to jak wymienia olej skoro się maska nie otwiera "Yyyy ja nie wiem mechanik jakoś tam robił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Boguslaw napisał:

"przecież widział pan że maska była zamknięta jak przyjechałam  popsuł to pan, dzwonie do męża"

Miałem kiedyś odwrotną stytację. Walczyłem z tylną klapą chyba z 5 min. Ni chu chu nie chciała się otworzyć,  a było to konieczne że względu na zbiornik LPG.  Więc idę do klientki i pytam się czy w jej samochodzie tylną klapę otwiera się jakoś "specjalnie", gdyż ciągnę za klamkę, a bagażnik nie chce się otworzyć. Pani odpowiedziała "nie", po czym podeszła i jak gdyby nic otworzyła bagażnik... Szkoda, że nie widziałem wtedy swojej miny :ph34r:

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna 2- gąbka z tapczanu pod wydechem bo pukał tłumik końcowy🤣 

 Klienta zapytałem czy ma coś wspólnego z słynnym "Baltazarem Gąbką" ale nie skleił o co mi chodzi, widać zbyt duża różnica pokoleń...   

 Beka była niezła, a tak serio nie mogłem dopasować do tego usterki, chwile główkowałem co wpisać w zaświadczeniu dla Pana Baltazara😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dalkowiak napisał:

chwile główkowałem co wpisać w zaświadczeniu

A co tu do główkowania:

Z.I.: 8.1.1.b: 8. UCIĄŻLIWOŚĆ  / 1. Hałas / 1. Układ tłumienia hałasu / b) Obluzowanie, uszkodzenie, niewłaściwe mocowanie, brak lub wyraźna przeróbka dowolnej części układu tłumienia hałasu w stopniu mającym niekorzystny wpływ na poziom hałasu.  [UP]

W powyższym zawarte jest właściwie wszystko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli badanie jest aktualne to PC wydają na stare numery od ręki. Jak już klient nie ma aktualnego BT to wtedy czasowa rejestracja i faktycznie trzeba czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny montaż haka 🤣

20221028_154208.jpg

 

 

W dniu 2.08.2022 o 10:32, duchu napisał:

Do czego to ? ex- nieoznakowana (z S3)

20220513_090903.jpg

To jest gniazdko do podpięcia koguta którego stawiasz na dach jak jedziesz na sygnale ta metalowa obręcz ma za zadanie stabilizować wtyczkę żeby nie wyleciała i pewnie siedziała w gnieździe zasilającym. Ta okrągła wtyczka do gniazdka samochodowego przechodzi przez ten pierścień i jest wpięta w gniazdko. Bardzo dobre rozwiązanie gdyż wtyczka na styk przechodzi przez pierścień i pewnie siedzi w gniazdku nie ma ryzyka że coś by nie kontaktowało.

 

Zanim zostałem diagnostą i zdobywałem doświadczenie zawodowe pracowałem jako mechanik w ASO gdzie przebudowywaliśmy samochody na radiowozy i montowaliśmy mdz. takie coś na słupkach zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera tu widzę, że jest tylko przynitowane do plastiku my dawaliśmy nitotuleję w słupek tak że nie szło tego wyrwać.

Edytowane przez Jacdiag
formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 10:59, jarek95 napisał:

gdzie przebudowywaliśmy samochody na radiowozy

Aaaa... to Tyś montował zafoliowane (farbowane) na niebiesko światła z homologacją drogowych lub przeciwmgłowych jako uprzywilejowane... :faint:, a policja łykała to :meditate:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Właśnie przeglądałem YT i trafiłem na taki ciekawy filmik.

Przeraziło mnie tylko to:

image.thumb.png.a658dfa6142eb01d0da880e9751bd62b.png

Ale na szczęście pojazd był zarejestrowany przed przeróbkami, ponieważ obecne BT nie posiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Polecam obejrzeć dziś program Państwo w Państwie na Polsacie o 19:30. Będzie sprawa zakupu samochodu z wadą ukrytą który dostał badanie techniczne bez faktycznego bycia na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, thefilinek napisał:

Polecam obejrzeć dziś program Państwo w Państwie

A jakie znaczenie ma to czy pojazd był fizycznie na stacji czy nie , ten był we wrześniu i co z tego to co na zdjęciu plus świeci lampka EOBD szyba dwa potężna odpryski na wprost oczu kierowcy , dziury w progach a podłoga to wisienka na torcie. Ten pojazd ma tył odcięty korozją , diagnosta który to podbił to przestępca bo inaczej jak to nazwać?

IMG_20230107_120418.jpg

IMG_20230107_120422.jpg

Edytowane przez hobbystapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.