Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem też klasycznego żuka jako ciągnik.

Powiedzmy tak - jeśli przyczepka waży 300 + brama niecałe 500 (450?) no to nawet z paroma kilogramami przeładowania taki zestaw jest możliwy - nawet jeśli faktycznie dziwny. Natomiast przeliczanie go na europalety, dodawanie ładowności ciągnika do ładowności przyczepy ponad jej DMC to już żałosna/radosna twórczość autora artykułu.

Pojazd został skonstruowany w konkretnym celu, do przewożenia jakiegoś tam dedykowanego ładunku i w tej konfiguracji może być jak najbardziej zgodny z warunkami technicznymi. Nie widzę w tym druciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, w blasku fleszy pisać o czarownicach? :? 

 

 

W listach do kochanki, w podaniach do szefa, tam gdzie zwracamy się do kogoś bezpośrednio, ale jednak na odległość, bo najzwyczajniej w świecie nie stoi on/ona przed nami i posługujemy się dialogiem pisanym, to w tymże dialogu pasowałoby używać dużej litery w zwrotach do drugiej osoby.

A ten ma swoją manierę. Zdanie rozpoczyna mała, a później wciska dużą. A szoferów to już w ogóle jakby pominął. ;-)

(To tak z zemsty za "polowanie na czarownice".) 

A już całkowitym przerostem formy nad treścią jest pisanie o sobie dużą literą! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=sesiqDOxZ_k

Można zacząć oglądać od ~13 min.

Zmienili masę własną, rozstaw osi, silnik, rozmieszczenie foteli

Został fabryczny układ hamulcowy (planują modernizację) i geometria układu kierowniczego - która sprawuje się "idealnie", co słychać od 14;01

 

Ostatnie OBT w 2018 (w RZE023)

- chyba jeszcze przed tuningiem.

 

ps

jakby ktoś szukał w CEP to marka FS-Lublin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Raczej spoko. Jakiś samochodowy inny.

Trzeba rozporządzenie w sprawie rejestracji przelecieć.

Może jest na sali specjalista, to Ci w mig udzieli odpowiedzi.

Co prawda może i jednorzędowa samochodowa by tam weszła, ale motocyklowa w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd dla inwalidy, bo na takim miejscu stoi  ?

Czy może o ten wynalazek podpięty do rury wydechowej chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mecher napisał:

wynalazek podpięty do rury wydechowej

Wymagania ochrony środowiska spełnione tym zostały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC z tym wynalazkiem nie przekracza czasem ? :P

 

A teraz na poważnie, ty zakreśliłeś, czy rzeczywiście ta tablica ma takie numery (na początku byłem pewny że zakreśliłeś, teraz nie jestem pewny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe są zmiany, polegające na wycięciu fleksem większej części zabudowy pojazdu typu VAN, montażu "ściany grodziowej" (z blachy ryflowanej) przy pomocy wkrętów typu samowiert oraz niezliczonej ilości silikonu, montażu najazdu... itd? Niestety nie mam na zdjęciu tylnej części pojazdu. Dodatkowo, z prawej strony umieszczono okienko, chyba z pleksi.

laweta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "warunkach" jest odpowiedź na to:

§  8.  

    4. Wnętrze kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno odpowiadać następującym warunkom: 

         7)  w samochodzie ciężarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu ciężarowego                   zarejestrowanego po raz pierwszy w okresie od dnia 30 maja 1999 r. do dnia 31 grudnia 2016r.; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego ładna opinia rzeczoznawcy, że konstrukcja po zmianach spełnia wymagania odnośnie bezpieczeństwa, sztywności konstrukcji i co ci tam jeszcze pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tą odpowiednią wytrzymałość się rozchodzi. Bo samej estetyki wykonania nie ma co komentować. Przynajmniej silikon czarny zastosowali, a nie ten popularny Red ;)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd spotkałem przypadkowo. Tak mnie rozbawiło wykonanie, że nie mogłem przejść obojętnie. Nawet nie podejrzewam, że w DR może mieć specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.