Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedyńcze łożysko stożkowe jednorzędowe raczej słabo się do tego nadaje.

 

....Podczas całego okresu produkcji Poloneza Caro MR'93 od jesieni 1993 do wiosny 1997 co roku lub nawet częściej wprowadzano kolejne mniejsze lub większe modyfikacje m.in. zmiana mocowania zacisków przednich hamulców w celu zmniejszenia promienia zawracania, nowy układ hamulcowy typu LUCAS (najpierw jako opcja, a w drugiej połowie 1995 jako standard..."

 

W układzie lukas zastosowano łożysko stożkowe na półoś-nie pomiętam numeru

We fiatach 125 i "poldkach" z lat wcześniejszych montowane było łożysko kulkowe 6306SR{obustronnie zamknięte}

Pierścień nie jest chamski tylko montowany na gorąco(podgrzewaliśmy go na maszynce elektrycznej do gotowania :-D )}

 

Na półoś wkładało się łożysko ,później pierścień na gorąco i takową wkładało się do "dyfra"

to tak w skrócie -instrukcja dla młodszej generacji -starszy typ hamulcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczna blokada hamulca.

 

Na SKP w czasie bt spotkałem już wiele "ciekawostek i nowinek technicznych" :D ,ale.......widzę że jeszcze mało widziałem :o:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczna blokada hamulca.

Tylko nie mów że na przegląd tak przyjechał :D , bo że się ratował jak umiał po pęknięciu przewodu jeszcze zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na BT nie możemy demontować elementów pojazdu ...

nawet koła :evil:

Niby tak ,tylko co jak dojdzie do zblokowania hamulców i żeby wyjechać z kanału to trzeba trochę "pogrzebać".

Miałem taki przypadek w ciężarówce ,zawór zblokowało i trzeba było przewody odłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim dobrym zaciągnięciu ręcznego to nawet rolek nie mogłem opuścić cienkim 704 ccm :evil::evil::evil::evil::D:D:D:D Na szczęście szybkie grzebanko łyżką do opon i się wyjechało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście szybkie grzebanko łyżką do opon i się wyjechało :lol:

Szybkie i wygodne to jest jak masz kanał pomiędzy rolkami.

Jak masz stację na podnośniku to niestety ale trzeba nurkować pod auto, najlepiej żeby jeszcze było po deszczu albo roztopach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie i wygodne to jest jak masz kanał pomiędzy rolkami.

 

Mam. A swoją droga na podnośniku do tej pory nie pracowałem, ale nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, choć pewnie do robienia geometrii jest lepszy od kanału, a po za tym jakie ma jeszcze zalety w porównaniu do kanału :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć pewnie do robienia geometrii jest lepszy od kanału

 

I tutaj się nie zgodzę, może jest lepszy dostęp do drążków kierowniczych ale ustawić kąty na podnośniku to już niezły wyczyn :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ustawić kąty na podnośniku to już niezły wyczyn

 

Zależy to od sprzętu na jakim się ustawia geometrię. Dobre urządzenia maja funkcję ustawianai katą pochylenia koła po podniesieniu regulowanej osi do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ustawić kąty na podnośniku to już niezły wyczyn

 

Zależy to od sprzętu na jakim się ustawia geometrię. Dobre urządzenia maja funkcję ustawianai katą pochylenia koła po podniesieniu regulowanej osi do góry.

 

Ale kto ustawia geometrię na SKP :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ustawia geometrię na SKP

A nikt

Oficjalnie nikt, wiesz przecież, że nie wolno, oni tak tylko ,,,

Ja mam oddzielne stanowisko na serwisie i tam se ustawiamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oddzielne stanowisko na serwisie

Ja tez, ale nie każdy ma taki luksus...

 

To ciekawe, chyba się w "korcu maku" spotkaliśmy, bo ja też tak mam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.