Skocz do zawartości

Badanie pośrednie i okresowe


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam kolegów jak podchodzicie do badania kiedy np. badanie pośrednie zbiornika ADR  jest bez daty wyznaczonej czyli ----------- a badanie okresowe jest ważne do np 06.2020r

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie robiłem ADR bo pracowałem na Podstawowej, ale co pamiętam to termin badania wystawiało się do daty pośredniej, a jeżeli minęła to do końcowej. Tu jeżeli nie ma pośredniej to do końcowej. Myślę, że się nie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kapuję, ale przez analogię do zbiorników LPG, czy kończąca się za kilka dni ważność protokołu/decyzji skraca termin okresowego badania technicznego samochodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie pośrednie było ważne na starej decyzji do 06.2018 obecnie na nowej decyzji 

24 minuty temu, Wacek napisał:

jest bez daty wyznaczonej czyli ----------- a badanie okresowe jest ważne do np 06.2020r

czy aby badanie pośrednie nie powinno być ważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jast napisał:

Dawno nie robiłem ADR bo pracowałem na Podstawowej, ale co pamiętam to termin badania wystawiało się do daty pośredniej, a jeżeli minęła to do końcowej. Tu jeżeli nie ma pośredniej to do końcowej. Myślę, że się nie pomyliłem.

Też dawno nie robiłem ADR ale uważam, ze się nie pomyliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważność protokołu/decyzji nie skraca terminu następnego obt , w przypadku adr dostanie "czerwony pasek " do końca ważności protokołu i jak przedstawi nowy protokół to zostanie przedłużony do końca obt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: obowiązuje najbliższa data na protokole.

Jak smaug pisze: my dajemy na rok a TDT da "czerwony pasek" do daty, jaka jest najbliższa (najbliższy termin badania) na protokole. Oczywiście jeśli ten termin jest krótszy niż rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam,

Nie będę tworzył nowego wątku pozwolę sobie w  tym odświeżyć temat. 

Jestem zdającym egzamin dopiero i mam pytanie jak czytać protokół TDT na temat cysterny? 

Jako diagnostę interesuje mnie który termin ważności: okresowy czy pośredni? Numer protokołu wiadomo, przepisuje się. Czy przeznaczenie to znaczy uwagi dotyczące jakie towary można przewozić też dalej gdzieś odnotowuje? do zaświadczenia? 

Pewnie są to bardzo podstawowe pytania ale wybaczcie bo nawet przykładowy protokół trudno odnaleźć a opis jakikolwiek do tego zupełnie. Na kursie też mam wrażenie że kompletnie nie dopowiedziany temat. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za irytowało mnie ostatnie (w sensie terminu, pytanie zamknięte) pytanie na egzaminie odnośnie ADR a raczej fakt że, nijak nie kojarzyłem materiału i gdzie zasięgnąć wiedzy i gdzie ona tak właściwie się znajduje??

Pytanie zamknięte, był ukazany cały protokół TDT na temat cysterny ADR. Badanie okresowe pojazdu na dzień dzisiejszy. Na protokole badanie pośrednie ważne do 2020 a okresowe do 2023 (mogłem coś pokręcić, głównie chodziło o to że, minął termin pośredniego a przed okresowym). Odpowiedzi abc typu: jest ok, dać pozytyw, lub nie jest ok i dać negatyw, a trzecia możliwość to żeby zapisać w zaświadczeniu jakie materiały można przewozić tą cysterną. 

Zastanawiam się którą lekcje przespałem na temat "jak czytać protokół cysterny TDT". 

Proszę pomóżcie rozjaśnić, co właściwie muszę z niego wyciągnąć a co mnie nie powinno interesować. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania okresowe  i pośrednie są naprzemienne: O/P/O/P/O...itd. 

Powyższe dotyczy cystern i chyba pomp do betonu, w przypadku UDT jest jeden termin.

Na dzień badania oba terminy muszą być ważne, nie ma znaczenia na jak długo, może być na miesiąc. 

Wykonanie jakiegokolwiek BT musi się odbyć z ważnym protokołem urządzenia technicznego. W przeciwnym razie odstępuje się od badania.

PoRD Art. 81. ....

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, rozumiem, to jest jasne i oczywiste. Tylko zastanawiam się jak rozpoznam kiedy to badanie pośrednie jest zrobione... czy to jest zaznaczane na protokole?

Albo inaczej, jak Klient na BT okaże się protokołem TDT cysterny i pośrednie badanie termin już minął, to znaczy że, jest nieważny protokół i negatyw (lub nie przystępujemy)? Czy na protokole szukać adnotacji że, przegląd pośredni został wykonany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po okresowym jest pośrednie i jest zaznaczone w protokole TDT przykład: okresowe - z daty zawartej na protokole np 23/09/2021 / data jego wystawienia/ - pośrednie np za 2 lata 09/2023 i termin następnego okresowego 09/2025. Jeśli w protokole jest tylko jedna data to znaczy że masz protokół z pośredniego z wyznaczoną datą okresowego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MOgraszko napisał:

trzecia możliwość to żeby zapisać w zaświadczeniu jakie materiały można przewozić tą cysterną. 

Nie starczy Ci zaświadczenia albo tuszu w drukarce na coś takiego.

10 godzin temu, MOgraszko napisał:

jak rozpoznam kiedy to badanie pośrednie jest zrobione

Po datach. Jak IVVO wspomniał, jak na protokole masz dwie daty (pośrednie i okresowe następne, to jest to protokół z badania okresowego, jak bedziesz miał tylko datę następnego badania okresowego to znaczy, że masz protokół z badania pośredniego.

11 godzin temu, MOgraszko napisał:

nijak nie kojarzyłem materiału i gdzie zasięgnąć wiedzy

Jaki mi pojazdami jakie materiały można transportować masz w umowie ADRowskiej, tom 1, są tam wyszczególnione poszczególne materiały i warunki ich przewozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za odpowiedzi, rozumiem. 

Generalnie sprowadza się do kontroli dat w lewym dolnym rogu, jeżeli nie minęła data badania pośredniego (jeżeli występuję) lub okresowego to ok, można badać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dzień dobry,

Panowie, czytałem Wasze posty - również przygotowuję się do egzaminu praktycznego - mam jedno pytanie odnośnie badania pośredniego i okresowego cysterny ADR.

Dla przykładu:

 

 01.09.2022 na SKP przyjeżdża do badania cysterna do przewozu oleju napędowego, ważność badania:

  • pośrednie 08.2022,
  • okresowe 08.2025.

 

Tutaj mam pytanie czy przystępuje do badania czy też stwierdzam, że protokół TDT jest nie ważny.

Doczytałem informację z forum odnośnie art. 81 

pkt 12 Badanie techniczne z zamontowanym urządzeniem technicznym... 

Z góry przepraszam, że poruszam ten temat, możliwe, że ktoś z Was stwierdzi, że odpowiedź padła już wcześniej. Mimo wszystko prosiłbym o rozwianie mojej wątpliwości.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomi144 napisał:

01.09.2022 na SKP przyjeżdża do badania cysterna do przewozu oleju napędowego, ważność badania:

  • pośrednie 08.2022,
  • okresowe 08.2025.

Cysterna była poddana badaniu okresowemu i dlatego ma dwie daty. Decyzja pierwszego września jest nieważna, ponieważ cysterna nie była poddana pośrednim badaniom do końca sierpnia. Gdyby była na badaniu pośrednim to wówczas byłaby tylko jedna data - badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.