Skocz do zawartości

DIP wtórnik


GrzechTU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Dzwonił dziś do mnie klient  że potrzebuje DIP samochodu rejestrowanego u nas na stacji w 2013.Samochód został zarejestrowany w Polsce.  Samochód został sprzedany w tym roku do Niemiec. ten co kupił twierdzi że potrzebuje polski dip by tam go zarejestrować. Bo Niemcy dużo liczą za ustalenie danych. Pytanie czy mogę wydać wtórnik po 5ciu latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Na wniosek posiadacza pojazdu uprawniony diagnosta zatrudniony w stacji kontroli pojazdów wydaje na podstawie
rejestru duplikat zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Posiadacz = właściciel 

Czyli taki duplikat powinien otrzymać właściciel wpisany w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, IVVO napisał:

Posiadacz = właściciel 

 

Absolutnie nie.

 

 

47 minut temu, IVVO napisał:

taki duplikat powinien otrzymać właściciel wpisany w DR 

 

J.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Posiadacz = właściciel 

Specjalnie w przepisach jest posiadacz a nie właściciel, bo wielu czynności byś bez upoważnienia nie mógł wykonać na SKP. Przykład to leasingi, samochody firmowe czy posiadające współwłaścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z Wikipedią posiadacz to nie zawsze właściel  Posiadacz samoistny – osoba, która rzeczą faktycznie włada jak właściciel. Stan faktyczny (posiadanie) często idzie w parze z tytułem prawnym do rzeczy (własność), jednak można być posiadaczem samoistnym, nie będąc równocześnie właścicielem rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GrzechTU napisał:

że potrzebuje DIP samochodu rejestrowanego u nas na stacji w 2013

Może u was w WK ?

poza tym , nie widzę przeciwwskazań ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściwie Jaś Fasola  może przyjść po wypis z badania - ciekawe co na to RODO - wiadomo nie ma np moich danych osobowych ale są informacje o moim pojeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No IVVO, a konfrontujesz kto przedstawił pojazd do badania i na kogo wystawiasz paragon, fakturę lub rachunek?

Ten sam Jaś Fasola jest ujęty w tym 'paragrafie': 

Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

A przyjeżdżają żony, mężowie córki, synowie, wnuczęta i kochankowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie sprawdza - ale przy fakturach to już trzeba uważać bo komuś można narobić bałaganu - szczególnie teraz 

Ale nie oznacza to iż kiedyś ktoś przyjdzie i będzie miał do ciebie pretensje i straszył prawnikami

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale za co ma straszyć skoro wtórnik Fasoli wydałem?

- i dlaczego przy wydawaniu wtórnika chcesz legitymować delikwenta skoro przy badaniu tego nie robisz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w dowodzie Jaś Fasola wpisany jest!!! A kto przed Tobą na stacji tego nie wiesz. Może stać Jaś Fasola ale może też małpa stać. Nie konfrontujesz, nie identyfikujesz petenta!

Ten sam Jaś Fasola bierze zaświadczenie, co pięć lat temu był na badaniu. No weź mi udowodnij, że to nie ja badanie robiłem.

Po mojemu bardzo naciągane teorie spiskowe. I wątpię co do szkodliwości opublikowania zaświadczenia na Facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o fakturę się rozchodzi, nie o zaświadczenie z badania a o DIP. 

I po co to Facebooka, Naszą Klasę czy inne paskudztwo, a nawet ojca z Torunia mieszać ?

Choć pewnie ten ostatni by Jasia Fasolę z Jasiem Wędrowniczkiem pomylił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

DIP był robiony 5 lat temu . Do tej pory samochód mógł zmienić właścicela / użytkownika kilka razy . Co mi do tego kto przyjdzie po wtórnik zaświadczenia ? Wydałbym ale ten ktoś musiałby znać nr vin bo po nr rej nie znajdziemy .Może ktoś chce mieć pełną dokumentację pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę za późno piszę. W późniejszej rozmowie gość nalegał by mu wysłać skan mailem. Ja odpowiedziałem że tylko orginalny wtórnik może otrzymać i niech poda adres to już się nie odezwał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

ORYGINAŁ / KOPIA?

Kopia w zasadzie jest odzwierciedleniem, fotograficznym odbiciem oryginału, jednak są sposoby, aby nie była identyczna z oryginałem, dlatego niepoświadczona kopia nie jest dokumentem w rozumieniu m.in. art. 270 § 1 kodeksu karnego (wyrok SN, sygn. akt SN III KKN 370/00 LEX nr 74375).

A przecież, (nasza kopia z literką W) zawiera podpis i pieczątki "co nie":icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny temat nadal trwa jak widac. A teraz nastąpi rozbijanie g... na atomy. Tematu znaczy.... zaświadczenia znaczy... oryginału / kopii znaczy... nadruków znaczy...

1. Czy zaświadczenie powinno zawierać napis "ORYGINAŁ"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.