Qnick Napisano 26 Lipiec 2018 Napisano 26 Lipiec 2018 Czy stacja sql ma możliwość wystawienia wezwania do zapłaty w formie jakiegoś wydruku aby wysłać do klienta ? Cytuj
cezary Napisano 26 Lipiec 2018 Napisano 26 Lipiec 2018 wezwanie do zapłaty to księgowość wystawia, przynajmniej tak jest u mnie, niby skąd mam wiedzieć czy klient dokonał przelewu, czy to problem diagnosty, no chyba że Ty jesteś jednym i drugim Cytuj
Paprock Napisano 26 Lipiec 2018 Napisano 26 Lipiec 2018 Są programy do obsługi stacji współpracujące z księgowością, w których widać jak kontrahent wywiązuje się z obowiązków płatniczych lub pogrywa w cymbergaja z płatnościami. Co do sedna problemy, to windykator jest od tego. Ale zasada jest prosta i najczęściej ściga klienta ten kto wystawił fakturę, co nie. Cytuj
Qnick Napisano 27 Lipiec 2018 Autor Napisano 27 Lipiec 2018 U mnie jest taka nowa osoba która dochodzi należności i właśnie pytała mnie czy można coś takiego wydrukować. W rozliczeniach widać ile dni po terminie jest dana faktura pytanie czy jest jakiś magiczny przycisk po naciśnięciu którego drukuje się wezwanie do zapłaty. Cytuj
Paprock Napisano 27 Lipiec 2018 Napisano 27 Lipiec 2018 Nie znalazłem żadnego gotowca w programie. Nowa Osoba musi sobie sama taki schemat przygotować, a nawet dwa: pierwszy łagodny, a drugi ostry. 1. Uprzejmie przypominamy, że na Waszym koncie powstała zaległość płatnicza w kwocie... faktura... 2. Wzywamy do natychmiastowego uregulowania zaległości płatniczych... wraz z odsetkami ustawowymi... §... §... §... Cytuj
Norbert Jezierski Napisano 23 Sierpień 2018 Napisano 23 Sierpień 2018 Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale - okres urlopowy etc. Z takimi rzeczami mamy odwieczny problem. Nasz program nie jest programem księgowym i nigdy takim nie będzie. Nie sądzę, aby wezwanie do zapłaty było funkcją, z której diagności/właściciele SKP będą korzystać, z różnych względów. To zawsze prowadziła księgowość, można to wydrukować albo z programu księgowego, albo nawet ze zwykłego Worda/Excela, wpisując na formularz stosowną kwotę i nazwę kontrahenta... Ale - trzeba uwzględnić spłaty częściowe, gotówkę, przelewy bankowe, zapłaty kartą - a my takich spraw nie odnotowujemy.Nie sądzę, aby ta funkcjonalność pojawiła się w najbliższym czasie w systemie. Cytuj Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania. Ale takich, co nie chcą się złamać, świat zabija. Zabija w równej mierze najlepszych, najdelikatniejszych i najdzielniejszych. Jeżeli nie jesteś żadnym z nich, możesz być pewien, że zabije cię także, ale bez szczególnego pośpiechu. [Ernest Hemingway, Pożegnanie z bronią (1928)] Nie pytaj się ludzi co można, a co nie, ale zadaj sobie pytanie czy warto. Bowiem - można wszystko, ale nie wszystko warto... [NN]
Qnick Napisano 23 Sierpień 2018 Autor Napisano 23 Sierpień 2018 (edytowane) Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem. Zawsze można wyfiltrować zaległości i wyeksporować do csv'a a potem do ecxela i tak sobie radzę. p.s. Temat można zamknąć. Edytowane 23 Sierpień 2018 przez Qnick Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.