Skocz do zawartości

Badanie Techniczne


kam9il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie czy ktoś się spotkał z takim zagadnieniem a mianowicie przyjechał na SKP samochód osobowy na badanie i okazało się, że kilka miesięcy wcześniej dostał negatywny wynik badania za emisję spalin, W CEPIK od razu wyskoczył na czerwono, i jedyna opcja jaka wyskoczyła to czy chcesz uruchomić pre rejestracje dla tego pojazdu.

Oczywiście Odesłałem klienta na stację która wystawiła negatywny wynik.

Jak wy koledzy postępujecie w takiej sytuacji ??

 

Edytowane przez kam9il
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kam9il napisał:

Oczywiście Odesłałem klienta na stację która wystawiła negatywny wynik.

To napisz jeszcze z jakiego powodu, bo chyba nie na poprawkowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kam9il napisał:

Oczywiście Odesłałem klienta na stację która wystawiła negatywny wynik.

Jak wy koledzy postępujecie w takiej sytuacji ??

 

- Normalnie: cepik, kasa, badanie, wynik, zaświadczenie i po sprawie.

  • Super 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

przyjezdza do mnie na stacje pojazd zarejestrowany na terytorium UK. dwoch gosci anglik i polak. chca aby wykonac im badanie okresowe (nie chca rejestrowac tylko pojezdzic po PL). jak wykonac przeglad?

 

w patronacie wybiore "okresowe badanie" to musze go wyszukac i pobrac dane - tego nie zrobie bo go nie ma w systemie.

 

zrobic okresowe przed pierwsza rejestracja i wprowadzic pojazd, tak jakbym robil przeglad auta sprowadzonego i tyle?

 

bo tak bym chyba robil, ale wymagał bym przeróbki swiatla przeciwmgielnego / licznika w km / reflektorow / lusterek (o ile by bylo to wymagane). a przeciez gosc nie bedzie przerabial, skoro chce wrocic do UK. tak wiec teoretycznie nie da rady wykonac BT z wynikiem P (dla pojazdu RHD,  ktory nie bedzie rejestrowany.)
jak mowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, uzytkownik2 napisał:

zrobic okresowe przed pierwsza rejestracja i wprowadzic pojazd, tak jakbym robil przeglad auta sprowadzonego i tyle?

 

Dokładnie tak. Wynik zależy od tego czy spełnia polskie warunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, uzytkownik2 napisał:

bo tak bym chyba robil, ale wymagał bym przeróbki swiatla przeciwmgielnego / licznika w km / reflektorow / lusterek (o ile by bylo to wymagane). a przeciez gosc nie bedzie przerabial, skoro chce wrocic do UK. tak wiec teoretycznie nie da rady wykonac BT z wynikiem P (dla pojazdu RHD,  ktory nie bedzie rejestrowany.)
jak mowicie?

Tak mówię. Albo przeróbka, albo wynik negatywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszły mnie sluchy, ze jest opcja , ze gdzies tam na stacjach robia w trybie awaryjnym normalne badanie , nie wprowadzajac danych do CEP.

Edytowane przez uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paprock napisał:

Zawsze można pójść na skróty i pobrać PC

 

Z opłaconą akcyzą...

 

40 minut temu, uzytkownik2 napisał:

tam raczej mozna by zrobic taki wymyk w trybie awaryjnym.

 

Ale po co? Normalnie robi się prerejestrację i OBT, do którego wystawia się DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

Normalnie robi się prerejestrację i OBT, do którego wystawia się DIP.

a co będzie za rok, jak klientowi znowu się umyśli przyjechać do Polski i znowu będzie chciał zrobić badanie, sytuacja przecież możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, cezary napisał:

a co będzie za rok, jak klientowi znowu się umyśli przyjechać do Polski i znowu będzie chciał zrobić badanie

Znowu OBT z art. 81 ust. 3. Tyle tylko, że bez prerejestracji, bo pojazd już będzie w CEPIK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, aboz napisał:

Znowu OBT z art. 81 ust. 3. Tyle tylko, że bez prerejestracji, bo pojazd już będzie w CEPIK-u.

ale na podstawie jakich dokumentów  miałbym  go zweryfikować w cepiku ? "papierów" z przed roku nie ma, a do obt coś potrzebuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Dokładnie tak. Wynik zależy od tego czy spełnia polskie warunki techniczne.

 

- no nawet jak wynik będzie OK, to co im to da w sensie pojeżdżenia:

 

2 godziny temu, uzytkownik2 napisał:

chca aby wykonac im badanie okresowe (nie chca rejestrowac tylko pojezdzic po PL)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

9 minut temu, cezary napisał:

ale na podstawie jakich dokumentów  miałbym  go zweryfikować w cepiku ? "papierów" z przed roku nie ma, a do obt coś potrzebuję. 

 

- a numer VIN to już nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

- a numer VIN to już nie wystarczy?

mnie wystarczyłby,  ale to Ty zwykle podajesz podstawy prawne odnośnie posiadania odpowiedniego dokumentu podczas badania, więc nieśmiało zapytałem, skoro jednak vin wystarczy więcej pytań nie mam.:hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tu kolejne okresowe przed rejestracją, więc kolejnego DIP chyba ta sama skp nie wystawi bo już jeden wystawiła i pytanie ile badań można wykonać

14 minut temu, cezary napisał:

z art. 81 ust. 3.

w ogóle lub na tej samej skp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej."

To jakie będzie kolejne badanie takiego pojazdu ? Inaczej jakie powinno być - chyba okresowe czyż nie ? A co za tym idzie tablice, papiery i inne bajery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pierwszą - bo nie został zarejestrowany - bardzo często przez rok pojazd się nie sprzeda np w komisie z przygotowaną dokumentacją do rejestracji - więc za rok, miesiąc czy dzień przedzie następne takowe 

Trzeba patrzeć na status pojazdu w CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to było przerabiane dawnymi czasy kiedy badanie dla TAXI było "pierwszym" badaniem. A zdaje się, że i dla pojazdów sprowadzonych też badanie mianowało się "pierwszym".

Tu kluczowym zwrotem jest "przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium...".

A teraz sam powiedz, czy wolałbyś wykonać kolejne badanie dla tego pojazdu gdybyś był lokalizowany w Suwałkach, czy gnać po odpis zaświadczenia do Ustrzyk, bo tam było pierwsze zrobione. Tak, wiem, że kurier, goniec, gołąb pocztowy dostarczy przesyłkę tego samego dnia, ale system badań nie zakazuję powtarzać, dublować, wykonywać ile się chce "pierwsze" badania, co nie. A CEPiK cóż... doskonały nie jest, żeby zablokować wykonanie już wykonanego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.