Skocz do zawartości

Badanie Techniczne


kam9il

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, IVVO napisał:

Trzeba patrzeć na status pojazdu w CEP

A zna Ktoś adres takiej stronki z CEP (ale nie historii pojazdu) z której można podpatrzyć pojazd. (kiedyś z forum "zza płota" miałem ale gdzieś mi zaginęła)Dzięki:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało robię na podstawie KP łącznie z danymi z CEPiK-u, co nie.

I nawet zostawiam niezmienione dane (seria/numer) z dowodu na kartę. :silent:

Rejestr zainteresowany jest dowodem, no to zostawiam dane dowodu. ;-) 

W uwagach coś tam skrobnę na podstawie czego identyfikacji dokonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mirek.g napisał:

klient zgubił DR"

Czy aby na pewno ? Wiem, że nie powinniśmy być "prokuratorami" , ale ostatnio miałem takiego delikwent, który chciał obejść badanie powypadkowe ( miał gaz - dodatkowe badanie zbiornika gazu) i "sobie wymyślił", że DR zgubił. Nie mówię o wszystkich klientach, ale ostrożności nigdy nie za wiele.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei: klient przyjechał na skp, stwierdził, że zgubił dowód rejestracyjny i czy na podstawie KP można wykonać OBT (no bo i termin prawie mu się kończył). Poprosiłem go aby napisał mi odręcznie oświadczenie, że zgubił  DR, "od słowa do słowa"( oczywiście oświadczenia nie na pisał) wyszło na jaw ,że uczestniczył tym pojazdem w kolizji drogowej. A gdy bym  nie poprosił o "oświadczenie" ( to na podst. KP przystąpił bym do OBT ) nie widząc nic o zaistniałym fakcie (kolizja-wypadek). I widać z tej sytuacji, że klienci są" różni":$ A po co klientowi zaświadczenie  z OBT (z wpisem w uwagach zgubiony DR) można się tylko domyślać..... 

Ps. Badanie się nie odbyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co daje zgubienie dowodu w takim przypadku!

Nie rozumiem co daje zgubienie dowodu jak badanie i tak na podstawie innego dokumentu będzie wykonywane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66 ale samo OBT i tak nie pomogłoby mu odzyskać DR. Tylko do DBT po wypadku jest potrzebny protokół wraz z decyzją wydaną po dacie wystawienia pokwitowania.

 

Jako ciekawostkę dodam, że z dokumentami TDT jest wielki burdel. Otóż każda nowa decyzja wygasza poprzednią, ale my o tym nic nie wiemy, bo jak? Tak więc klient może mieć w ręku dwie decyzje, każda z tą samą datą ważności, ale jedna będzie nieważna, bo została wygaszona tą drugą. Paradoks polega na tym, że podczas BT klient może nam przedstawić unieważnioną decyzję, a co za tym idzie wykonamy owo badanie niezgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie tylko okresowe, bez jakiejkolwiek  adnotacji o DBT. Więc przyjedzie raz jeszcze, i skasować za okresowe, dodatkowe i OE. Tak by następnym razem pamięć miał lepszą :biggrin:

Zawsze może "wnioskować" o BT. Jak zawnioskuje o OBT, to masz sen spokojny, jeśli się wcześniej obawiałeś. 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Badanie na KP .

Nie wiem w czym problem . Klient nawet nikomu nie musi się tłumaczyć , że zgubił DR . Przyjeżdża z KP na stację i razem z danymi z CEP robisz według prawa OBT . ( bo jak myślę o takie wnioskuje klient ) .  Jeśli wszystko jest OK wystawiasz zaświadczenie .  Nic ci nie można zarzucić , bo niby skąd miałbyś się dowiedzieć , że auto pokolizyjne jak ściągając dane z CEP tej informacji nie ma ( Jest tylko informacja o ostatnim badaniu technicznym )  . Zakładam oczywiście , że auto naprawione .

 

Problem klienta jest taki , że WK zażąda nie  OBT , ale  Badania pokolizyjnego lub powypadkowego , wiec  klientowi nic to nie da ,wróci na SKP jak bumerang .

Zapłaci jeszcze raz za dodatkowe ( oczywiście z odpowiednimi dokumentami) . Jak ich nie będzie miał , to jego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bartekacprzak napisał:

Problem klienta jest taki , że WK zażąda nie  OBT , ale  Badania pokolizyjnego lub powypadkowego , wiec  klientowi nic to nie da

Są wydziały dla których to wystarczy i oddadzą DR, twierdząc, że przy badaniu okresowym został sprawdzony cały pojazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega diagnosta w takich przypadkach radzi w uwagach dopisywać że OBT wykonano na podstawie KP, a co zrobi WK to już nie nasza rzecz, oni też mają wgląd że DR zatrzymany i mają powód zatrzymania. Jak jest to kolizja to powinni odesłać klient na Bad. powypadkowe i wtedy kasujemy kolejne 94+1 (cep).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja:
pojazd (sprinter / crafter czy cos takiego ) zakupiony w UK, kierownica po prawej stronie. w dowodzie samochod ciezarowy, w srodku 6 miejsc bez przegrody. ilosc miejsc zgadza sie z tymi w dowodzie. 
klient chce zarejestrowac lub ewentualnie sam przeglad zeby miec podkladke w razie kontroli.
reflektory i inne podstawowe wymagania przerobione na PL. 
tlumacze klientowi. że ciezarowego z UK nie mozna zarejestrowac, a osobowy musi miec M1 i nic z tego.

 

ewentualnie czy:

zeby mogl sie poruszac z waznym badaniem po PL (załóżmy ze wstawi przegrode) zrobic mu OBT przed 1 rej.   zarejestrowac nie zarejestruje, ale badanie moge zrobic zgodnie z prawem? dobrze mysle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okresowe przed 1 rej na terytorium RP, wyznacze termin na "za rok" i tyle. gosc ma czasówki nawet - tylko nie wiem po co skoro i tak nie zarejestruje 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.