Skocz do zawartości

Skradziony Brief co zrobic?


Manardor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie w Polsce skradziono mi ta 1 cześć briefu co mam zrobic by zarejestrować pojazd bylem w skarbowe zapłacił em akcyze i jest tam dokument 1 części Briefu oczywiście kopia ale powiedzieli mi ze ich kopia nie obchodzi mam wszystkie inne dokumenty oprócz tego prosze pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam wystąpić o ten wtornik duplikatu powiedzieli ze nie przyjmą do Niemiec bede musial po to jechać? 

 

Ja dzwonilem do urzedu skarbowego gdzie oplacalem akcyze oni maja skopiowany ten dokument ale u mnie chcą oryginału jak oryginał zaginął lub został skradziony i ja juz nw co mam robic 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zgubił belgijski DR (papierowy) na odcinku od stacji do WK, to musiał zawieźć samochód do Belgii na lawecie aby Policja belgijska wystawiła wtórnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

Tak ja na to patrzylem ale jest chyba inna opcja załatwienia tego a nie płacić 600 zł mi sie wydaje ze WK mogło by się skontaktować z tamtym urzędem w niemczech gdzie został wy rejestrowany pojazd 

 

34 minuty temu, jast napisał:

Znajomy zgubił belgijski DR (papierowy) na odcinku od stacji do WK, to musiał zawieźć samochód do Belgii na lawecie aby Policja belgijska wystawiła wtórnik.

Ale 1 cześć czy 2 dr bo wiesz troszkę się różnią Niemcy od Belgii 

7 minut temu, Paprock napisał:

Sorry. To nie reklama, ale przewala się trochę tego po necie: https://www.olx.pl/oferta/zgubiles-zagubiles-utraciles-maly-duzy-brief-lub-komplet-wyrobimy-nowe-CID619-ID8HLKf.html

 

Nie bardzo wiem jaki jest szczegółowy zakres działalności, ale czasem @LimonQ udziela się tu. ;-)

http://www.autownioski.pl/index.php

Dzieki za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. W przypadku zgłoszenia do rejestracji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pojazdu sprowadzonego z zagranicy i zgłoszenia utraty albo zniszczenia dowodu rejestracyjnego albo części I tego dokumentu wydanego przez organ właściwy do rejestracji pojazdu za granicą, do wniosku o rejestrację właściciel pojazdu dołącza wydany przez ten organ wtórnik dowodu
rejestracyjnego, wtórnik części I tego dokumentu albo zaświadczenie, o którym mowa w art. 72 ust. 4 ustawy.

 

10. W przypadku, o którym mowa w ust. 8, jeżeli organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu za granicą odmawia właścicielowi pojazdu wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego, wtórnika części I tego dokumentu albo zaświadczenia, o którym mowa w art. 72 ust. 4 ustawy, organ rejestrujący może wystąpić do tego organu o potwierdzenie danych zawartych w utraconym dowodzie rejestracyjnym. Uzyskane przez organ rejestrujący potwierdzenie w postaci papierowej albo elektronicznej z organu właściwego ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu za granicą zastępuje zaświadczenie, o którym mowa w art. 72 ust. 4 ustawy.

  • Polub 1
  • Super 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wolnej chwili zajrzą specjaliści od rejestracji udzielający się na forum i bardziej konkretnych wskazówek udzielą.

Z mojej strony to wszystko.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Paprock napisał:

Może w wolnej chwili zajrzą specjaliści od rejestracji udzielający się na forum i bardziej konkretnych wskazówek udzielą.

Z mojej strony to wszystko.

Dziekuje Ci bardzo opisalem im swój problem mam nadzieje ze pomagał mi go rozwiązać bez jeżdżenia do Niemczech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał że skoro autor tematu ma xero to niech idzie i na policji zgłosi kradzież blankietu żeby wisiała w SIS przez 10 lat i ten co to znajdzie nie próbował tego wykorzystać do niecnych celów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Ja bym jeszcze dodał że skoro autor tematu ma xero to niech idzie i na policji zgłosi kradzież blankietu żeby wisiała w SIS przez 10 lat i ten co to znajdzie nie próbował tego wykorzystać do niecnych celów ;)

Policja nawet nie chciała sprawy przyjąć takie sa realia w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Manardor napisał:

Policja nawet nie chciała sprawy przyjąć takie sa realia w Polsce 

Hmm-prosisz o nr identyfikacyjny f-sza i piszesz skargę np do KWP poprzez/do wiadomości K-nta policji gdzie byłeś. Oczywiście opisujesz całą sprawę itp. Mówią żeby z policją nie zadzierać, to niech robią co do nich należy. Sorry ale oni też robią tyle tylko co muszą a starają się robić jak najmniej bo nasze prawo jest tak zawiłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tak,  jakbyście nie wiedzieli z czym wiąże się przyjęcie przez policję zgłoszenia kradzieży DR.  Przecież to jest wszczęcie postępowania,  szukanie sprawcy kradzieży,  przesłuchania itd.   A sam autor tematu napisał,  że nie wie co się stało z  DR -  zaginął LUB  został skradziony. Nie dziwię się wcale,  że nie przyjęli zgłoszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co tu dalej pisać jak wszystko napisano? 

Albo zaświadczenie z poprzedniego WK (Niemcy), albo odmowa wydania takiego zaświadczenia od nich i wtedy krajowy wydział sam sobie potwierdzi. Pytanie do swojego WK co im wystarczy na potwierdzenie tego, że Niemcy odmawiają. Jakieś kwity, maile? A może starczy samo oświadczenie klienta że tak jest? Tego nikt na forum nie powie. 

Jedno jest pewne - najpierw warto sprecyzować co się faktycznie z dokumentem stało. A poza tym ze wszystkich naszych sąsiadów akurat jeszcze w Niemczech najłatwiej uzyskać zaświadczenie. Wspomniany tu koszt 600 zł nie uważam za wygórowany w tej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blakop napisał:

 Wspomniany tu koszt 600 zł nie uważam za wygórowany w tej sytuacji.

 

No ale po co płacić komuś 600 zł jak mozna ta sprawę zalatwic samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blakop napisał:

To jedź do Niemiec i załatw. Mi by się nie chciało. Ale jasne. Możesz sam. 

Wcale nie musisz jechać do Niemiec kolego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jak załatwisz bez jeżdżenia. Pewnie wielu pomożesz. I nie cytuj w całości każdej bezpośrednio poprzedniej wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę opcji 1 z nich to mozna zadzwonić to poprzedniego właściciela żeby poszedł i poprosił o ten dokument 2 sposób wchoszisz na stronę tego urzedu gdzie wyrejestrowal pojazd i piszesz do nich e maila dolaczasz do niego umowę druga część briefu i ogolnie wszystkie dokumenty i przedstawiasz jaka jest sprawa i z tamtego urzedu Ci wszystko normalnie pani wysyła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie kumam tego wszystkiego, najpierw piszesz, że 

Dnia 27.07.2018 o 14:22, Manardor napisał:

.... w Polsce skradziono mi ta 1 cześć briefu co mam zrobic by zarejestrować pojazd....

natomiast teraz napisałeś

 

1 godzinę temu, Manardor napisał:

to jednak wiesz wszystko, czy jednak nie, oto jest pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.