Skocz do zawartości
Wimar

Badanie dodatkowe - identyfikacja dane właściciel

Rekomendowane odpowiedzi

Wimar

Klient kupił nowy motocykl w Niemczech nigdy nie rejestrowany, brak tablic rejestracyjnych. Została wydana karta pojazdu niemiecka tzw. duży Brief i homologacja.  WK  telefonicznie skierował klienta na badanie dodatkowe w celu ustalenia danych.

Czy można wykonać badanie na niemieckim dokumencie czy klient powinien dostać PC i wtedy dopiero na polskim dokumencie ustalenie danych?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz
1 godzinę temu, Wimar napisał:

WK  telefonicznie skierował klienta na badanie dodatkowe w celu ustalenia danych.

Nie ma czegoś takiego jak telefoniczne skierowanie z WK na DB ?

Mają Homo to czego jeszcze potrzebują do

1 godzinę temu, Wimar napisał:

nowy motocykl

 

Edytowane przez mirek_handlarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Samo homo może nie wystarczyć. Przepis napisali jak napisali i różne są jego interpretacje co do "albo" i "wraz".

 

Art. 72. 1. Rejestracji dokonuje się na podstawie:
3) świadectwa zgodności WE albo świadectwa zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu – jeżeli są wymagane;

 

Całkiem nie tak dawno był opisywany tu podobny przypadek. Poszukam. Jak znajdę, to linka zapodam.

 

Znalazłem: 

 

 

Nie tak dawno... :biggrin: 

Ponad trzy lata zeszło ale w tej kwestii chyba za wiele się nie zmieniło. ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Nic się nie zmieniło. Nadal w samym Coc nie ma wszystkich danych, dlatego w kraju występuje on wraz ze stosownym oświadczeniem, a dla pojazdów zza granicy musi być uzupełnieniony o zaświadczenie z SKP. A czy jest badanie, które można przeprowadzić na telefon, bez PC to już bez komentarza... Zapewne można, podając jego wynik i przebieg również telefonicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wimar

Klient mówi ,że dzwonił z zapytaniem do WK i tak mu powiedzieli. Nie wnikam czy tak było czy nie. Czy sobie to wymyślił;D 

 

Czyli po prostu najpierw WK i z PC na dodatkowe ustalenie danych i po temacie;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

TAK! 

A czy bez tego oświadczenia mu zarejestrują lub nie, to też po temacie, bo to tematy dla wydziałów komunikacji, a nie dla stacji. ;-) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.