Skocz do zawartości

250 zł łapówki za ważny przegląd. Diagności samochodowi obchodzą system


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze - ten który tak postępuje to nie jest diagnosta, tylko parch który zdobył uprawnienia i wykorzystuje je do przestępstwa.

po drugie - żeby taki parch mógł wykorzystać swoje stanowisko musi się pojawić drugi parch, który zapłaci.

kiedy to się skończy i takich koprów między nami nie będzie.:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że dopóki nie będzie surowych kar, skutecznie egzekwowanych, nic się nie zmieni. Wyroki jakie zapadają w naszej branży często są stosunkowo łagodne. A nawet jeśli kaliber wyroku jest wysoki to i tak znajdzie się milion okoliczności łagodzących. D.pa, d.pa i kamieni k.pa.

PS. Pan diagnosta z drugiej części nagrania to identyfikator ma gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JANUSZ60 napisał:

tylko sprawdzenie pojazdu ,,, 

A czy pan diagnosta mógł wykonać taką czynność?... Mi  się wydaje , że pan diagnosta zmienił się  w pana mechanika... i dla tego nie miał identyfikatora.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to mechanik z układami na SKP - a znajomy diagnosta klepnął - a tak ogólnie to piszący za bardzo w temacie nie jest - jakie obchodzenie przepisów po prostu pocztowiec   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, IVVO napisał:

a tak ogólnie to piszący za bardzo w temacie nie jest

Nawiązywałem do drugiej części filmu.( pracy pana diagnosty bez identyfikatora):xA ogólnie to nie o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

A czy pan diagnosta mógł wykonać taką czynność?

A z czego wynikałoby, że nie może? Ba, projekt zmian, które może w końcu nastąpią, przewiduje takie sprawdzenie. Na dzień dzisiejszy nic nie zakazuje wykonania takich czynności na SKP. I nie mam tu na myśli napraw, a jedynie przeprowadzenie badania stanu pojazdu (co wynika m. in. z PKD jakie SKP musi posiadać).

 

Tak mnie teraz tykło. Nie komentujemy parcha, któremu klepanie w DR idzie jak ta lala, tylko czepiliśmy się człowieka, który sprawdzał ten pojazd w celu wykrycia ewentualnych usterek i pokazania, że dużo jeszcze jest do zrobienia w temacie "poczty".

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonywałem, wykonuję i będę wykonywał takie sprawdzanie, klient przyjeżdża do mnie, żeby otrzymać  informacje na temat stanu technicznego podstawowych układów pojazdu, a moja wiedza plus urządzenia w skp pozwalają na bardzo wiarygodną opinię w tym względzie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aboz napisał:

A z czego wynikałoby, że nie może?

Parę lat "wstecz" na kontroli "pany inspektory" zarzucili mi właśnie (przy takim sprawdzeniu), że na  SKP dokonuje się urzędowej kontroli stanu technicznego pojazdów określonej cennikiem, a w cenniku....(brak takich badań- sprawdzeń), reguluje to też art.83 PoRD. Od tamtego "feralnego" dnia w angażu mam diagnosta-mechanik..... A już jak mechanik to OK.(sprawdzam bez niespodzianek). Wcześniejsze moje wypowiedzi nie miały na celu czepiać się człowieka, który w drugiej części filmu sprawdzał ten pojazd. A ,że miałem taką sytuację to pozwoliłem się nią podzielić. W każdym bądź razie wykonuję i będę wykonywał takie sprawdzenia - (ale już jako mechanik).:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w zdaniu inspektorów wiele racji. Jakby nie patrzeć, to działalność SKP jest dość wyrażnie sprecyzowana (mowa o SKP, a nie PKD). Oni, zaiste, jak sprawują kontrolę nad stacjami, to nie kontrolują Działu Rejestracji. W moim mieście, przykładowo, jest komórka trzymająca pieczę nad SKP i Ośrodkami Szkolenia Kierowców, co nie. Ale głównie chodzi o to, żeby nie wchodzić  komuś w kompetencje. TDT zajmuję się swoimi sprawami, a UDT swoimi. Transport drogowy, to drogowy, a nie kolejowy. Maszynista lokomotywy, to nie motorniczy w tramwaju.
I podobnie jest z badaniami pojazdów. Są opisane, wycenione i określone w jakim miejscu i przez kogo przeprowadzane. A cała pozostała wykorzystywalność stanowiska do wszystkiego co nie stanowi badania jes tajemnicą na dzisiaj.
Sorry! Sprawdzenie przedurlopowe samochodu to nie badanie!
Jestem za tym, żeby zezwolono podmiotom prowadzącym SKP (zgodnie z PKD, co nie) na przeprowadzanie badań i analiz technicznych na potrzeby inne niż badania techniczne pojazdów wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.
Samo życie. Jak wytargać na serwis sprzęt jakiś (analizator, przyrząd do świateł, geometrię), to nie, bo nie, bo to wyposażenie SKP i koniec! Ale jak już wykorzystać całe stanowisko do czegoś innego niż badanie urzędowe, to owszem tak tak, bardzo proszę!  :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

wszystkiego co nie stanowi badania jes tajemnicą na dzisiaj

I to niestety tak wygląda.Też jestem za tym ,cytat: żeby zezwolono podmiotom prowadzącym SKP(zgodnie z PKD, co nie) na przeprowadzanie badań i analiz technicznych na potrzeby inne niż badania techniczne pojazdów wynikające z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Tak sobie myślę, że...nie każde sprawdzenie pojazdu jest sprawdzeniem przedurlopowym "co nie":$, chyba ,że właściciel lub użytkownik o takie wnioskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.