Skocz do zawartości

Ponowne sprawdzenie usterek istotnych


vaandee

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, o czym w ogóle rozmawiamy. Bo jeśli o badaniu poprawkowym, to przypominam, że sumowanie do kwoty z l.p. 1 go nie dotyczy, o czym raczył wspomnieć kolega @Paprock. Sumujemy kwoty z l.p. 2 tabeli i taką klient ma zapłacić. I dodam od siebie jeszcze jedną kwestię. Jeśli w pojeździe stwierdzamy kilka usterek w obrębie jednego układu podanego w l.p. 2 tabeli to pobieramy jedną opłatę za ten układ, a nie za każdą usterkę z osobna. Inaczej się ma sytuacja z usterkami stwierdzonymi przez OKRD. W tym przypadku pobieramy za każdy układ lub warunek techniczny, co może spowodować przekroczenie kwoty z l.p.1 tabeli i wtedy tą kwotę pobieramy.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy ... trochę o jednym, trochę o drugim. Jakoś tak wyszło.

Jednak masz rację, trochę mnie poniosło przy podliczaniu ponownego sprawdzania usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, aboz napisał:

Sumujemy kwoty z l.p. 2 tabeli i taką klient ma zapłacić

Czyli wspomniany motorower - z usterek(poprawkowych po OBT)- mechanizmów i układów wychodzi większa kwota od "okresowego" to ją i tak pobieramy.

Zgodnie z l.p. 2 tabeli. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym, znam diagnostę co za 8 istotnych kasuje 20 i tez robi dobrze,,,

Właśnie to mi się u nas podoba, każdy robi inaczej a wszyscy robią dobrze ,,,,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Czyli wspomniany motorower - z usterek(poprawkowych po OBT)- mechanizmów i układów wychodzi większa kwota od "okresowego" to ją i tak pobieramy.
Zgodnie z l.p. 2 tabeli. Tak?


Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mam pytanie odnośnie badania poprawkowego. Jest to badanie dodatkowe - ponowne sprawdzenie usterek.

Dlaczego jak wybieram dodatkowe badanie SKP-bezpieczeństwo wyświetla mi się taki komunikat i nie mogę ustalić terminu tylko przez badanie okresowe dopiero puszcza??

co prawda podświetla się na zielono w rejestrze, ale nadal widnieje jako badnie okresowe

ac.gif

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LUKASZ_7 napisał:

ale nadal widnieje jako badnie okresowe

nie pracuję na takim programie, ale taki czy inny, nieistotne, jest to dalej to samo badanie okresowe (do 14 dni od daty rozpoczęcia badania)

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LUKASZ_7 napisał:

Jest to badanie dodatkowe - ponowne sprawdzenie usterek.

Nie jest to badanie okresowe.

 

9 minut temu, IVVO napisał:

program sam poda co robić - nie trzeba nic wybierać 

Trzeba wybrać czy ma to być kontynuacja badania okresowego czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzućcie screena jak robicie.

 

danielq539 więc jak: NIE, jest to badanie okresowe czy: NIE JEST to badanie okresowe ?

jest czy nie ?? bo ja uważam, że nie

Edytowane przez LUKASZ_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LUKASZ_7 napisał:

tam wybiera się dodatkowe - sprawdzenie usterek 

Jak można wybrać dodatkowe skoro wykonujesz OBT? Jakim cudem przy sprawdzeniu usterek wyznaczasz termin następnego badania?

Przed chwilą, LUKASZ_7 napisał:

danielq539 więc jak: NIE, jest to badanie okresowe czy: NIE JEST to badanie okresowe ?

jest czy nie ?? bo ja uważam, że nie

Program pyta czy bieżące badanie ma być kontynuacją badania okresowego, któro zakończyło się wynikiem negatywnym. Może być taka sytuacja, że po mino wyniku negatywnego klient przyjedzie na badanie np. haka a nie na badanie poprawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LUKASZ_7 napisał:

pracuje jeszcze na innym programie ITS

nie wiem na jakim, ale ja pracuję na programie ITS "Patronat" i tam nie ma dodatkowe - sprawdzenie usterek, natomiast jest "Ponowne sprawdzenie usterek...", niemniej w takim przypadku wybieram Okresowe i dopiero w uwagach dopisuję, że jest to "Ponowne sprawdzenie do badania okresowego ...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norcom poprowadzi Ciebie "za rączkę" - czytaj komunikaty i potwierdzaj - typu "czy to badanie poprawkowe do badania nr... " - Tak - ustawi badanie jako okresowe i ustali sam termin od pierwszej wizyty gdzie było N

Zakładając że nie minęło 14 dni. Na Norcomie jak Sam nie namieszasz to program tego dział idealnie - pełna automatyka. A nawet jak namieszasz to program to zasygnalizuje

Edytowane przez IVVO
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że przyjęło się pospolicie, że jest to badanie poprawkowe to część diagnostów (a szczególnie młodych w zawodzie)  określa " PONOWNE SPRAWDZENIE USTEREK" jako Badanie Dodatkowe, a jest to dalszy ciąg Okresowego Badania Technicznego, w którym za pierwszym razem stwierdzono Usterki Techniczne kwalifikujące jako wynik N.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, LUKASZ_7 napisał:

wrzućcie screena jak robicie.

 

- my robimy:

 

1 godzinę temu, LUKASZ_7 napisał:

no ok niby tak.

 

:ok ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LUKASZ_7 napisał:

wybiera się dodatkowe - sprawdzenie usterek 

Jak już to: "ponowne sprawdzenie usterek: hamulce" itd.  Z tym, że się tego nie używa bo program przestaje poprawnie wyznaczać termin kolejnego BT.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat po wpisaniu nr rej. pojazdu który dostał N i przyjechał przed upływem 14 dni  z automatu skraca termin następnego badania, i podświetla to na żółto

Ale żeby nie było tak kolorowo, to trzeba zostawić rodzaj badania okresowe, bo inaczej tego nie zrobi

Ja dopisuje w uwagach 

Badanie po usunięciu usterek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zbych1916 napisał:

Patronat po wpisaniu nr rej. pojazdu który dostał N i przyjechał przed upływem 14 dni  z automatu skraca termin następnego badania, i podświetla to na żółto

nie skraca tylko wyznacza na dzień rozpoczęcia obt za rok (ewentualnie dwa lata), a podświetla dlatego, żeby diagnosta się upewnił, że wyznaczona data NOBT jest poprawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cezary napisał:

(..)  niemniej w takim przypadku wybieram Okresowe i dopiero w uwagach dopisuję, że jest to "Ponowne sprawdzenie do badania okresowego ...."

I  tak ma to wyglądać , bo tylko przy badaniu okresowym można wyznaczyć termin następnego okresowego badania technicznego ( pomijając oczywiście specyficzny wyjątek )

11 godzin temu, jast napisał:

Dlatego, że przyjęło się pospolicie, że jest to badanie poprawkowe to część diagnostów (a szczególnie młodych w zawodzie)  określa " PONOWNE SPRAWDZENIE USTEREK" 

Czyżby na etapie szkolenia  kandydatów na diagnostów ta kwestia jest błędnie interpretowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.