Skocz do zawartości

Ponowne sprawdzenie usterek istotnych


vaandee

Rekomendowane odpowiedzi

W Patronacie uważajcie na TNBT przy kolejnej poprawce, w sytuacji gdy na pierwszej lub kolejnej poprzedniej był znowu negatyw. Program ustala termin od ostatniego BT z wynikiem N, a nie od pierwszego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z dodatkowymi czynnościami:

Jeśli zrobimy OBT z wynikiem N, później zrobimy "Inne czynności - HAK", to poprawkowe "zassie" z automatu ostatni wpis - "inne czynności..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - system zapyta czy to poprawkowe - podajesz że NIE - i przechodzi do wyboru z tabeli - np montaż haka - przy następnym wejściu znowu zapyta - czy to poprawkowe - TAK - i w tedy z automatu sam ustawia badanie na okresowe i termin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVVO każdy program jest inny, więc nie ma co generalizować.

3 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

tu nie ma takich wodotrysków

Czy ja wiem, czy to takie dobre? Te wodotryski w sensie. Lepiej jak diagnosta myśli co robi, bo wtedy mniej baboli sadzi. Owszem, upraszczanie interfejsów i opcji jest wygodne, ale zwalnia z myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się do tego co zapodał LUKASZ07 - a to skriny z Norcomu - automatyka systemu jest bardzo fajną rzeczą - a jeszcze lepsze jest to że jak przypadkiem coś namieszam - to system mnie pilnuje i podpowiada co zdup....em ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, IVVO napisał:

jeszcze lepsze jest to że jak przypadkiem coś namieszam - to system mnie pilnuje i podpowiada co zdup....em 

Jest wprost genialny bo termin OBT w ciągniku rolniczym z automatu wyznacza na rok. Rok produkcji też wyznacza w oparciu o datę pierwszej rejestracji.

Nie wiem czym @IVVO tak bardzo się zachwyca ale w mojej ocenie program jest raczej mierny i trzeba się mocno pilnować aby nie wdepnąć na jakąś minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2019 o 07:39, aboz napisał:

Program ustala termin od ostatniego BT z wynikiem N,

Bardzo logiczne, bo niby jak powinien ustalać Twoim zdaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla starych wyjadaczy zawodu diagnosty nie jest to żadną miarą jakaś niewiadoma, ale żeby mniej doświadczonym utrwalić i nie mieszać w głowach napiszę tak, żaden program nie ustala kolejnego terminu badania, on jedynie podpowiada (sugeruje), następny właściwy termin badania ustala diagnosta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo logiczne, bo niby jak powinien ustalać Twoim zdaniem ?
Tylko ustala tnbt od ostatniego wykonanego, a jeśli na poprawkowym było N, to na kolejnym termin powinien być liczony od pełnego okresowego.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy może ktoś napisze jak jest poprawnie wybierać z zakresu badania (po N) okresowe czy ponowne sprawdzenie usterek (skoro okresowe zakończyło się N to powinno być ponowne.....)

6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje stacja, w której te usterki stwierdzono.

Może źle myślę .........

Dzięki za podpowiedzi (pracuję na PATRONAT)

 

Edytowane przez pieter77
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jezyk polska trudna sztuka"

Dlatego, jeżeli wyłapane zostały usterki podczas badania okresowego, no to trzeba dokończyć to okresowe badanie. I po mojemu w rubryce zaświadczenia [Rodzaj badania, czynności] powinien się pojawić przymiotnik [Okresowe]. Reszta cudów w zależności od programu. I nie ważne co tam wyświetla się w danym momencie na ekranie, a ważne jest to, co trafia do rejestru i drukuje się na zaświadczeniu. Na cuda i cudawianki są przewidziane UWAGI gdzie można zapodać co sprawdzono, z jakiego powodu sprawdzono, z jakiego badania sprawdzono usterki... numer w rejestrze... i tak dalej. No taka prawda. A gniot słowotwórczy "ponowne sprawdzenie usterek" to jakiś "miszcz lingwista" zaiste wymyślił. Tak samo, jak durne pytanie o kraj poprzedniej rejestracji w aucie sprowadzonym. Jest okienko w zaświadczeniu dla kraju rejestracji, to po kiego pytać w DiP-ie o poprzednią rejestrację! A może jeszcze o poprzednią poprzedniej i przez wszystkie kraje, aż do rejestracji pierwszej. :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pieter77 napisał:

jak jest poprawnie wybier

Robię też w Patronacie jako ponowne sprawdzenie. Nie wiem czy dobrze czy źle ale w CEP zapisuje się poprawnie a i przy kontroli nic nikomu nie przeszkadza także dalej będę wpisywał "Ponowne sprawdzenie usterek"jakby to dziwnie nie brzmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ze zmiennikiem też robimy jako "ponowne sprawdzenie" a w uwagach wpisujemy do jakiego badania to sprawdzenie jest.

Też do końca nie wiemy czy dobrze czy źle ale skoro jest to sprawdzenie usterek stwierdzonych podczas okresowego - to raczej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej branży wszyscy robią dobrze. ;-)

A "ponowne sprawdzenie zespołów i układów" może dotyczyć również badania dodatkowego. I tu dopiero może zacząć bigos się robić, bo jak okresowe pozytywne, to dlaczego bez wpisu do dowodu. Ktoś powie, to może wygodniej było zacząć proces badań od dodatkowego i tu się kłania ta niezależność dodatkowych od okresowych. To mieszanie po przepisach, po programach, po cepikach wcale nie ułatwia życia. :?

Osobiście nie znam patentu jak zgrać okresowe pozytywne z dodatkowym negatywnym dla nauki jazdy lub taksówki wykonywanych pod osobnymi wpisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Osobiście nie znam patentu jak zgrać okresowe pozytywne z dodatkowym negatywnym

Na to chyba nikt odpowiedzi konkretnej nie ma i nie zna. Osobiście zawsze zaczynam od dodatkowego (np.L,Taxi) i jak na negatywnie wychodzi to OBT nie ruszam.  Dobrze czy źle nie wiem, ale od lat się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2019 o 12:38, danielg539 napisał:

Jest wprost genialny bo termin OBT w ciągniku rolniczym z automatu wyznacza na rok.

No i widzisz - pojechałeś Norbertowi " po plecach" - aktualizacja i wszystko poprawione - z automatu określa terminy badań w/g pojazdu rok/dwa/pół roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam.

Jeżeli robię badanie po negatywie i było powiedzmy cztery usterki to czy mogę za ponowny przegląd wziąć 21 złotych. Czy jest to uregulowane w przepisach że za każdą usterkę muszę pobrać opłatę wg cennika. jak wy to robicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2

Ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych w zakresie:

 

2.1

skuteczności i równomierności działania hamulców

20,00

2.2

skuteczności działania hamulców tramwaju

120,00

2.3

skuteczności działania hamulca elektrodynamicznego trolejbusu

50,00

2.4

ustawienia i natężenia świateł drogowych i świateł mijania

14,00

2.5

połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu

20,00

2.6

toksyczności spalin

14,00

2.7

poziomu hałasu

20,00

2.8

geometrii kół jednej osi

36,00

2.9

działania amortyzatorów jednej osi

14,00

2.10

wszystkich innych usterek łącznie

20,00

Zapis mówiący o pobieraniu opłaty za wykonane czynności był ostatnio cytowany.

21zł jest za usterki wyżej  nie wymienione.

Edytowane przez DARIO64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czy do skuteczności i i równomierności zalicza się zużycie klocka i zużycie tarczy>??  

Kwestia jak to robicie jak ktoś ma 4 usterki:  i co wszystko na papier wrzucacie  i potem prawie 80 pln za ponowny przegląd. Klient mówi mi ze już nigdy tu nie przyjedzie więcej. \

kwestia czy pójdę do więzienia jak pisze wszystko ale to wszystko każdą usterkę na papier i nawet jak ma gość 15 usterek bo i takie przypadki miałem to za ponowny przegląd biorę 21 i tyle w temacie. Czy można się do tego dowalić i kto może się do tego czepić>??

swoją drogą taka sytuacja. 

przegląd negatywny. 6 usterek.   jedna usterka na zaświadczenie wpisana z negatywem  a reszta na odwrocie strony.  żeby klient zapłacił za ponowny mało plnów.  No i klient przyjeżdża na ponowny i usunął usterkę wypisaną na zaświadczeniu. te co z tyłu wypisane to nie  nie zrobione.  chłop mówi dawaj pozytywny bo usunąłem usterką tę co mam w zaświadczeniu,  a to co z tyłu to ja nie wiem co to jest. Ale może zapytamy starosty albo gdzieś indziej to zgłoszę> czy to jest poprawnie zrobione.  

albo chłop naprawi dwie usterki i mówi że resztę zrobi jak wujek Zenek wróci z wakacji.

takich sytuacji chce uniknąć wiec pisze wszystko na papier i przynajmniej wiem że zrobione wszystko co w zaświadczeniu wskazuje. 

A ile z tego potem kasy jest pobrane to czy jest to wielki problem>??

a jeszcze:

wycieki z silnika nie pasują do powyższej listy ponowne sprawdzenie , wyciek z układu hamulcowego też. rozerwana osłona przegubu też, brak katalizatora, też, spalone żarówki i można wiele dalej wypisywać

czyli mogę robić jak robiłem dotychczas czy nie>??

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez mpkloy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mpkloy napisał:

czyli mogę robić jak robiłem dotychczas czy nie>??

Zawsze możesz robić jak uważasz, skoro nie chcesz robić zgodnie z przepisami, a przepis jest tu jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wszyscy rzekomo prawilni robią tak zgodnie z literą prawa każde badanie>??

Ja chciałem się dowiedzieć czy coś mi grozi za to i kto może mi coś w tej kwestii powiedzmy zrobić cokolwiek>??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mpkloy napisał:

Ja chciałem się dowiedzieć czy coś mi grozi za to i kto może mi coś w tej kwestii powiedzmy zrobić cokolwiek>??

Nadzór podczas kontroli po wychwyceniu nieścisłości jest władny do odebrania uprawnień. Ale to może być tylko początek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.