Skocz do zawartości

przyblizony czas trwania badania technicznego auta do 3.5T


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnych norm nieokreślono ! Zresztą trudno by to było, gdyz skala problemów (rzuć okiem na forum ) jaka nas spotyka jest naprawde szeroka ! Czasami trzeba nawet głupi numer silnika poszukać i z czyszczeniem rozbiórką kilku elementów robi się godzinka, a miałem sytuacje, że przeciągło się trzy godzinki !Robimy co do nas należy, a nie patrzymy na czas ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    17

  • berecik

    8

  • KACZY

    5

  • OLEK

    3

A czy nie "chodzi" o to w pytaniu - czy można udowodnic że np w ciągu 2 godzin otwarcia SKP można wykonać 15 badań tech pojazdów??

bo jeśli mozna udowwodnic że nie - to cofa się uprawnienia diagnoście i stacji!!! :twisted:

[i dla mnie to pytanie ma taki podtekst -obym się mylił]

a co do odpowiedzi - to myślę ze 20 min na pojazd [takie normalne badanie - standardowo bez utrudnień] to tak w sam raz wystarczy :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYDAJE MI SIĘ ŻE ZASADY ZATRUDNIANIA DIAGNOSTÓW POWINNY BYĆ UREGULOWANE PRAWNIE.ZATRUDNIANIE DIAGNOSTÓW NA PROWIZJĘ JEST NIPOROZUMIENIEM.JAKOŚ NIE MOGĘ SOBIE WYOBRAZIĆ. ŻE DIAGNOSTA ZATRUDNIONY NA TYCH ZASADACH JEST CHOĆ W MIARĘ OBIEKTYWNY.Z RESZTĄ CHYBA WŁAŚNIE O TO CHODZI SZEFOM. KTÓRZY UŻYWAJĄC TEGO NARZĘDZIA MOGĄ BYĆ SPOKOJNI O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W PRZECIWIEŃSTWIE DO DIAGNOSTY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wskazaliście żaden przepis prawny nie określa czasu trwania badania. Jest za to określony zakres badania wraz z czynnościami jakie diagnosta jest zobowiązany wykonać. Biorąc pod uwagę wyliczenia można w przybliżeniu powiedzieć, że licząc od momentu wjazdu pojazdu na stanowisko poprzez wykonanie wszystkich czynności określonych w Dz. U. Nr 227 poprzez wprowadzenie danych do komputera, wydrukowanie zaświadczenia i skasowanie opłaty po wyjazd z stanowiska kontrolnego 1 diagnosta musi poświęcić minimalnie 25 minut a z pomocnikiem (wpisującym dane do komputera i kasującym) 20 minut. Tyle wyliczenia. Diagnosta przy mnie badanie okresowe robi w 40 minut ale dochodzi do tego stres, gdyż na koniec zadaje pytanie czy zakończył Pan badanie? Wtedy z reguły diagnosta przypomina sobie jeszcze o paru czynnościach. Z pomocniekiem okresowe diagnosta zrobił w 28 minut.Zapraszam do ściągnięcia sobie z działu współpraca z jednostkami nadzoru protokół oceny pracy diagnosty.

Średnio w ciągu 8 godzin jeden diagnosta może zatem wykonać 16 badań okresowych. Wiadomo, że na niektóre dodatkowe poświęci 10 minut a na pierwsze 45 minut z geometrią.

Diagnosta nie jest karany za przekroczenie czasu bo on nie jest ustawowy tylko za nie wykonanie wszystkich czynności, które udokumentuje kontrolujący.

Wiadomo, że jest to sugestia dla nas pod jaką stacją stanąć z policją i kamerą jak za dużo badań robi stacja, a przy tym nie daje negatywnych wyników.

Pamiętajcie o najważniejszym kontrolujący poatrzy na wydruk rejestru kto faktycznie podpisuje się pod badaniem. Jest to istotne gdy badanie robi 2 diagnostów a w ciągu całego dnia tylko 1 swoimi hasłami podpisje badania. Wtedy muszą się zmieniać np. 1 wprowadza 16 badań a drugi kolejne 16 badań i wtedy w ciągu dnia wyjdzie nam orientacyjnie od 6-21 około 36 badań (na 2 zmiany) i tylu dziennie Wam życzę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile się badań robi na stacjach odpowiednio podchodzących do Klienta i pojazdu - wiemy wszyscy. I wiemy też - niestety - jak wyglądają SKP będące fabryką pieczątek w dowodach rejestracyjnych ...

Ale zmienia się to troszkę, zmienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tych ostatnich naglosnionych przypadkach typu CZESTOCHOWA zacznie sie .....oj bedzie sie dzilo. a najbardziej dociekliwi i rzadni sensacji sa....no kto powie ?.....tak .dziennikarze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - może niedługo będzie jakaś nowa WATERGATE ? W końcu to dziennikarze tą sprawę wyciągnęli na światło dzienne ... Tylko demokracja tam jest jakby inna - mam wrażenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa jest taka, że jeśli diagnosta będzie robić za mało badań i bedzie "upierdliwy" napewno pracodawca go wymieni ! Pracodawca nic nie traci a kolejnych diagostów szybko poszuka ! Panowie nie czarujmy się jest to nic innego jak lawirowanie pomiedzy oczekiwaniami pracodawcy a prawem !Jest to smutne, ale prawdziwe ! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczciwi nie nadają się na diagnostów. żadne prawo nas nie chroni a wymagania coraz większe

 

[ Dodano: 15-06-2005, 14:46 ]

jeżeli diagnosta nie będzie pracownikiem urzędu z dobrą pensją to nie będzie porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystkie stacje powinny być państwowe, a diagnosta poeinien być urzędnikiem. Tylko z drugiej strony jak popatrzę na wynagrodzenia urzędnicze niższego szczebla to za co ja bym wyżył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w pełni się z wami zgadzam choć sytuacja z "dostępem" do diagnostów zaczyna się zmieniać. Co prawda w wiekszych agromeracjach jest łatwiej znaleść diagnostów(odsyłam do strony www.patronat.pl zakładka praca) ale i to z czasem się zmieni a to wszystko za sprawą egzaminów organizowanych przez TDT.Moi dwaj koledzy ukończyli kurs dwa miesiące temu. Pierwsze podejście oblane a na dodatek po zapisaniu się i wysłaniu pieniędzy na kolejne dwa terminy wyznaczone przez TDT na następny dzień po ich ogłoszeniu zostali zakwalifikowani dopiero na koniec lipca.a tak na marginesie dodam,że na trzydzistu zdających zaliczyło tylko pięciu.W obecnej sytuacji nie tak łatwo zostać diagnostą i być może to spowoduje podniesienie prestiżu naszego zawodu na tyle , że szefowie zaczną nas troche bardziej szanowac i liczyć z naszym zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zdążyli zostać diagnostami przed wejściem nowych przepiów - na starych zasadach. Trzeba być przewidującym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze dla podniesienia prestizu diagnosty powinnismy sie jednoczyc jakos np zakladajac sekcje diagnostow czy cos w tym stylu.przeciez troche nas jest -Panowie. Razem zawsze można wiecej. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co.Kiedy zaproponowano mi pracę diagnosty myślałem,że złapałem Pana Boga za nogi tym bardziej, że miesiąc wcześniej straciłem pracę .Radość była przeogromna fajna praca nie narobisz się fizycznie.Niestety sielanka nie trwała zbyt długo .Nie potrafiłem przeciwstawić się "prośbą"(bo przecieżkazać mi nie może) szefa a poza tym chyba bardziej z wdzięczności pozwoliłem sobą manipulować.W końcu psychika zaczęła mi siadac wiecie nocne koszmary itd .Postawiłem sprawęna ostrzu noża wóz albo przewóz byłem w takim stanie że wolałem odejść niż dalej brnąć w to g.... Narazie jest tak jak być powinno cikawe jak długo. pewnie do następnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zazdroszczę :D

Zawsze co prawda będą szefowie tacy i owacy - ale powolutku to wszystko sie zmienia - przynajmniej takie mam wrażenie ...

Mylę sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja jest taka aby nałożyć na właścicieli SKP obowiązek posiadania uprawnien wiem że nie jest to prosta sprawa ba nawet nie realna ale fajnie było by zobaczyc jak im się ręce trzęsą trzymając pieczątkę nad dowodem czegoś co trudno nazwać pojazdem. może w ten sposób mając świadomość bezpośredniej odpowiedzialności zaczęliby myśleć głową a nie portfelem.

 

[ Dodano: 16-06-2005, 21:25 ]

zemsta jest słodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.