Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witajcie!

Na badanie techniczne przybyło mondeo mk4 z zaciskami i tarczami z Volvo XC90. 
Badanie na rolkach z wynikiem pozytywnym. 
Czy dozwolone są takie modyfikacje? Co myślicie na ten temat?

 

pozdrowienia

Napisano (edytowane)

A skąd o tym się dowiedziałeś? 

 

Edytowane przez adam1501
Napisano

 

Również jeżdżę mondeo i wiem, że są takie modyfikacje.

 

Napisano

Jak przyjedzie do mnie mk4 to będzie moje pierwsze pytanie....:

Czy przypadkiem nie ma Pan zacisków i tarcz od volvo XC90????:cool:

Napisano

:-)

no tak ale jak się sprawa ma w praktyce jak wiecie, że pojazd ma zmienione tego typu elementy?

Nie zwracać uwagi na takie modyfikacje?

 

Napisano
19 minut temu, fokus napisał:

Nie zwracać uwagi na takie modyfikacje?

Problem polega na tym, że większość diagnostów nie wyłapie modyfikacji o ile jest zrobiona z regułami sztuki. Większość modeli samochodów ma 2-3 a nawet i więcej wariantów układu hamulcowego i może być problem z oceną czy układ jest oryginalny czy zmodyfikowany.

  • Lubię 1
Napisano

No tak, ale istota pytania sprowadza się do jednego - co jeśli jednak już w ten czy inny sposób jednak będziecie wiedzieć, że dany podzespół jednak jest nie od tego auta?

Szczególnie w sytuacji, kiedy urządzenia diagnostyczne wykażą prawidłowe działanie?

Napisano
24 minuty temu, blakop napisał:

co jeśli jednak już w ten czy inny sposób jednak będziecie wiedzieć, że dany podzespół jednak jest nie od tego auta?

Dziś nic. No chyba, że stwierdzę fakt zamontowania słabszego elementu, który bez obciążenia może działać prawidłowo, a pod znacznym nie zadziała. Jak się przepisy zmienią, wyślę na SKP pod patronatem TDT. Tam mu wykonają DBT ZK po wymianie elementów mających wpływ na bezpieczeństwo lub ochronę środowiska.

Napisano

A jak wiadomo Ford był właścicielem Volvo, więc pewnie i części są zamienne. 

Napisano
6 godzin temu, blakop napisał:

co jeśli jednak już w ten czy inny sposób jednak będziecie wiedzieć, że dany podzespół jednak jest nie od tego auta?

Póki co zmiany konstrukcyjne są dozwolone a potwierdzone badaniem muszą być tylko te, które powodują zmiany parametrów zawartych w DR to zmiany w układnie hamulcowym należy uznać za dopuszczalne. Może kiedyś doczekamy takich czasów, że będzie jak u Niemców, gdzie nawet zmiana rozmiaru ogumienia czy zmiana wysokości zawieszenia jest odnotowywana w DR.

  • Lubię 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.