fokus Napisano 6 Sierpień 2018 Napisano 6 Sierpień 2018 Witajcie! Na badanie techniczne przybyło mondeo mk4 z zaciskami i tarczami z Volvo XC90. Badanie na rolkach z wynikiem pozytywnym. Czy dozwolone są takie modyfikacje? Co myślicie na ten temat? pozdrowienia Cytuj
adam1501 Napisano 6 Sierpień 2018 Napisano 6 Sierpień 2018 (edytowane) A skąd o tym się dowiedziałeś? Edytowane 6 Sierpień 2018 przez adam1501 Cytuj
fokus Napisano 6 Sierpień 2018 Autor Napisano 6 Sierpień 2018 Również jeżdżę mondeo i wiem, że są takie modyfikacje. Cytuj
keymil7 Napisano 6 Sierpień 2018 Napisano 6 Sierpień 2018 Jak przyjedzie do mnie mk4 to będzie moje pierwsze pytanie....: Czy przypadkiem nie ma Pan zacisków i tarcz od volvo XC90???? Cytuj
fokus Napisano 6 Sierpień 2018 Autor Napisano 6 Sierpień 2018 no tak ale jak się sprawa ma w praktyce jak wiecie, że pojazd ma zmienione tego typu elementy? Nie zwracać uwagi na takie modyfikacje? Cytuj
danielg539 Napisano 6 Sierpień 2018 Napisano 6 Sierpień 2018 19 minut temu, fokus napisał: Nie zwracać uwagi na takie modyfikacje? Problem polega na tym, że większość diagnostów nie wyłapie modyfikacji o ile jest zrobiona z regułami sztuki. Większość modeli samochodów ma 2-3 a nawet i więcej wariantów układu hamulcowego i może być problem z oceną czy układ jest oryginalny czy zmodyfikowany. 1 Cytuj
blakop Napisano 7 Sierpień 2018 Napisano 7 Sierpień 2018 No tak, ale istota pytania sprowadza się do jednego - co jeśli jednak już w ten czy inny sposób jednak będziecie wiedzieć, że dany podzespół jednak jest nie od tego auta? Szczególnie w sytuacji, kiedy urządzenia diagnostyczne wykażą prawidłowe działanie? Cytuj
aboz Napisano 7 Sierpień 2018 Napisano 7 Sierpień 2018 24 minuty temu, blakop napisał: co jeśli jednak już w ten czy inny sposób jednak będziecie wiedzieć, że dany podzespół jednak jest nie od tego auta? Dziś nic. No chyba, że stwierdzę fakt zamontowania słabszego elementu, który bez obciążenia może działać prawidłowo, a pod znacznym nie zadziała. Jak się przepisy zmienią, wyślę na SKP pod patronatem TDT. Tam mu wykonają DBT ZK po wymianie elementów mających wpływ na bezpieczeństwo lub ochronę środowiska. Cytuj
Mecher Napisano 7 Sierpień 2018 Napisano 7 Sierpień 2018 A jak wiadomo Ford był właścicielem Volvo, więc pewnie i części są zamienne. Cytuj
danielg539 Napisano 7 Sierpień 2018 Napisano 7 Sierpień 2018 6 godzin temu, blakop napisał: co jeśli jednak już w ten czy inny sposób jednak będziecie wiedzieć, że dany podzespół jednak jest nie od tego auta? Póki co zmiany konstrukcyjne są dozwolone a potwierdzone badaniem muszą być tylko te, które powodują zmiany parametrów zawartych w DR to zmiany w układnie hamulcowym należy uznać za dopuszczalne. Może kiedyś doczekamy takich czasów, że będzie jak u Niemców, gdzie nawet zmiana rozmiaru ogumienia czy zmiana wysokości zawieszenia jest odnotowywana w DR. 1 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.