Skocz do zawartości

ZMIENIONY RODZAJ SILNIKA


Tomek8340

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest pytanie,  rok temu  było zrobione badanie okresowe pojazdu  gdzie został zmieniony silnik z d na p

 Najprawdopodobniej diagnosta na badaniu nie zwrócił na to uwagi i została wbita pieczątka w dowód. W tej chwili klient chciałby zmienić dowód rejestracyjny i poprawić dane,  jak to ugryźć ? Czy robić zmiany konstrukcyjne ?  Jak byście coś  takiego rozwiązali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie zmiany konstrukcyjne. Jak silnik o większej mocy niż poprzedni dodatkowo mocniejsze hamulce. I żądał bym na to opinii rzeczoznawcy z wyliczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to przypadek, że moc i pojemność jest taka sama, zmienia sie tylko rodzaj silnika z d na p.

Po mojemu tez pasowałoby zrobić zmiany konstrukcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek8340 napisał:

AKURAT TO PRZYPADEK ŻE MOC I POJEMNOŚC JEST TAKA SAMA ZMIENIA SIE TYLKO RODZAJ SILNIKA Z D NA P

PO MOJEMU TEZ PASOWAŁOBY ZROBIĆ ZMIANY KONSTRUKCYJNE

Moc i pojemność takie same ? Jeśli tak to może nie był wymieniany silnik tylko źle wpisany rodzaj paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w KP co jest napisane, jeśli wydana ?

A może telefon do WK bo rzeczywiście błąd przy wpisywaniu ?

Telefon do producenta, przedstawiciela, salonu ?

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Tomek8340 napisał:

Po vinie pokazuje ze to był Diesel A teraz jest benzyna. Musialabyc zmiana. Teraz trzeba to prostować jakoś  

 

3 godziny temu, Tomek8340 napisał:

JAK BYŚCIE CÓŚ  TAKIEGO ROZWIĄZALI ?

 

W taki upał bez końca tak można wodę lać... 

W przedstawionym do badania pojeździe stwierdzono, że zamontowany silnik to jednostka czterosuwowa wolnossąca/turbodoładowana zasilana olejem napędowym/benzyną o pojemności/ mocy maksymalnej osiąganej przy prędkości obrotowej... 

Silnik osadzono w miejscach mocowania przewidzianych/nie przewidzianych przez producenta... i tak dalej.

Układ wydechowy pojazdu wyposażony w elementy oczyszczania spalin takie jak...

 

 

 

Pod warunkiem, że pewne wszystko, co nie! ;-) 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z koncernu PSA faktycznie 1.6 benzynowy o mocy 72kW, 88kW i 1.6 wysokoprężny o mocy 55kW, 66kW, 84kW

11 godzin temu, Tomek8340 napisał:

że moc i pojemność jest taka sama

z tego co wyżej raczej to nie wychodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomek8340 napisał:

 tej samej mocy zarówno na D i P 

Mocy w przypadku 1.6TD to na pewno bo pojemnościami,  troszeczkę się różnią...... ale przecież to nie apteka....:wink: golf.pdf

22 godziny temu, Mecher napisał:

A w KP co jest napisane

W tym wieku pojazdu to KP .... chyba nie była wydana, a tak ogólnie to w KP jest okienko odnośnie rodzaju zasilania?. Bo jak ma gaz, hak  to w adnotacjach urzędowych KP można odczytać.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, blakop napisał:

Może coś mylę, ale wydaje mi się że były to silniki o pojemności 1997 i mocy coś ok. 100. Raczej mówimy o autach sprzed ok.10 lat.

Dobrze kojarzysz, bo przy tej pojemności zarówno diesel jak i benzyna mogły mieć 140 KM (103 kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff - pocieszyłeś mnie, że coś jeszcze pamiętam :)

I tam faktycznie było to co do joty to samo - bo w tych golfikach to tylko tak ogólnie 1.6, ale nie są to identyczne pojemności (1595/1588).

 

20 godzin temu, leski66 napisał:

W tym wieku pojazdu to KP .... chyba nie była wydana

A dlaczego? Nie wiek, a data rejestracji w RP decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, blakop napisał:

data rejestracji w RP decyduje.

O dacie myślałem..., a oczywiście wpisałem wiek, który oczywiście nie ma z tym nic wspólnego... mój błąd, dzięki za czujność:$

 

20 godzin temu, leski66 napisał:

to w KP jest okienko odnośnie rodzaju zasilania?

może mi Ktoś na to odpowiedzieć? Nie mam na tę chwilę KP, żeby zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.