Skocz do zawartości

kula haka


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2018‎-‎08‎-‎14 o 15:12, IVVO napisał:

2-3 zatrzymane w roku za hak przysłaniający TR - podstawa art. 60 pkt 1

a na dodatkowe  badanie techniczne za usterki OKRD  czy też okresowe  ma przyjechać z kulą zamontowaną czy zdemontowaną ?  i zamykamy kółko . przepis powinien być jasno sprecyzowany ( nie tylko ten przepis )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2018 o 08:29, IVVO napisał:

Art. 60. 1. Zabrania się:  

1) używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim; 

2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne

3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic

 

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

a na dodatkowe  badanie techniczne za usterki OKRD  czy też okresowe  ma przyjechać z kulą zamontowaną czy zdemontowaną ?  i zamykamy kółko . przepis powinien być jasno sprecyzowany

 

Weź Punto II z hakiem i sam sobie odpowiedz,,,

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie tak dawno "ktoś" polemizował ze mną, że to "sprawa marginalna" .dotyczy "niewielu pojazdów" -  nie mam miejsca na załączniki więc link do tego ca napisał Janusz

https://www.olx.pl/oferta/fiat-punto-ii-lpg-2004-r-hak-CID5-IDsaRXN.html

https://gratka.pl/motoryzacja/renault-clio-iv-tce-navi-alu-hak/ob/3162869?oferta-archiwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, IVVO napisał:

A nie tak dawno "ktoś" ...

Jak już to z dużej litery, No chyba, że cierpisz na  jakąś dysfunkcję to ten "Ktoś" przeboleje :-P

A zdania nie zmieniam, bo i radary zdjęć z poziomu gruntu nie robią, wiec w tym clio jakoś nie zasłoni. I ile tych punto z hakiem jeżdzi, że to "taki masowy" problem ?

Jakoś sobie nie przypominam by przez moje ręce przechodził taki "punto z hakiem", więc dla mnie to marginalna sprawa. 

Może w twoich okolicach, to duży problem, nie wnikam, dla mnie to mało istotne. I problem policji z identyfikacją pojazdu na takim zdjęciu nie jest moim zmartwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mecher napisał:

Jakoś sobie nie przypominam by przez moje ręce przechodził taki "punto z hakiem"

Dlaczego miałbyś pamiętać takie pierdoły, skoro dla Ciebie to nie problem, a w ogóle to każdy przepis można obejść tłumacząc sobie jakie to mało ważne i nieszkodliwe,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mecher  punkt nieistotności tego zagadnienia może leży w ilości przeglądów  które wykonujesz. Ja mam miedzy 9 a 10tyś rocznie i średnio 2-3 razy w tygodniu klient demontuje hak który przysłania TR. Wiec w moim przypadku to jakiś tam procent ogółu.  I nie czepiajmy się tego radaru bo to tylko taki przykładzik. PoRD mówi wyraźnie że w polu TR nie ma prawa się nic znajdować więc respektujmy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kuśwa ... ktoś te haki homologuje by było zgodnie z przepisami. Więc co mi do tego jeśli ma homo. Niech się wezmą za instytucje przeprowadzające badania homologacyjne skoro hak według ciebie zasłania tablice. Chcesz być bardziej papieski od papieża twoja sprawa. 

A jak hak ma homo jest odpowiednio zamontowany, podpięty i nie jest demontowalny (np. nieszczęsne Punto- dałeś jako przykład) to co czynisz, dajesz N ? A jeśli tak to na jakiej podstawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szacun, ale są takie elementy w samochodzie jak drzwi, klamki, zawiasy, anteny, zewnętrzne lusterka, hakowe kule i holownicze zaczepy. Zaiste znajdą się gdzieś wytyczne dlaczego rura wydechowa nie wystaje spod podwozia jak to dawniej wyzierała. Czy trzeba komuś tłumaczyć dlaczego wydech w traktorze sterczy w pionie?! 
Są przepisy, które zezwalają pewnym elementom na wystawania poza obrys i koniec. Hak, niestety, do tego zbioru nie należy.
No nawet dyszel w wozie drabiniastym był demontowalny, bo jak koń nie był zaprzęgany, to ino dzieciory się na nim huśtały. :evil:
A co do czytelności tablicy, to ona ma być wyraźnie widoczna z każdej pozycji, a nie bardziej z lewa, z prawa lub w pionie na skos... Mowa o tylnej tablicy, dla której opracowano specjalne przepisy co do miejsca jej umieszczenia.
Ciekawe dlaczego takie światełko jest na elastycznym pałąku, co? ;-)
lampa-obrysowa-na-wysiegniku-lewa.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adam1501 napisał:
16 godzin temu, IVVO napisał:

Ja mam miedzy 9 a 10tyś rocznie

A ile stanowisk macie? 

Pewnie jedno Okręgowe, to kolega IVVO nieźle pewnie zarabia , bo z moich takich luźnych wyliczeń wychodzi, że kolega robi dziennie powyżej 30 badań dziennie brawo to jest norma?

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wacek napisał:

powyżej 30 badań dziennie

Znam  SKP gdzie to jest przysłowiowa "bułka z masłem".:icon_wink:

 

 

zaraz...zaraz a jaki był temat?

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie zamieniajcie się w organa kontroli i nie dociekajcie kto ile robi badań, napisał @IVVO ok 10 tyś, należy przyjąć do wiadomości i tyle, a co do pytań o ilość stanowisk i wysokość zarobków, uważam za zupełnie niestosowne. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych zainteresowanych - tak pracuję na jednym kanale - normę 40 minut mam w głębokim poważaniu - badanie trwa tyle ile ma trwać - kawę i śniadanie konsumuję przy klientach i nie robią z tego żadnego problemu, bo widzą że cały czas zapir... na kanale, średnio mam 30 pojazdów dziennie i jak jest duża kolejka to dzwonię po zmiennika i pracujemy na dwie ręce  - nie jestem "pocztą" tylko ciężko pracującym człowiekiem, na forum jestem rzadko bo nie mam czasu 

W międzyczasie - szkolę narybek diagnostyczny przed egzaminem praktycznym, odpowiadam na pytania klientów diagnostów /a mam ich w telefonie za 150 / więcej niż   uczestniczących w forum użytkowników aktywnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klientki jak wiesz mają u mnie "molestowanie w pakiecie"  a szczególnie te między 8-9 punków i najlepiej bez hamulców, a jeszcze lepiej bez zahamowań ? Soryy ale jakaś hierarchia musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

41:30

He...he :smile: Szkoda, że taka "wisienka na torcie" tylko..... przy pełnym przeglądzie. A co z vatem, hakiem... itp?:silent:

PS. Przepraszam nie mogłem się powstrzymać... (bo przecież i tak nie na temat):oops: Miłej soboty Wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę osobiście scenę z filmu "Francuski numer"

- Da się zrobić przegląd?

- Jak się da, to się da

:)

 

A tak wracając do tematu.

Właśnie wracam z zakupów. Pod lokalnym marketem było 9 samochodów. 3 z nich z hakiem (30% zatem). każdy z haków był niedemontowalny, auta z wyjątkiem jednego (stary SHARAN) w miarę nowe, wszystkie z aktualnym przeglądem... Więc o co chodzi?

Czy Wy za bardzo gówna na atomy nie rozbijacie?

I potem wychodzą takie dziwolągi jak z tym nr VIN... Numer 100% legal, ale diagnosta wariuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blakop napisał:

wszystkie z aktualnym przeglądem.

przepraszam, że zapytam, domniemanie, czy sprawdziłeś ludziom na parkingu dr? ;)

ale co do tego, to pełna zgoda :

Cytat

Czy Wy za bardzo gówna na atomy nie rozbijacie?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - dyskretnie sprawdziłem @cezary

Bo w Niemczech gdzie mieszkam ważność przeglądu jest przybita w formie naklejki na tablicy rejestracyjnej. Wszystkie były ważne. Nawet świeże bym powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet EKG ONZ NR 55 odnoszące się do urządzeń sprzęgających zezwala na haki które nie są demontowane więc nie wiem gdzie tutaj szukać problemów. Co najwyżej pojazdy w których hak zasłania światło przeciwmgłowe lub tablicę rejestracyjną to wtedy jakieś problemy można robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.