Skocz do zawartości
Konrad95

Diagnosta za granica jak zostać?

Rekomendowane odpowiedzi

Konrad95

Witam, 

Chciałbym kolegów diagnostów zapytać bo nigdzie nie moge sie dowiedzieć jak zostać diagnostyką np. W Niemczech lub Austrii lub innych krajach unii europejskiej. Czy trzeba zrobić uprawnienia w danym kraju czy wystarczy przetłumaczyć Polskie uprawnienia. I czym się różni praca na stacjach diagnostycznych od Polskich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cezary

bez obrazy, ale poproś moderatora (sam już nie edytujesz) o poprawę tego Twojego wpisu ponieważ nie wygląda to najlepiej, a czyta się jeszcze gorzej. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Tu masz wymagania z Niemiec https://www.gesetze-im-internet.de/stvzo_2012/anlage_viiib.html   Przetłumacz Google 

Przepisy dotyczące zezwoleń na ruch drogowy (StVZO) 
Załącznik VIIIb  (załącznik VIII, numery 3.1 i 3.2) 
Uznanie organizacji monitorujących

3
Wymagania dla inżynierów testowych (PI)
 
Organizacja monitorująca może powierzyć osobom, które ją tworzą, wykonanie HU i SP, jeśli to zrobią
3.1
co najmniej 23 lata,
3.2
są psychicznie i fizycznie sprawni i niezawodni,
3.3
podjęte prawo do prowadzenia pojazdów wszystkich klas z wyjątkiem klasy D i D1 mają i nie ma zakazu, zgodnie z § 25 ustawy Prawo o ruchu drogowym lub § 44 Kodeksu karnego przeciwko nim lub prawa jazdy zgodnie z § 94 kodeksu postępowania karnego w areszcie, zapewnione lub zajęte,
3.4
jak edukacja, badania mechanicznego przedziału komory motoryzacyjnym i elektrotechniki pomyślnie zakończony w miejscu objętym niniejszym rozporządzeniu lub uznanym za równoważne uniwersytetu lub publiczne lub uznawanych przez państwo University of Applied Sciences,
3.5
uczestniczyli w co najmniej sześciomiesięcznym szkoleniu, które spełnia wymagania planu szkolenia, opublikowanego przez Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastrukturę Cyfrową za zgodą najwyższych władz Landu w Verkehrsblatt; okres szkolenia może zostać skrócony do trzech miesięcy, pod warunkiem wykazania pełnoetatowej działalności zawodowej trwającej co najmniej trzy lata w charakterze eksperta od pojazdu;
3.6
ich kompetencje zawodowe poprzez badania zgodnie z postanowieniami §§ 2 do 14 rozporządzenia wykonawczego Automotive ekspertów ustawa z dnia 24 maja 1972 (Federalny Dziennik Ustaw I, str. 854), ostatni (Artykuł 2 dekretu z dnia 7 stycznia 2011 r Gazette. I strona 3), z późniejszymi zmianami; § 2 ustęp 1 zdanie 2 ostatnie zdanie silnika napędzającego biegłego stosuje się odpowiednio; aby zarejestrować się do testu mogą być wykonywane tylko przez organizację monitorującą, która przeszkolony w punkcie 3.5 lub chce powierzyć realizację HU, SP i zmniejsza się po przejściu testów;
3.6a
nie są powierzane przez żadną inną organizację monitorującą,
3.6b
pełnoetatowej pracy jako eksperci w dziedzinie motoryzacji,
3.7
oraz jeżeli organ uznaniowy odpowiedzialny zgodnie z pkt 1 wyraził na to zgodę. §§ 9-17 ustawy o ocenie kwalifikacji zawodowych należy stosować odpowiednio.
3.8
(Usunięty)
3.9
Osoby, którym powierzono realizację HU i SP, określane są jako inżynierowie testowi w rozumieniu niniejszego Rozporządzenia.
3.10
Jeżeli osoby, którym powierzono realizację HU lub SP, nie będą dłużej spełniać wymogów uznawania od ponad dwóch lat lub nie będą należeć do organu kontroli technicznej lub organizacji monitorującej dłużej niż dwa lata, należy przeprowadzić szkolenie zgodnie z pkt 3.5 i badanie zgodnie z pkt 3.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Zwróćcie uwagę, że Niemiecki diagnosta musi mieć niemal pełne prawko, jak również następuje przedawnienie uprawnień i to już po dwóch latach. Oczywiście niekaralność również.

A podobno u nas jest łatwiej... Czyżby? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cezary

tylko to :

23 godziny temu, blakop napisał:

u nas

to gdzie? bo raz jest to w Polsce ( choć czasami padają różne określenia, najczęściej niezbyt szczęśliwe), innym razem tam gdzie mieszkasz (  chyba Niemcy), a może jeszcze gdzieś indziej. :what:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

OK - pisząc U NAS miałem na myśli kraj z którego pochodzę i z którym póki co w pełni się identyfikuję - czy z POLSKĄ. Przebywam w nim na tyle często, że ciągle czuję się jego mieszkańcem.

Formalnie jednak faktycznie mieszkam i pracuję na stałe od kilku lat w RFN. Co przyniesie przyszłość - nie wiem. Ale stąd pewne skróty myślowe. Jakby co zawsze możesz zapytać na priv jeśli nie będziesz pewien.

W Polsce natomiast pochodzę i mieszkam w sercu tego kraju, czyli w Wielkopolsce, natomiast faktycznie mój ostatni stały pobyt i formalności z tym związane w tym Kondominium był związane raczej z Pomorzem Gdańskim  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jast

A Czechy, Słowacja, Litwa ktoś coś wie, jak u nich jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30
Dnia 22.08.2018 o 09:57, jast napisał:

A Czechy, Słowacja, Litwa ktoś coś wie, jak u nich jest?

 

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że diagności są w przepisach lepiej traktowani niż u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.