Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
kurant2000

wystające elementy po za obrys pojazdu

Polecane posty

kurant2000

Jestem ciekaw co powiecie na takie wystające elementy po za obrys pojazdu. 

Takich pojazdów w naszym mieście jest niestety sporo.

 

fullsizeoutput_e9f.jpeg.e052a37375a6a37df7fcde38748f90fb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Wg Prezesa OSDS  z którym kiedyś prowadziłem dyskusje na ten temat takie elementy NIE WYSTAJĄ.

 

Można się kłócić, można i nie. Faktem jest, że np. elementy zaczepu dźwigu samojezdnego wiszące przed kabiną jakoś nikogo nie niepokoją np... Bagażnik z rowerami w tym wystającą kierownicą i innymi elementami rami też nikogo nie dziwi. Choć tylko jak chodzi o tył pojazdu. Bo już koledzy w kwestii zawieszenia roweru z przodu pojazdu właśnie te argumenty uważają za rażące...

 

I Bądź tu mądry? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66
23 minuty temu, kurant2000 napisał:

po za obrys pojazdu. 

Pytanie moje czy aby to "coś" po dobrej stronie pojazdu jest zamontowane ? Czy nie robi to różnicy ?Bo chyba mamy ruch lewostronny. Może coś się zmieniło...:wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Wskaż przepisy, że po lewej mogłoby być, a po prawej nie to Ci odpowiemy zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000

§ 39. 1. Części urządzeń zamontowanych na pojeździe, wystające poza obrys pojazdu, powinny być oznakowane pasa-mi barwy na przemian białej i czerwonej.

Czy to co widać na fotce można uznać za urządzenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66
21 minut temu, blakop napisał:

Wskaż przepisy,

Właśnie nad przepisem "pracuje":wink:. Ale... go nie ma.:confused: (jak na razie-głośno myślę). Do tej pory na skp na, której pracuję przyjeżdżały pojazdy z bagażnikiem bocznym, zamontowanym tylko z lewej strony ( i cały czas miałem przeświadczenie, że to tylko lewa strona). I dla tego,  pozwoliłem zadać to pytanie?

7 minut temu, kurant2000 napisał:

uznać za urządzenie? 

Niby bagażnik boczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Nawet jeżeli - to naklejenie czerwono białych nalepek załatwiło by sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ale oni, ci od tych patentów tłumaczą się tym, że te szklarskie konstrukce są integralna część pojazdu i dopiero to, co wystaje poza te bagażniki łapie się pod wystawanie poza obrys samochodu właśnie!  :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66

Jak faktycznie można nazwać to "coś" bagażnikiem bocznym (czyli zintegrowanym z nadwoziem pojazdy) to

cytat:

 8a. W przypadku gdy obciążony albo nieobciążony bagażnik został zamontowany na kuli urządzenia sprzęgającego albo zintegrowany z nadwoziem pojazdu, w sposób naruszający art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy, bagażnik powinien być wyposażony w:

1) światła, o których mowa w § 12 ust. 1 pkt 3-5, 7, 8, 12-14, spełniające wymagania określone w załączniku nr 6 do rozporządzenia;

9 minut temu, blakop napisał:

naklejenie czerwono białych nalepek

to jak by mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

 

Na fotce poglądowej jest to wyraźnie zaakcentowane pasami  na dole po prawej. ;-) 

 Nie ma co mieszać integracji bagażnika na rowery z cudawiankami szklarzy. ;-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000

Wątpię żeby ten pojazd miał fabryczne mocowania tego bagażnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66
3 minuty temu, Paprock napisał:

Nie ma co mieszać

Ale jest zintegrowany czy nie ?

 

zintegrować- połączyć, scalić, zjednoczyć, spoić (i nie ma mowy o -na stałe, trwale) "co nie":wink:

Edytowano przez leski66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
29 minut temu, leski66 napisał:

Do tej pory na skp na, której pracuję przyjeżdżały pojazdy z bagażnikiem bocznym, zamontowanym tylko z lewej strony

I tu się z kolegą zgadzam , bo przynajmniej taki pojazd nie zahaczy człowieka stojącego na pasach czekającego, aż ktoś łaskawy go przepuści.  

Zdjece2002.jpg

Edytowano przez kurant2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66
8 minut temu, kurant2000 napisał:

zahaczy człowieka

I dlatego wspomniałem o ruchu lewostronnym:wink:. I na tej jw.fotce są światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

I logika mówi OK!!!

J teraz tylko proszę o podstawę gdzie jest zapis że po tej stronie jest ok, a po tej niekoniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66
2 minuty temu, blakop napisał:

podstawę

I z tym niestety jest "słabo"- bo nic nie ma....:confused:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

No właśnie...

Może jakaś pouczająca rozmowa z klientem coby przełożył? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

Zamontowanie "bocznego bagażnika" pewnie sporo przekracza koszty nowej przyczepy ze stelażem ... 

 

145805432363.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000

Po co komuś taka przyczepa skoro może mieć założony boczny bagażnik. Z przyczepą nie będzie umiał zawracać i jeszcze czekają go dodatkowe opłaty typu OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Śmiechy śmiechami, ale co ustawa rzecze na temat ładunków wystających poza obrys, szczególnie te 23 centymetry poza boczny obrys. No i oczywiście czym, jak rolę odgrywa, jaką funkcję pełni ta bagażnikowa konstrukcja? Co tu jest wystającym poza boczny obrys ładunkiem, a co obrysem bocznym?

Do czego służą chorągiewki, a do czego te charakterystyczne tablice z pasami na skos barwy biało-czerwonej?

Szczegóły zawarte w artykule 61 wiadomej ustawy i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66
1 godzinę temu, Paprock napisał:

artykule 61 wiadomej ustawy

cytat:

Art. 61.

 2. Ładunek na pojeździe umieszcza się w taki sposób, aby:

   2) nie naruszał stateczności pojazdu;

A szyby-okna chyba trochę ważą "co nie":icon_wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jast

Może dlatego jest z lewej strony bo z prawej korzysta z drzwi bocznych?

  • Lubię 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
3 minuty temu, jast napisał:

Może dlatego jest z lewej strony bo z prawej korzysta z drzwi bocznych?

na pierwszej fotce jest z prawej strony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

No słucham. Jaki przepis zabrania drzwi z drugiej strony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000
1 godzinę temu, Paprock napisał:

ta bagażnikowa konstrukcja

Pytanie czy te pojazdy mają fabryczne punkty mocowania tej bagażnikowej konstrukcji, bagażniki dachowe w osobówkach mają takie otwory przewidziane przez producenta i tu ok, a nasz omawiany przypadek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.