Skocz do zawartości

Pojazd musi posiadać wycieraczkę tylnej szyby jeżeli była fabrycznie?


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, danielg539 napisał:

policjant się może pomylić i to bez konsekwencji 

I to jest niestety czy "stety" smutna prawda, a My jesteśmy przysłowiowymi "saperami":icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu właściciela pojazdu, poszedłbym na komendę Policji i  zażądałbym zwrotu DR, w związku z jego bezprawnym zatrzymaniem. A jak by mi go nie oddali, to napisałbym skargę na tego policjanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rewers napisał:

jak by mi go nie oddali

Pisałem tutaj (w tym temacie) o nakładce na pedał sprzęgła (klientce na "buzie" nie wydali niestety), bez zaświadczenia z DBT nie było rozmowy.

Szkoda, że nie zrobiłem skanu pokwitowania ( za duży "młyn" w ten dzień), ale skargę napisała. Podejrzewam , że rozejdzie się po......:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma przepisu na tylną wycieraczkę nie oznacza jesszcze, że można z nią robic co się komu podoba rzewnie.
Tam też zabrakło jasnych wytycznych co do szerokości, jednak sąd postąpił z rozumem zgodnie: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nsa-miedzy-samochodami-w-garazu-musi-byc-odpowiednia-odleglosc/xtt5h10 
Tu też jest za wiele na TAK dla wycieraczki, jak tam dla 90 cm, żeby odpuścić ją sobie.
Można samemu zrobić  zestawienie i porównać co jest na TAK, a co na NIE dla tej wycieraczki, co nie:
1. poprawia widoczność przez ramię,
2. poprawia widoczność w lusterku,
3. oczyszcza tylną szybę,
4. włącza się z automatu przy wstecznym biegu,
5. poprawia komfort użytkowania/podróżowania,
6. nie muszę się lampić w lusterka wsteczne zewnętrzne bo i tak nic nie widać jak leje, to sobie tylną wycieraczką tylną szybę przetrę i zobaczę czy coś za mną jedzie!
i tak dalej...

 

Potem robią wynalazki obcinając Maluchom dachy lub garażowo klepią rydwany: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/710-najdziwniejszy-pojazd/&do=findComment&comment=251024

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paprock napisał:

co jest na TAK, a co na NIE dla tej wycieraczki

Sześć razy na TAK? To chyba nie te czasy......., bo kiedyś to trzy razy na ...... "co nie":icon_wink:. A co do wycieraczki tylnej szyby,  to nie robię większych problemów.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie. Ot forumowe pogaduchy.

A co do nakładki, co do skargi, to też nie te czasy, że policjanci biorą się z kapusty. Oni też mogą posłużyć się choćby tym zdaniem: "wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności". A już o szeroko rozumianej prewencji, to nawet nie wspomnę. Gdzieżby rozpatrywali skargę z powodu nakładki. Czyżby klienta była nie teges i nie była w stanie sobie wyobrazić sytuacji, co by się stało, gdyby nóżka w szpileczce omsknęła się ze stalowego, zimnego śliskiego pedału bez nakładki!  :evil:

No żenada proszę pani, że pani pisze skargi, a my to przecież dla bezpieczeństwa, co nie. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

szpileczce omsknęła

I tak się tłumaczyli !, (a pedałek był "plastikowy"- czy tam z jakiegoś tworzywa) - oczywiście nowo wymieniony bez "nakładeczki" :icon_wink:. Zaświadczonko z dodatkowego załatwiło sprawę.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Paprock napisał:

4. włącza się z automatu przy wstecznym biegu,

niekoniecznie, w moim automat przy wstecznym  włącza tylną jak włączone są przednie, w przeciwnym razie nie, może mam półautomat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- oj to są tylko przykłady.

A swoją drogą niech ten od wycieraczki mądry ogrzewanie tylnej szyby sobie wyłączy. Polecam szczególnie w zimie przy siarczystych mrozach lub gołoledzi.

OK - ma garaż i nigdy, choćby na chwilkę pod markietem, pod chmurką auta nie zostawia. Ze skrobaczką wkoło non-stop zapier... lata!  :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2018 o 20:10, leski66 napisał:

może " panowie i panie z orzełkami" przekroczyli swoje kompetencje. I sprawa się rozchodzi jak do takiego pokwitowania podejść.;-)

Ja kiedyś napisałem w zaświadczeniu , że brak podstaw do zatrzymania DR, klient poszedł do Panów co zabrali DR, okazał badanie, odebrał dowód i temat się zakończył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kurant2000 napisał:

Ja kiedyś napisałem w zaświadczeniu

Powiem tak, że podobne myśli chodziły mi po głowie, ale klientka byłaby "tam"(komisariat) drugi raz, a i tak opłatę poprałem (nie chciałem się "szarpać") to wpisałem usterkę usunięto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.