Skocz do zawartości

Pojazd musi posiadać wycieraczkę tylnej szyby jeżeli była fabrycznie?


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd osobowy M1, kombi, fabrycznie wyposażony w wycieraczkę szyby tylnej.

 

Właściciel zdemontował mechanizm, wkleił zaślepkę.

 

Przy kontroli policji został mu zatrzymany dowód rejestracyjny za tą i jeszcze inną usterkę.

 

Pytanie brzmi jak w tytule, co do przedniej wątpliwości nie ma ,a co z tylną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie wycieraczki tylnej być nie musi ale skoro policjant to zausterkował (zakładając nawet, że bezpodstawnie) to ciężko będzie z tego wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przepis, że jak coś w pojeździe jest zamontowane to musi być sprawne, czy dozwolone są przeróbki czy demontaż pewnych części pojazdu.

 

Jak byście podeszli do zmiany otwierania się drzwi zamiast na bok to do góry. I teraz zawiasy są z przodu, mamy klamkę widoczną, ale przeróbka była.

 

Lub bardzie przyziemny przykład - kierownica. Pojazd fabrycznie bez poduszki , kierownicą "sportowa" . Sprawdzasz poprawność mocowania, klakson i homologacje i jest ok?

Edytowane przez lato8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lato8 napisał:

Chodzi mi o przepis, że jak coś w pojeździe jest zamontowane to musi być sprawne

Możesz zacytować ten przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lato8 napisał:

co do przedniej wątpliwości nie ma

Co do tylnej wycieraczki "brak wytycznych", w nadwoziach typu kombi, hatchback ( szyba zamontowana prawie pionowo) na pewno przeprowadził bym rozmowę z klientem i uświadomił go o bezpieczeństwie (byle mały opad deszczu i brak widoczności), ale zawsze jest punkt 2. A tak na marginesie przykład z dzisiaj zabrany DR za brak nakładki na pedał sprzęgła ?! , i od "panowie z orzełkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

Art. 66. 
1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

   5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi      przy  równoczesnym jej obserwowaniu; 

 

wycieraczka-tylna-1170x500.jpg

 

Pomyśl jak by nie było wycieraczki.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką szybę to ma każdy sedan/kareta, wiadomo że bez wycieraczki.  :evil:

A co do pedału sprzęgła, to na bank poszło o pedał sprzęgła, czy może nakładka zginęła z pedału hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lato8 napisał:

zrobienia badania z wynikiem P

A co innego "nam" zostaje, jak wpisać regułkę : ustała przyczyna zatrzymania DR - usterki-usterkę usunięto. życie :smile: (zawsze klient, może napisać zażalenie)

2 minuty temu, Paprock napisał:

o pedał sprzęgła

Dzisiaj miałem na SKP "urwanie głowy" i nie zdążyłem zrobić skanu pokwitowania ale o pedał sprzęgł się rozchodziło (kliętka będzie pisała skargę za bezpodstawne zatrzymanie DR).:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to temat rzeka... Ale działa to trochę tak na zasadzie 'co zrobiła fabryka tego się nie dotyka'.
Podobny problem jest z przednią tablicą rejestracyjną. Warunki techniczne miejsca jej mocowania nie określają, natomiast przepisy w sprawie rejestracji lokują blachę centralnie na środku przedniego zderzaka.

Podobnie z przednimi halogenami. Producent podjął decyzję o zamontowaniu świateł i koniec. Mają być i sprawnie działać. I nie ma co się przyrównywać do innych aut bez tych lamp. Jede samochody mają trzy STOPY a inne nie-e. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, leski66 napisał:

 5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy

 

Czyli wszystkie blaszaki bez tylnej szyby nie spełniają art. 66 i nie powinny być dopuszczone do ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michal_k napisał:

Czyli wszystkie blaszaki bez tylnej szyby

My rozmawiamy gdy jest zamontowana szyba, która "powinna być" wyposażona w sprawną wycieraczkę, a co do blaszaków to bez  tylnych szyb i środkowych lusterek wstecznych jeżdżą i homologację mają zaiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michal_k napisał:

już nie?

Wydaje mi się, że ta "dobra widoczność" zapewniona jest odpowiedniej klasy lusterkami:  dyrektywy 2003/97/WE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tak, to czym się różnią, że w jednych twierdzisz, że muszą mieć szybę z wycieraczką, a w drugich nawet konieczności posiadania szyby nie widzisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ma być kompletny skoro ktoś namęczył się  i taki wyprodukował to należy się szacunek nie rozpatrywanie ma być czy nie został tak wyposażony i na to dostał homologację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przypadek i to nawet w rodzinie gdzie w golfie 3 była tylna klapa po agro tuningu, miała zaszpachlowany i zamalowany otwór na wycieraczkę tak że wyglądało jak orginał....

Pierwsza kontrola, zatrzymany DR.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa jest o elemencie poprawiającym komfort użytkowania pojazdu. Nie po to ktoś się głowił i kombinował systemy wymyślne, że po zapodaniu wstecznego tylna wycieraczka wchodzi w pracę z automatu, żeby teraz porównywać ten element z dostawczakami lub radioodbiornikami.

Osobiście afery bym nie kręcił z powodu jej braku, bo to tylko wycieraczka, co nie. W jednym aucie jest, a w drugim nie.  ;-) 

A na poważnie, to tak jak wyżej - ułatwia mi życie. :-P

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.