Skocz do zawartości

Poprawienie daty 1 rejestracji


jary

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamierzam kupić samochód z USA. W vin pisze:

 

Model Year    2016
Release Date    2015-12-11
Delivery Date    2015-12-12


czy to jest data produkcji czy data 1 rejestracji ?

 

 

Samochód jest juz zarejestrowany w Polsce i w dowodzie pisze 01.01.2015. Nie powinno tam pisać 01.01.2016 ??

ps. gość w ogłoszeniu napisał że data 1 rejestracji to marzec 2016 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jary

    21

  • Paprock

    11

  • blakop

    7

  • Mecher

    5

Dla pojazdów, dla których nie jest znana dokładna data pierwszej rejestracji, określa się ją jako pierwszy stycznia roku produkcji. Ma to związek z warunkami technicznymi, które są zależne od daty pierwszej rejestracji. Rok modelowy nas nie interesuje. Dla nas najważniejszy jest rok produkcji. Ten jest zawarty na tabliczce znamionowej dla pojazdów na rynek amerykański.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki świeżutki samochód? No OK, w tym światku wszystko jest możliwe. A co do marcowej daty, to może tego dnia polski dowód został wydany. 

No chyba, że są to wieści amerykańskie, tylko ciekawe gdzie i przez kogo w amerykańskie dokumenty zapodane. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z amerykańską datą pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski dowod został wydany dopiero w 2017

 

a co to znaczy:

 

Release Date    2015-12-11
Delivery Date    2015-12-12

 

to jest data 1 rejestracji czy data produkcji, bo jak data produkcji to nie mozliwe zeby jeszcze ktos zarejestrował w grudniu jak 11 czy 12 grudnia zszedł z tasmy, no chyba ze to jest data 1 rejestracji w usa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jary napisał:

Release Date    2015-12-11

Data opuszczenia taśmy produkcyjnej

 

21 minut temu, jary napisał:

Delivery Date    2015-12-12

Data dostarczenia. Tyle tylko, że to jest data systemowa i może oznaczać nadanie numeru dostawy pojazdowi do wysyłki do salonu.

 

To jest Mercedes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mercedes

 

czyli jak to jest opuszczenie tasmy produkcyjnej to watpie ze ktos go jeszcze kupil i zarejestrował w grudniu :) sprzedawca pisze ze 1 rejestracja to marzec czy kwiecien 2016.

wiec jak by tak bylo to powinno chyba pisac 01 01 2016 i teraz jakby tak bylo to jak to wyprostowac jakbym go kupil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro data pierwszej rejestracji jest 01-03-2016, to niby dlaczego ma być 01-01-2016 ? Bo tak chcesz ? A skoro się upierasz przy 01-01-2016, to dlaczego nie 31-12-2015 ?

I tak naprawdę o co ci chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jaka jest dokładna data 1 rejestracji, gosc w ogłoszeniu napisał ze marzec lub kwiecien 2016.

chodzi mi o to zeby w dowodzie był napisany rok 2016, a nie 2015 jak do tej pory

ps. jak bede dowod wymienial to moge wpisac 2016 czy to sprawdzaja ?

Edytowane przez jary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz jaka jest data tej rejestracji, to co chcesz prostować ? Tym bardziej że gość ci podaje 2016 i to nie styczeń (jak chcesz)  a marzec czy kwiecień ?

A może chcesz kupić pojazd z roku 2015 i po kupnie zrobić 2016 ? 

Bo tak mi się jakoś wydaje z tego co piszesz ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jak samochod jest z USA i 1 rejestracja jest w 2016 roku to date 1 rejestracji podaje sie 2016 rok, a nie 2015

samochod zszedł z linii 11 grudnia 2015 roku, wiec to by sie zgadzało ze go zarejestrował w 2016 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Aboz wszystko wyjaśnił. Pojazd został wyprodukowany w 2015 r i  data 1 rejestracji powinna być określona jako 01-01-2015, chyba że dysponujesz dokumentami które określają jednoznacznie kiedy został zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie na 90% był już zarejestrowany w 2016 roku bo jak zszedł z taśmy w połowie grudnia to tak szybko by go kupił i zarejestrował:)

teraz mi chodzi o to skad takie papiery wziac kiedy była 1 rejestracja ? czy oni w wydziale komunikacji maja takie rzeczy ? np po vinie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by w WK mieli dokumenty kiedy była pierwsza rejestracja, to by takową datę z nich wpisali do dowodu rejestracyjnego.

 

Tu nieistotnym jest co sadzisz, tylko jakie masz dokumenty i co w nich jest.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) „stosowaniu warunków technicznych w zależności od daty zarejestrowania pojazdu po raz pierwszy”, rozumie się
przez to stosowanie tych warunków odpowiednio do daty pierwszej rejestracji pojazdu, którą jest:
a)5) data pierwszej rejestracji pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, określona w dowodzie
rejestracyjnym pojazdu lub pozwoleniu czasowym, z zastrzeżeniem lit. b i c,
b) data pierwszej rejestracji za granicą w przypadku pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą,
c) data zarejestrowania pojazdu po raz pierwszy podana przez organy, o których mowa w art. 73 ust. 3 ustawy,
d) 1 stycznia roku produkcji – w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty
pierwszej rejestracji za granicą;

 

ad. do b)

1 godzinę temu, wojteczek napisał:

dysponujesz dokumentami które określają jednoznacznie kiedy został zarejestrowany

 

ad.do d)

Według mojej oceny Twój przypadek "niestety".:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jary napisał:

a jakbym znalazł

Tu nie trzeba szukać tylko przedstawić odpowiedni dokument- czyli DR z kraju w, którym pojazd był zarejestrowany, a "niestety" w DR z USA tej daty

"nie uwidzisz"- chyba, że się coś zmieniło?:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem samochód którego produkcja po vinie była wrzesien 2014 rok, a w dowodzie 1.1.2015... i to jest duzo takich przypadków

to od czego to zalezy? od urzednika ?

Edytowane przez jary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jary napisał:

widziałem samochód którego produkcja po vinie była wrzesien 2014 rok, a w dowodzie 1.1.2015... i to jest duzo takich przypadków

to od czego to zalezy? od urzednika ?

W Bydgoszczy  diagnosta ma postawione zarzuty ,za złe /odmłodzenie/ustalenie roku produkcji pojazdu.Sam sobie odpowiedz od kogo to zależy. 

Pojazdy sprowadzane z USA ,na tablice znamionowej w górnym prawym rogu maj wydrukowany mc/rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nam nie wierzysz i uważasz, ze masz rację ...Dowiedz się u żródła, czyli zadzwoń do WK, (lub idż osobiście do naczelnika)  w którym masz zamiar taka operacje wykonać. 

 

 

Jak wydział odmówi też  będziesz mógł powiedzieć, jak ci się wydaje, jak uważasz, jak zazwyczaj jest, że jest dużo takich przypadków a nawet je widziałeś. 

Wtedy kto wie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @jary.

Rozbierz na swoje zapis spod punktu drugiego po dwukropku od "jeżeli" z naciskiem na "załączone dokumenty" a w nich na "brak daty pierwszej rejestracji", a na bank będzie łatwiej przyswoić to, co urząd wtedy tam zapodaje:


§ 11.

1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, w tym pozwolenie czasowe do wielokrotnego stosowania, wystawia się następująco:
2. Dane i informacje [...]
1) w rubryce przy kodzie A – wpisuje się numer rejestracyjny pojazdu;
2) w rubryce przy kodzie B – wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu;

w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji pojazdu za granicą;

jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;

 

To jest taka umowna data/informacja, że podczas rejestracji nie dostarczono konkretów w tym temacie i choćby nawet samochód wyprodukowali 31 grudnia danego roku, to i tak  wpiszę się tą umowną datę, czyli 1 stycznia tego danego roku. Życie. ;-)

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jary napisał:

jakbym znalazł że 1 rejestracja by była w marcu 2016 roku to wpisali by 2016 ?

To by wpisali tę datę pierwszej rejestracji ale rok produkcji był by 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego w wiekszosci samochodow ze stanów które sa wyprodukowane po połowie roku wpisuje się kolejny rok, np wyprodukowano we wrzesniu 2014, wpis w dowodzie 01 01 2015 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @jary, a można wiedzieć skąd taką wiedzę czerpiesz, pracujesz w wydziale komunikacji, masz dostęp do centralnej bazy, czy jak?

Bo ja gdybym wiedział co wpisać i jak wpisać, to bym po prostu to wpisał, a nie wciąż jedno i to samo na szlachetnym forum branżowym.

Konkrety poproszę. Fakty poproszę, Dowody poproszę. A nie, że widziałem... widziałem... widziałem.

Ja to nawet rybę widziałem, której nie złapał Cezary!  :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.