Skocz do zawartości

Motocykl K-750 "Kaśka"


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problemy z zarejestrowaniem takiego motocykla. Jest to tak zwana Kaśka o pojemności 746 cm3 i mocy 19 kW. Rok produkcji 1963.

Wydział komunikacji nie chce zarejestrować, ponieważ nie mają w słownikach marki K-750... No i tutaj pytanie... czt K-750 to model czy marka ?? Jeżeli model to jaka jest marka takiego motocykla ?? W zagranicznych dokumentach było tak jak wpisałem, czyli Marka K-750 bez modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy Kaśka to na bank Ural.

Po mojemu to tak:

producent/marka: K-750,

typ: nie ustalono/nie występuje,

wariant: nie ustalono/nie występuje,

wersja: nie ustalono/nie występuje,

model/nazwa handlowa: albo zdublować K-750 jeszcze raz, albo nie ustalono/nie występuje.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Model to z poniższego artykułu można sobie dopasować. Coś jakby M 72 lub podobnie. A jak nie model, to w typ to M 72 zapodać.

Reszta szczegółów choćby tutaj:

https://www.motocykl-online.pl/testy/Dniepr-i-Ural,3783,1

Poza tym można tam wyczytać nazwę fabryki i zapodać jako markę/producenta do dowodu. Tylko nie wiem czy w brzmieniu z zamierzchłych czasów, czy z  obecnych. Po rosyjsku, po ukraińsku, po polsku, a może po angielsku, co? ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, blakop napisał:

Po mojemu to pisz PW do @Tomek D i poda Ci pewnie nawet ciśnienie w oponach :)

Tomek D nie może otrzymywać wiadomości.

:/

No jest to jakaś ulepszona wersja tego motocykla M 72, sęk w tym że te M, urale czy dniepry wszystko co znalazłem to ma silniki 650 natomiast Kaśka ma większy i nie wiem czy to już jest nowa marka czy po prostu lepszy model tego dniepra, urala itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logen napisał:

czt K-750 to model czy marka ??

 

Jutro sprawdzę w pracy, ale do niedawna było tak: marka K, model 750.

 

9 minut temu, Logen napisał:

te M, urale czy dniepry wszystko co znalazłem to ma silniki 650 natomiast Kaśka ma większy

 

Kaśka i M-ka mają silniki dolnozaworowe 750, a nowsze Dniepry czy Urale mają górnozaworowe 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze pisać maile pod Oldtimerbazar.

Po mojemu najpierw był motocykl z Kijowskiej Fabryki Motocykli o oznaczeniu  K-750.

Urale i Dniepry to dopiero potem zaczęły powstawać z silnikami o mniejszej pojemności.

Kumpel ma zarejestrowanego tak: 

[D.1] K-750 

[D.2]  ---

[D.3]  ---

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michal_k napisał:

marka K, model 750

A moi koledzy mają zarejestrowane jako IMZ(marka) M-72(model), KMZ(marka) K-750(model), powiedziano mi,że IMZ i KMZ są to skróty fabryk, które produkowały te motocykle (obydwa są zabytkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leski66 napisał:

IMZ(marka) M-72(model),

Po tych wszystkich "lekturach" jakoś nie za bardzo pasuje mi marka IMZ do M-ki ponieważ rozwinięciem: M-72 w IMZ stał się M-61 i motocykle Ural. Czyż by błąd w DR zabytku?, bo nie podejrzewam rzeczoznawcy... chociaż. Wiem , że w temacie jest o  "Kaśce" , ale na przyszłość może o M-ce będziemy wiedzieli.;-)

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś ściągać, to tylko z jednego słusznego katalogu marek i typów pojazdów homologowanych i dopuszczonych do ruchu w Polsce! 

A takim katalogiem jest... KATALOG ITS :OK:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

marka K-750,

Od razu widać, że ów katalog posiłkował się wypocinami i twórczą wyobraźnią diagnostów na przestrzeni lat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JANUSZ60 napisał:

wypocinami i twórczą wyobraźnią diagnostów na przestrzeni lat,,,

a nie lepiej było napisać, że katalog nienajlepszy, a tak wyszło, że diagności gł..., nie podoba mi się takie stwierdzenie, kolego.:noOK:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cezary napisał:

nie podoba mi się takie stwierdzenie,

Znaczy, prawdy nie znosisz ?

Czy to wina diagnostów, że nie otrzymawszy danych od producentów, nanosili przez lata różniące się pomiary tych samych pojazdów ruskimi miarkami, które to dane potem zasysały poważne katalogi ?

Przecież obaj wiemy doskonale, jakie bzdury można przeczytać w tych znanych i poważnych pseudo-katalogach za kasę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Znaczy, prawdy nie znosisz ?

to że czasami prawda jest brutalna, to fakt i czasami trudno ją przyjąć, prawdą jest, że nie zawsze dobrze postępujemy, ale @JANUSZ60-u  "zły to ptak, co własne gniazdo kala"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie pamiętacie jak było z naszymi maluszkami. Przecież to były pojazdy prosto z fabryki i miały różnie pisaną markę. Polski fiat, Fiat, FSM, jak kto napisał tak było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.