Skocz do zawartości

VPN


Witold1968

Rekomendowane odpowiedzi

To masz Pan niemały problem. Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że chodzi o "zapomnienie", a nie o : zły certyfikat, lub brak internetu.

Ja osobiście zadzwonił bym ( u mnie nadzór ma starosta) do starosty i starałbym się wytłumaczyć (tylko ,że nie że zapomniałem.........)

Bo to starosta może przedłużyć czas "trybu awaryjnego" (ustawowo 3 dni) na dłuższy, i w te pędy starać się o nowy VPN. Bo inaczej słabo to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście to składać jak najszybciej wniosek o nowy certyfikat, dzwonić i prosić o szybkie załatwienie sprawy.

 

A tak poza tematem: Jakiś czas temu zapomnieliśmy wysłać smsy z przypomnieniem o zbliżającym się terminie BO no i traf chciał, że gdzieś w polsce zatrzymali autokar, w którym minął termin badania. Oczywiście wina spadła na nas, afera na sto fajerek bo trzeba było ściągać dodatkowy autobus, koszta, czas, kto za to zapłaci? Czemu w ministerstwie nie mogą np. maillowo przypominać o końcu ważności certyfikatów? 

Coraz więcej na naszej głowie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

To masz Pan niemały problem. Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że chodzi o "zapomnienie", a nie o : zły certyfikat, lub brak internetu.

Ja osobiście zadzwonił bym ( u mnie nadzór ma starosta) do starosty i starałbym się wytłumaczyć (tylko ,że nie że zapomniałem.........)

Bo to starosta może przedłużyć czas "trybu awaryjnego" (ustawowo 3 dni) na dłuższy, i w te pędy starać się o nowy VPN. Bo inaczej słabo to widzę.

Czy na pewno starosta może przedłużyć ustawowe 3 dni "trybu awaryjnego"? Mam kolego wątpliwości.

Program Norcomu  SQL przypomina o zbliżającym się końcu terminu VPN /SSL

Edytowane przez Tomasz56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

Bo to starosta może przedłużyć czas "trybu awaryjnego" (ustawowo 3 dni) na dłuższy

 

Taaak? A na jakiej podstawie i w jakim trybie?

Inna sprawa, że tryb awaryjny 3 dni biegnie od nowa przy każdym badaniu niezależnie od innych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michal_k napisał:

tryb awaryjny 3 dni biegnie od nowa przy każdym badaniu niezależnie od innych badań.

Czy mógłbyś kapkę po polsku ?

Co to oznacza dla konkretnego badania w czwartym dniu i dlaczego nadzory zazwyczaj mówią innym językiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leski66 napisał:

To czyli ..

albo to, może robić badania w nieskończoność, a jak będzie miał nowy vpn to wyśle badania do cepa.:foch:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Czy mógłbyś kapkę po polsku ?

 

Dla każdej "operacji", która powinna znaleźć się w CEP, biegnie czas 3 dni na jej wprowadzenie. Kar za niedotrzymanie terminu nie przewidziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witold1968, totalnie bym się wyluzował w tej sprawie póki to wszystko jest w rządowej fazie procedowania & stabilizacji - cokolwiek to znaczy! ;-) 

 

A ile to samochodów/badań/przebiegów do dziś w CEPIE nie ma?!  Za to 99% pojazdów przy info o "Dopalacz kataliczny" ma N zapodane i jest OK! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu napędziłem @Witold1968-owi stracha tym pierwszym wpisem? Myślałem, że nadzór ma "jakieś" instrumenty i może być  pomocny w tej sprawie. Jutro zadzwonię (jak będzie z kim rozmawiać) to podpytam.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

piszę jako informację, żeby nie powiedzieć przestrogę, czekam już 30 dni na drugą część po wysłaniu wniosku i cisza, na drugiej stacji to samo, także, raczej nie 30 dni przed końcem a lepiej 60 wysłać wnioski, mam co prawda jeszcze trochę czasu do wygaśnięcia certyfikatu ale po ekspresowym przysłaniu certyfikatów do karty ( 14 dni), teraz jestem nieco zdziwiony:icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję z "Nowinek WWW" programu Patronat:

 

"UWAGA!

Znaczna część CERTYFIKATÓW VPN traci ważność w

październiku lub listopadzie 2018. Ze względu na przewidywaną dużą ilość zgłoszeń prosimy o wcześniejsze wystąpienia o recertyfikację (minimum 30 dni przed upływem terminu końca ważności certyfikatu VPN). Termin ważności VPN można odczytać samemu (np. podczas zestawienia połączenia przez Cisco AnyConnect lub ....)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad miesiąc w trybie awaryjnym jechałem . Wnioski o recertyfikację  wysłane w terminach.

Upomniałem się o swoje i na drugi dzień miałem co chciałem. Dodam , że weryfikowali telefonicznie potwierdzenia nadania przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obowiązuje ich KPA.

Na nasz wniosek wydają nowy certyfikat w trybie decyzji administracyjnej. Mają na to miesiąc (Art. 35. § 3.; D20160023)

Dnia 25.09.2018 o 21:12, robertos napisał:

weryfikowali telefonicznie potwierdzenia nadania przesyłki

Na sprawę nie załatwioną w terminie możesz złożyć ponaglenie (Art. 37. KPA) i dlatego tak weryfikowali telefonicznie daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jaki  to dziwny zbieg okoliczności, czekałem na vpn od 28-08-2018 i była cisza w eterze, wczoraj po kilkudziesięciu nieudanych próbach w końcu bingo, Pani odebrała tel., krótka rozmowa i dzisiaj jak grom z jasnego nieba jest druga część do vpn :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam niezły kwas...16.08 składam wniosek, po 6tyg dostaję drugą część kodu, która za nic nie chce współgrać, telefon do helpdesk, po kilku dniach info że niby coś z regonem nie gra :DDDD niemalże 2 miesiące im zajęło zweryfikowanie "ewentualnego" błędu. Na szczęście mam jeszcze miesiąc ważny aktualny certyfikat...ale coś chyba tu nie gra moim skromnym zdaniem....infolinia czynna od 10-14 :DDD, nie mam pytań... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.