Skocz do zawartości

Kanapa do leżenia a Vat-1


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, IVVO napisał:

Panowie - co Wy cały czas z tą przestrzenią ładunkową - wyobraźcie sobie doble kabinę - tylko za miast siedzeń łóżko dla kierowcy - ilość miejsc -trzy z przodu w jednym rzędzie. Tak zapodał Kolega w pierwszym poście

 

- obstawiam, że @Logen bardziej szło o zabudowie takiego wynalazku. No jeżeli to jest po legalu jeden rząd siedzeń oddzielony trwała przegrodą, to ja wymiękam i więcej pytań nie mam.

 

15475893_7_644x461_zabudowa-busow-sypial

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blakop napisał:

do przewozu konfekcji?

Ale "szmatek" można napchać w pojazd bez ZK.;-) A tak wracając do tematu to :

 

3 godziny temu, Paprock napisał:

Część pasażerska przewiduje miejsca siedzące, a przestrzeń ładunkowa jest na pakę, skrzynię, podłogę i graty temu podobne.

Część pasażerska przewiduje miejsca siedzące ( i tylko te w tym wypadku). @blakopa jak nazwiesz przestrzeń od I rzędu do przegrody? Bo ona tam jest i " nie służy tylko na kurtkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, blakop napisał:

W przepisach nie ma magicznego słowa określającego, że ściana grodziowa ma znajdować się BEZPOŚREDNIO za tylnym fotelem.

 

- ależ można sobie kratę/przegrodę zamontować na samym końcu przestrzeni ładunkowej. No kto komu zabroni. A nawet można sobie podmienić drzwi i zapodać takie ładniusie ażurkowe z kraty/przegrody. Tylko z takim czymś proszę nie wbijać do mnie po pozytywne badanie vatowskie.

Co do wolnej przestrzeni to może być jesionka na haku, możesz i Ty tam się zmieścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRZY pytania - czym zatem jest leżanka w ciągniku siodłowym? Bo wg Twojego nie jest już przestrzenią pasażerską ciągnika.

 

Pytanie drugie. Co jeśli z klasycznej brygadówki wymontuje drugi rząd. Nic tam nie wstawię. Będzie pusto i tyle.

 

I trzecie pytanie - jaka jest maksymalna dopuszczalna przestrzeń pomiędzy siedzeniami a ścianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

Tylko z takim czymś proszę nie wbijać do mnie po pozytywne badanie vatowskie

Takie samo zdanie i moje w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech w końcu wejdą te przepisy, że po badaniu można jechać na kolejne badanie sprawdzające do stacji TDT czy poprzedni diagnosta miał rację, to skończy się to podejście "ja tego nie robię" i każdy się będzie musiał sporo zastanowić nad swoją decyzją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściana oddziela pokój od kuchni no to oddziela ściana. Jeżeli pokój od kuchni oddziela komin a za nim ściana, no to całkiem inny sposób oddzielania.

Jeżeli krawężnik oddziela chodnik od jezdni, no to oddziela krawężnik, a nie trawnik i krawężnik.

Jeżeli kalesony oddzielają spodnie od skóry, to oddzielają kalesony a nie kalesony i rajtuzy.

 

Jeżeli rząd siedzeń oddzielony jest trwała przegrodą, to oddzielony jest trwałą przegrodą, a nie wolną przestrzenią i przegrodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przegroda musi ściśle przylegać do foteli - być nierozerwalnie połączona. Rozumiem.

 

Możesz podać przykład takiego pojazdu? Może być z Twojej planety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie spotkałem aby ktoś narzekał lub się skarżył. Poza tym co drżenie kraty ma do jej lokalizacji?

A wracając do pokładowej leżanki, to skoro blaszak VAN ma trzy miejsca siedzące, to może każdemu po wersalce na pace jedna za drugą, tak jak się montuje drugi i kolejne rzędy siedzeń, co nie. No a dopiero potem, za ostatnim mebelkiem solidna krata/przegroda wydzielająca ładunkową przestrzeń. Z resztą, przecież można wzdłuż pojazdu zawiesić takie stałe lub rozkładane  kuszety i dopiero przestrzeń kratą wydzielić. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

moje zdanie nie uległo zmianie:

Paprocku a co powiesz na taki zabieg. Kupiłem kiedyś w świetlanych czasach pojazd (oryginał, fabryka, homologacja, VAN), który zbadałeś i wystawiłeś osobiście zaświadczenie VATowskie z nr 2 (kiedyś pojazd z więcej niż jednym rzędem siedzeń, przegroda...). Dziś w tym pojeździe zdemontowałem drugi rząd siedzeń, nie ruszając przegrody, zaspawałem, wyrwałem tudzież w inny magiczny sposób pozbyłem się mocowań pasów i foteli drugiego rzędu. Wykonałem ZK i teraz mam pojazd z jedym rzędem siedzeń i fabryczną, homologowaną, z wyjściem na prodiż przegrodą. Chcę od Ciebie zaś badanie na VAT. Wg Ciebie taki pojazd spełnia dzisiejsze wymagania czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paprock napisał:

Postaw kratę pół metra przed tylnym drzwiami i będzie po sprawie!

Tak nie można, bo długość przestrzeni ładunkowej ma wynosić przynajmniej 40% rozstawu osi!

Ale jak krata znajdzie się 1,5 m od tylnych drzwi to jak najbardziej w większości busów warunek zostanie spełniony. Pozostałe 1- 1,5 m za fotelami będzie przestrzenią pasażerską a fotele będą  w jednym rzędzie to wymagania odnośnie VAT będą spełnione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szacun! Jak macie życzenie nadal molestować temat, to proszę bardzo, ale beze mnie. Ja swoje powiedziałem. Dla mnie przepisy jasno określają pojazd, rząd siedzeń, kratę/przegrodę oraz towarową przestrzeń. Nigdzie nie ma, że dopuszcza się jakiekolwiek wolne przestrzenie do zagospodarowania we własnym zakresie. Nie po to zmieniano vatowskie przepisy, żeby każdy mógł sobie cokolwiek odliczyć. Przepisy zmieniono po to, żeby określona grupa pojazdów, o określonej konstrukcji była uprzywilejowana w odliczeniach, vatach, podatkach. Do tej grupy zalicza się między innymi pojazd o nadwoziu VAN z jednym rzędem siedzeń oraz przegrodą wydzielającą ten rząd od przestrzeni ładunkowej i nic więcej.

Dziękuję.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie. Ale najpewniej bez badania się obęjdzię. Przecież muszę ustalić jego zakres i u mnie ustalanie zakresu sprowadza się do rzucenia okiem na pojazd przed przystąpieniem do czegokolwiek. Tego pojazdu jak wkleił @Kurant2000 też bym się nie tknął: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/6757-druciarstwo-polaków-takie-auta-jeżdżą-po-drogach/&do=findComment&comment=256490

A wracając do wyniku, to opisałbym jasno i dobitnie to co tu w podobnym tonie, że przegroda jest i owszem lecz bezpośrednio nie dzieli rzędu foteli od reszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Paprock napisał:

przegroda jest i owszem lecz bezpośrednio nie dzieli rzędu foteli od reszty

 

W sumie to odważnie. Zwłaszcza jak klient pojedzie później na inną stację i dostanie P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - odważne to będzie, jak wejdą jednak te badania kontrolne w stacjach TDT... Wtedy może się zdarzyć tak, że stympelki trzeba będzie pożegnać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rozkładając temat na czynniki to co oznacz zapis cytat : od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą ? " Ano " to, że część do przewozu ładunków można nazwać powierzchnią ładunkową, a ta powierzchnia cytat: „przestrzeń ładunkowa” oznacza część pojazdu znajdującą się za rzędami siedzeń lub za siedzeniem kierowcy, gdy pojazd jest wyposażony tylko w siedzenie kierowcy. Zapis : za rzędem siedzeń, wg. mojej oceny to " za " znaczy bezpośrednio, bez  dopuszcza się jakiekolwiek wolne przestrzenie do zagospodarowania we własnym zakresie.

I logicznie rzecz ujmując, gdzie jest tu mowa o "kuszetkach" i innych tego typu sprawach ?

 

13 godzin temu, blakop napisał:

że stympelki trzeba będzie pożegnać

A gdzie :

art. 5. KPK

§ 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.

§ 2. Niedające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe zdanie brzmi:

13 godzin temu, blakop napisał:

Wtedy może się zdarzyć tak, że stympelki trzeba będzie pożegnać

mamy więc na razie przypuszczenie, nie stwierdzenie, to po pierwsze, 

po drugie, większość powyższych wpisów to są indywidualne interpretacje, jedyny konkret z przepisów to min 40% rozstawu osi, to tyle na ten temat.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.