Skocz do zawartości

liczba miejsc S1 a adnotacje w briefie


bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, VW Transporter 98 pierwsze BT. 

W niemieckim S1 2 - w aucie 3 miejsca siedzące. 

Czy wpis w adnotacjach *ZU S.1:WAHLW.1 OD.3* oznacza, że mogę wpisać do DIPa 3 miejsca zgodnie ze stanem faktycznym?

 

IMG_20180915_082833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile stoi w [S.1], czyli w rubryce, której tłumaczyć nie ma potrzeby. Natomiast cała resztę niemieckich skrótów przysięgłemu z języka technicznego zlecić. ;

Oczywiście wpierwej należy znaleźć odpowiedni paragrafić aby petenta pognać do tłumacza. 

A to już trudniejsza może okazać się sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckich briefach ilość miejsc dla samochodów ciężarowych przeważnie jest wpisywana bez kierowcy.

Czyli jak widzisz 3 i wszystko jest ok. to  wpisuj 3 i w uwagach możesz napisać że ten samochód konstrukcyjnie jest przystosowany do posiadania owych 3 miejsc.

Edytowane przez janmarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartosz napisał:

*ZU S.1:WAHLW.1 OD.3* oznacza

 

że do wyboru jest jeszcze 1 lub 3 miejsca

Edytowane przez michal_k
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janmarek napisał:

W niemieckich briefach ilość miejsc dla samochodów ciężarowych przeważnie jest wpisywana bez kierowcy.

Raczej tak nie jest.

W briefie na dole masz  od 1 - do 3 ,przetłumaczyć i ja bym to uznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie widziałem busa/blaszaka z jednym miejscem. Wielozadaniowy/Van Berlingo, Partner, Scudo może się kiedyś się trafiło, ale szczerze w to wątpię abym kiedykolwiek DiP wyskrobał z jednym miejscem do siedzenia. Jak to dobrze, że są Google. ;-) 

 

 

2 godziny temu, janmarek napisał:

W niemieckich briefach ilość miejsc dla samochodów ciężarowych przeważnie jest wpisywana bez kierowcy.

Czyli jak widzisz 3 i wszystko jest ok. to  wpisuj 3 i w uwagach możesz napisać że ten samochód konstrukcyjnie jest przystosowany do posiadania owych 3 miejsc.

 

- ilość miejsc czy bardziej chodzi o parametr [G]?

 

Swojego czasu nastukałem się posprowadzanych z Niemiec blaszaków i w każdym dowodzie ile siedzeń tyle miejsc w [S.1].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

Raczej tak nie jest.

W briefie na dole masz  od 1 - do 3 ,przetłumaczyć i ja bym to uznał.

A jak się nie przetłumaczy to byś nie uznał?

Raczej piszesz w DIP-ie to co widzisz, a nie to co jest przetłumaczone.

A tak na marginesie to tłumacze w naszym terenie nie tłumaczą tekstu który jest w uwagach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i kolejna regionalna przypadłość. A w uwagach jak widać sedno zawarte, to nie tłumaczą, bo nie-e. Co nie.  :wink:

Przepisy o rejestracji jasno wskazują, których rubryk nie ma potrzeby tłumaczyć, to i tak każdy sobie rzepkę skrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, janmarek napisał:

A tak na marginesie to tłumacze w naszym terenie nie tłumaczą tekstu który jest w uwagach

Bo nikt tego od nich nie wymaga- jadą gotowym wzorcem

50 minut temu, Paprock napisał:

W życiu nie widziałem busa/blaszaka z jednym miejscem. . 

Kłania sie Deutsche Post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie są to oryginalne 3 miejsca to tak pisz w DIP. Niemcy tak wystawiają briefy. Oznacza to tyle, że w każdym momencie użytkownik może zamienić te fotele i nie musi tego zgłaszać bo jest to uważane za opcjonalne rozwiązanie tego samochodu.

 

1 godzinę temu, duchu napisał:

Kłania sie Deutsche Post

 

Dokładnie - ale nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 o 15:09, blakop napisał:

Dokładnie - ale nie tylko.

Były Sprintery z fabryczną zabudową sklepową i miały tylko jedno miejsce. W miejscu fotela pasażera znajdowało się przejście do części sklepowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny temat. W niemieckim DR w pozycji S1 było wpisane 2 miejsca, w uwagach coś tam namazane i 3. A na aucie 3 miejsca, więc na przeglądzie bierzemy pod uwagę stan faktyczny auta. Ja wpisałem w DIP- ie 3miejsca, a w uwagach dopiskę że do badania przedstawiono pojazd wyposażony w 3 miejsca siedzące, posiadające znaki homologacji , oraz wyposażone w pasy bezpieczeństwa. I normalnie przeszło☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2018 o 10:20, Paprock napisał:

Tyle ile stoi w [S.1], czyli w rubryce, której tłumaczyć nie ma potrzeby.

 

jak to tyle ile stoi w S.1? jak ma fizycznie 3 to wpisuje 3. wpisal by 2, a za rok na przegladzie diagnosta musial by prostowac, bo byla by niezgodnosc z danymi w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego! Mniej więcej idzie o to, że wnoszącemu problem nie bardzo wiadomo co stoi w adnotacjach niemieckiego dowodu pisanych z resztą skrótami. Po mojemu, żeby to zgłębić, to należałoby organom rejestrującym przetłumaczone treści przedstawić, bo przepisy wskazują wyraźnie, których rubryk nie ma potrzeby przekładać na ojczysty język.

Jeżeli mam w [S.1] wpisaną liczbę jeden i tyle samo jest siedzeń, to też jedno miejsce siedzące zapodam w dokumencie identyfikacyjnym. A skoro w [S.1] jest jeden, a na pokładzie trzy fotele i zgaduj-zgadula co w niemieckich adnotacjach, to zaczyna się najzwyklejsza rzeźba pospolita i kombinacja. Ja mogę osobiści tylko się domyślać co te skróty oznacają i tyle. Ale tylko domyślać. Pewności żadnej, ale to żadnej nie mam, bo nie jestem w niemieckim debeściak! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacząc adnotacje dot tego punkt - nie jestem germanistą - wychodzi mi, że skrót:

 

wahlw. oznacza wybór/fakultatywnie

natomiast 

od. - oder - lub, albo

czyli albo 1 albo 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.