Skocz do zawartości

Swiadectwo legalizacji analizatora


baueros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono

 

Mam następujące pytanie : czy muszę przechowywać poprzednie świadectwa ponownej legalizacji analizatora czy do kontroli wystarczy aktualne ?  

Gdyby ktoś miał jakąś podstawę prawną to będę wdzięczny bo nie mogę tego nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, baueros napisał:

legalizacji analizatora czy do kontroli wystarczy aktualne

Jak najbardziej aktualne. Ja osobiście "całą historię" mam z archiwizowaną i trzymam "głęboko w szafie", żeby nie było zwyczajowych pytań odnośnie (wypożyczenia zastępczego ) i jak do tej pory nie musiałem z niej korzystać ( nikt nie wymagał ).:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. Nr 40; poz. 275 z 10 lutego 2006 roku.

"§ 14. 11Na stacji kontroli pojazdów powinny znajdować się dokumenty z okresowej kontroli eksploatacyjnej, metrologicznej i dozoru technicznego."

Nigdzie nie znalazłem sformułowania "aktualne", ale spróbuj mieć inne.?

Nigdzie nie znalazłem też konieczności archiwizowania nieaktualnych. Ja robię jak Kolega @leski66, ale w moim przypadku to też "sztuka dla sztuki".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wystawiona nowa legalizacja, to stara traci ważność. Ale dokumenty w firmie powinno się przechowywać przez okres chyba 5-ciu lat, więc archiwizacja jak najbardziej wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie dokumenty?

2. Czy można wykorzystać nośniki elektroniczne?

:giggle:

 

A tak poza tym, to po tylu latach tego no... jak to szło... no... ustrojowej wolności, to nawyki mam jakie mam i zbieram, kopiuję, dokumentuję, co ino tylko.  :silent:

No oprócz korekty homo do Merca... Jakoś tak się nieszczęśliwie złożyło, że nie miałem. :what:

 

§ 14. 11Na stacji kontroli pojazdów powinny znajdować się dokumenty z okresowej kontroli eksploatacyjnej, metrologicznej i dozoru technicznego.

 

- a z powyższego to taki misz-masz się robi, że kontrolujący coś tam niby zaglądają w te karty okresowej kontroli sprzętów i urządzeń, w karty kontroli, o których cisza w obecnych przepisach. No OK - mniejsza z przepisami. Kontrolują karty i czy słuszne wpisy poczyniono w rubryki. Ale przy tych dwóch urządzonkach, gdzie potrzebna ponowna legalizacja, to za pioruna nawet nie spytają czy był, kiedy i przez kogo wykonany doraźny przegląd. :silent:

Samo życie! :icon_wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.