Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny 26.09 Domosław


Majdan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zbliża mi się termin egzaminu praktycznego i chciałem zasięgnąć informacji albo też podpowiedzi czego się mogę tam spodziewać? Może coś mi doradzicie na co zwrócić uwagę podczas nauki? Czy tam stale są te same auta czy różne? Bo z tego co słyszałem od znajomych to tam chociaż wylosujesz konkretne pytanie to i tak cię pytają o różne techniczne zagadnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś chociaż trochę to FORUM? Relacje są praktycznie z każdego tygodnia!! Pytania, pojazdy, średnia zdawalność... Ze wszystkich stron Polski. Naprawdę jesteś tak leniwy, że Ci się nie chciało? To pewnie nawet jakbym Ci gotowe pytania dał to byś się nie nauczył, bo by Ci się nie chciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie obrazaj od razu bo nie znasz. Ludzi co pisza post jest kilku, a tych co uczestniczylo wielu. Wiec stad tez pomysl na post w ktorym myslalem ze ci co tam zdawali dadza od siebie "5 groszy" i stworzy sie szerszy zarys tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - z pewnością. Tych dwóch co do tej pory nie ujawnili się na forum czekało na twój post żeby właśnie w tym momencie opisać ci wszystko. Jakie będziesz miał pytania na egzaminie, jakie prawidłowe odpowiedzi, jakie pojazd dostaniesz. Po prosty wszystko!!

No tylko jeden problem - i tak byś nie doczytał, więc w sumie po co? :)

 

Nawet nie podałeś miejsca gdzie zamierzasz zdawać, ale oczekujesz gotowych odpowiedzi bo jesteś zbyt leniwy, żeby przejrzeć forum na ten temat... Żal mi - nie ciebie. Tej branży, że czekają ją tacy adepci jak ty...

 

I myślę, że nie obrażam nikogo i czego, a jedynie nazywam po rzeczy sprawy, o których większość zacnych użytkowników tego forum nie che, nie może, albo już nawet nie jest w stanie pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sa tacy Filozofowie jak Ty ktorzy nic nie maja do wniesienia w temacie, ale odezwac sie musza bo ich az mierzi zeby komus dowalic. Forum to juz dawno przejzalem bo jestem na nim kilka razy dziennie. A ja wspolczuje ludzia wykonujacym ten zawod badz posiadajacym tytul Diagnosty, za sa tacy jak Ty ze czytaja, komentuja, a dobrze Tematu nie widza w ktorym jak byk jest zawarte miejsce egzaminu, co prawda wkradla mi sie literowka "o" zamiast "a" ale mysle ze kazdy wie o co chodzi, choc patrzac po twoim przypadku moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że są osoby na tym forum dla których liczy się ilość, a nie jakość. Pytanie czy w analogiczny sposób podchodzą do swojej pracy na SKP.

Człowiek się zwyczajnie zapytał o egzamin z nadzieją, że może ktoś napisze jakiś szczegół, który być może przybliży go do wyniku pozytywnego na egzaminie, a tu na forum spotyka się z falą krytyki. Przerost formy nad treścią.

 

Wracając do tematu - jakiś czas temu miałem okazję zdawać we Wrocławiu. Wystarczy być parę minut przed godz 8.00. Egzaminatorów jest w liczbie 2, 3 lub 4. Kolejność wchodzenia dowolna, w grupach 3 - 4 osobowych. Krótkie omówienie zasad panujących na egzaminie i BHP. Następnie losowanie pytania, wejście na halę (możesz mieć ubranie robocze, ale nie musisz). Masz kilka minut na przygotowanie. Przygotuj się na pewno z kompleksowej budowy samochodu od oznaczenia opon po budowę automatycznej skrzyni biegów (amortyzator, dyferencjał, sonda lambda, instalacja LPG, rodzaje układów kierowniczych). Musisz znać nazwy urządzeń i przyrządów obowiązujących na SKP i musisz pokazać że potrafisz na nich pracować (analizator spalin, hak itp). Masz dostęp do autodaty, wypełniasz zaświadczenia, przy cysternie masz podać kilka powodów przez które ten pojazd nie przejdzie badań technicznych na ADR (zazwyczaj jest jakaś stara kilkuletnia beczka FL). Jeżeli odpowiesz prawidłowo na wylosowane pytanie to następnie jest wejście do kanału pod pojazd (autobus lub osobówka) i niestety ale musisz pokazać że potrafisz zdiagnozować układ kierowniczy i zawieszenie (ruszyć szarpakiem przy osobówce, pokazać np. drążek reakcyjny lub przekładnię kierowniczą w autobusie, a bywa i tak że autobus jest z osią tylną skrętną). Egzamin nie jest łatwy, jeżeli nie znasz się na samochodach za bardzo to będziesz miał problem. Potrzebna jest wiedza książkowa( ADR, oznaczenie opon) ale również musisz poprostu wiedzieć niektóre rzeczy zwłaszcza jak jesteś z egzaminatorem w kanale lub dokonujesz np analizy spalin. Na hali jesteś od kilku minut (5) do kilkunastu (60) w zależności od twojej wiedzy i dostępności egzaminatorów. Czasami jesteś przez cały okres trwania egzaminu z egzaminatorem, czasami nawet z 2, a czasem jak już pisałem na początku kilka minut czekasz i wtedy masz czas spokojnie się przygotować do odpowiedzi. Na koniec twojej kolejki wychodzisz z hali z informacją o wyniku i jesteś wolny. Trzeba nauczyć się na pamięć kilku reguł i parametrów które na egzaminie teoretycznym miałeś w dziennikach ustaw, których tutaj niestety nie masz ( np. poziom emisji zanieczyszczeń gazowych i jak się zmieniały na przestrzeni lat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Majdan napisał:

... Bo z tego co słyszałem od znajomych to tam chociaż wylosujesz konkretne pytanie to i tak cię pytają o różne techniczne zagadnienia

Czyli jak wszędzie. Tym więcej pytań dodatkowych dostajesz, im mniej dokładna odpowiedż na wylosowane pytanie (a)

 

Uwagę zwrócić na daty i trzeba być pewnym odpowiedzi.

Czuli nic nowego ponad to co już wielokrotnie na forum było pisane. I czytać dokładnie pytania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas, wskaźnik skuteczności hamowania, wskaźniki dopuszczalne przy amortyzatorach w [%]; klasy lusterek; nawt chyba wymiary siedzeń i przejść w autobusie szkolnym ale to chyba w Poznaniu

Edytowane przez Roboblox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowanie dla wszystkich pomocnych ludzi z forum, udalo Mi sie dzisiaj wyjść z pozytywem ? za duzo nie slyszalem co bylo bo konczylem o 9. Jedynie wiem auta:

Autobus T100 Setra

Star z ADR ponoc ten co zawsze

VW Multivan

Golf IV z LPG

Edytowane przez Majdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również dzisiaj otrzymalem pozytywa za pierwszym podejściem. Wchodzilem jak kolega Majdan w drugiej trójce i chyba wszyscy wyszli z P.

Ja mialem vw golfa 3 z gazem.

Do wykonania badanie okresowe + dodatkowe.

Dokument z TDT z pieczatką diagnosty !!!! zamiast inspektora tdt. Omówić identyfikację i dokumenty oraz jak postepować w takiej sytuacji jak dokumenty nie takie jak trzeba. Nastepnie wypełnienie zaświadczenia.

Ogólnie bardzo miła atmosfera. Bardzo miła i rzecziwa rozmowa z inspektorem. Nie bać się, pytać, rozmawiać oczywiście nie oczekiwać podpowiedzi do swojego zadania ale jak egzaminator widzi że macie wiedzę to krzywdy wam nie zrobi.

To moje subiektywne odczucia.

Nie wiem jak poszło pozostałym ale pierwsza 3 wyszła niestety z N

Pozdrawiam i wszystkim życzę powodzenia.

Edytowane przez Jaceksw76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaceksw76 napisał:

jak postepować w takiej sytuacji jak dokumenty nie takie jak trzeba.

 

Co odpowiedziałeś? Że nie przystępujesz do badania czy że wynik N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystępuje i robię calośc a na końcu N

I w zaświadczeniu kod usterki 

Brak aktualnych dokumentów

Uwaga.

Samochód jest już na stanowisku pamiętać o badaniu detektorem przed wjazdem na stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przystąpilem i zdałem. 

Dokumenty sprawdzasz podczas identyfikacji czyli już w trakcie badania.

Wiec go nie przerywasz tylko jedziesz do końca wiedząc że dasz N na koniec.

Ja ma to już za sobą. Podzielilem się swoimi zagadnieniami i moją interpretacją.

Jeszcze raz życzę powodzenia na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Badanie okresowe pojazdu zasilanego gazem nie jest badaniem dodatkowym panowie, wiec dlatego nie odstępujemy od badania gdy mamy nieważny protokół z TDT. Inaczej niż przy ADR gdzie mamy do czynienia z badaniem dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.